Автор Тема: Предсказване на смърт  (Прочетена 63116 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #45 -: Юни 22, 2014, 01:23:13 am »
По-скоро търся причини в моя хороскоп,поради които да не се случи нищо лошо.
Писаха го по-рано, горе в темата. Това,което дава смърт, дава и символична смърт, край на нещо дълбоко, маниакално на първо време в живота ти ,символизирано от К8 и това,  което споделяш. Нещо дълбоко, ще стигнеш дъното на нещото, ще излезеш по-силна, дори да е символично и без събития. Но е такова,че те разтърсва из основи. после-нищо не е същото, мисля-по-добро е, не по екзалтиран начин.
8-домните теми са свързани с кризи и неща върху, които нямаме власт. Като ги преживееш, имаш своята власт за себе си в самообладанието.
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 01:30:58 am от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #46 -: Юни 22, 2014, 09:03:39 am »
Как се предсказва , символична смърт и как реална ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #47 -: Юни 22, 2014, 09:16:10 am »
Как се предсказва , символична смърт и как реална ?!?

То това, Рени, никой не го интересува, важното е, че щом у8 е тръгнал нанякъде, смърт ще има

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #48 -: Юни 22, 2014, 09:23:36 am »
Какво означава ,че К8 е тръгнал на някъде ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #49 -: Юни 22, 2014, 11:09:24 am »
Как се предсказва , символична смърт и как реална ?!?
По същия начин. Ти как ги предсказваш? Тук говорим теоретично, аз не го правя. И не мисля, че е дадено да си сигурен. И в скорошните случаи на смърт, не съм търсила, единият час е проверен и ректифициран.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #50 -: Юни 22, 2014, 11:10:46 am »
То това, Рени, никой не го интересува, важното е, че щом у8 е тръгнал нанякъде, смърт ще има
Не е правило, не става така винаги, трябват поне няколко потвърждения астрологично.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #51 -: Юни 22, 2014, 11:48:06 am »
Цитат
Как се предсказва , символична смърт и как реална ?!?

Интересен въпрос. Как, според теб, се прави това разграничение?

От астрологична гледна точка мисля, че за предсказване на реална смърт трябва да се използват по-детайлни техники. Докато символична смърт на егото може да се случи и при някой по-труден транзит на бавна планета, в съчетание с някоя по-специфична прогресия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #52 -: Юни 22, 2014, 01:33:40 pm »
Лили,и аз това питам -как,кога и защо .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #53 -: Юни 22, 2014, 01:43:27 pm »
В античната астрология - арабска/елинистична и ведическа - има специални техники за тази цел, но се предполагат много задълбочени познания и голям обем работа. Не става само с прогресии и транзити.

В момента имам дирекционен Плутон в точен съвпад с АС и дирекционен Марс в опозиция към нат. Плутон (управители на изгряващия знак) - ще се мре ли?  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #54 -: Юни 22, 2014, 01:48:40 pm »
След като има методика в античната ,същата трябва да присъства и в съвременната ,макар и под друга форма и/или стил ,нали ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #55 -: Юни 22, 2014, 01:56:23 pm »
Разказвай....За мен е полезно информация . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #56 -: Юни 22, 2014, 01:59:20 pm »
8 дом е и критичните обстоятелства-катастрофа, но си оцелял. получаваш кома при упойка за вадене на сливици-реален случай. Операцията се отлага, гнойната ангина е увредила сърцето. Жената е влюбена навън от брака, не ехубаво, но се случва в живота. Става любовен тригон, тя  не иска да участва, а нещата са се случили-с любовта. Не говори, затваря се. Резултат-ситауцията по 8 дом с гнойна ангина, няма такава в детството. Отказва всичко, обажда се на Л. Ковачева, започва гладуване, 15-дневно и за пръв път, после това с гладуването и става част от месечния режим до днес. Тогава-Малко й намалява косата, после се възстановява. Изчезва и ангината и постепенно сърдечните увреждания, с билки и години работа. Маниакалният страх за живота присъства през цялото време. Луна в скорпион срещу сатурн в телец, слънце в лъв. Часът, има един, непроверен, според който слънцето е в лъв в 8 дом.

Лъв и Телец и Скорпион непроработени са-желание, алчност, съблазън. Тя казва-разбрах, че не мога да НОСЯ да имам всичко. Не може и страстна любов, подкосяваща краката/Лъв/, и да се загубиш в еротично-сексуалното преживяване/луна скропион/ и да върви сатруновата тема в брака. Избрах сатурн, сега не съжалавям-каза.
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 03:12:32 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #57 -: Юни 22, 2014, 02:08:20 pm »
След като има методика в античната ,същата трябва да присъства и в съвременната ,макар и под друга форма и/или стил ,нали ?!?

Не е задължително. Някои методики не са се запазили до днес или не се знаят от повечето практикуващи астролози. Променя се и визията за смъртта в астрологията - в днешни времена такива прогнози не са препоръчителни поради "етични" съображения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #58 -: Юни 22, 2014, 03:29:55 pm »
Дракониада,а в себе си какво виждаш,какво (не)предполагаш и (не)подозираш ?!? -Това е стартът към...прогнозиране. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказване на смърт
« Отговор #59 -: Юни 22, 2014, 04:17:19 pm »
:) Благодаря за съвета.

Коментарът ми не беше съвет,но щом така си го заподозряла . ;)

Когато има силен акцент на стихия,качество,дом ,определена конфигурация в една карта , погледа/гледна точка върху материя,ситуации са изместени само в една посока ,което рефлектира върху обективността,даже и този акцент да е Въздух.В тази посока попитах,какви са твоите наблюдения върху теб самата  ,в случая по казуса,който те интересува.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“