Автор Тема: Кризите-потребност или мода  (Прочетена 3283 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Кризите-потребност или мода
« -: Март 03, 2014, 10:46:09 am »
Кардинална обстановка ,кардинални времена,следва че и хората ще реагират кардинално-кои и защо по натал ?!?

Кой натал вижда в кризата възможност и кой опасност ?!?

На кой натал му е позволено да бъде откровен в едно учтиво общество ?!?

Кой натал ще спечели ?!?



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #1 -: Март 03, 2014, 07:58:52 pm »
 :012: Явно доста Везни ти се мотат в краката. Кажи си, ще ти олекне. :012:
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #2 -: Март 03, 2014, 09:58:32 pm »
Diyana,аз не си гледам в краката ;)

Не,около мен рядко виреят типични Везни,но и сестра ми ,и племенницата ми са с Луна във Везни -съобразяват се с мен.Не знам какво е някой да ми се "пречи " .В темата ,където споделих ,че бягам от Везни ,визирах мъжка карта ,за жени нямам наблюдения.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #3 -: Март 03, 2014, 10:39:17 pm »
А, забелЕЖила съм ти един фиксаж върху везнишкото "учтиво" + "обществото" = лустросано, захаросано, лицемерно ;). В противовес на "овенската"/"огнената" "откровеност"? Та затуй.

Но съм съгласна, че огнените (най-вече оВнените) са откровени и непритворни - те веднага си помислят точно това, което току-що са казали  :043:

Шегувам се.

Но сериозно по темата пак да повторя една своя дълговечна удивителна - във всяка ситуация, след определено време винаги накрая фиксовете "кешират" възможностите. Ако издържат определеното време, де. Останалите сме само за парлама и да мътим водата на кризата...
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #4 -: Март 03, 2014, 10:49:53 pm »
Знам ,аз че ти си забележИМА и заБЕЛЯзваща  ;)

Е,няма как след кардиналното ,следва неподвижното,но според теб,коя кардинална карта "вижда" в кризата възможност или опасност-къде е акцента ,блокажи,действие ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #5 -: Март 04, 2014, 11:48:52 am »
Сигурно ще прозвучи изтъркано, но по време на сериозни кризи оциляват най-адаптивните. Хора, които във всяка криза виждат нова възможност и се възползват от нея. При фиксираните знаци често наблюдавам устойчивост, но и стремеж да запазят статуквото непроменено, а силното фиксиране и вкопчване в нещо, което си отива или вече е отишло, може да им изиграе лоша шега. Кардиналните понякога сами си предизвикват криза, когато усетят, че губят хъс и мотивация и са станали подвластни на инерцията. По-голяма устойчивост наблюдавам при родените със Сатурн в аспект към светилата, но при по-неосъзнатите дава и нежелание за промяна, могат цял живот да циклят в някой удобен за тях модел.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #6 -: Март 04, 2014, 12:29:00 pm »
Лила, хубаво си го казала.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #7 -: Март 04, 2014, 01:41:10 pm »
Сигурно ще прозвучи изтъркано, но по време на сериозни кризи оциляват най-адаптивните. Хора, които във всяка криза виждат нова възможност и се възползват от нея.

А не ти ли се струва, че те именно само това и правят - адаптират се, по същество не се възползват от възможностите, а "оцеляват" след кризата. Това не променя коренно жизнените им обстоятелства - има промяна, те се наместват според новите обстоятелства, но няма "скок", няма качествено ново начало. При кардиналните е горе-долу откъдето дошло там и отишло. Права си, че си правят кризи, защото не са свиквали инак, но както са горе, така са пак долу и все така. Те не усвояват резултатите от стабилизацията след кризата, хукват нататък.

Фиксовете се дърпат, дърпат, дърпат, па току накрая като видят, че няма накъде, вземат че дигнат крак и просто се изчакват едно стъпало нагоре и се нанасят върху вече разораните територии.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #8 -: Март 04, 2014, 02:18:49 pm »
Зависи кой е кардиналът :)
Професионално ако говорим-рак и козирог не съм ги видяла да правят безмислени обороти

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #9 -: Март 04, 2014, 02:26:53 pm »
Това е факт ,че оцеляват най-адаптивните ,потвърден е от чичко Дарвин ,т.е. по научному.

Кога и коя кардинална карта ще се адаптира ,в случая в една кардинална обстановка ?1?
Кога и коя кардинална карта ще се възползва от същата обстановка ,но не само заради "новото начало " ?1?
Кога и коя кардинална карта ще може да е откровена в същата обстановка и няма да бъде заличена ?1?

Това е казуса .

Ето три кардинални карти ,които се "справят" в кардинална обстановка -реализирайки се всеки в своята област,приети от обществото ,възползвайки се от ситуацията .Защо ?!?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #10 -: Март 04, 2014, 02:30:46 pm »
В моето обкръжение няма много мутабели, с изключение на една близка със светила в мутабелни знаци и в конфигурация със Сатурн. За нея мога да кажа, че притежаваше невероятната способност сама да си създава драми и кризи, за да има някаква динамика. Но като че ли не се търсеше динамика като такава, а начин да се изживее силна емоция.
Не бих казала, че не е съумявала да се възползва от новите възможности, по-скоро проблемът при нея беше, че не умееше да ги търси, в това отношение липсваше мотивация, устрем. С други думи, нагласата беше да използва даденостите и възможностите, но не и да създава условия, в които новите възможности да стават реалност. Много интересно съчетание на пасивно изчакване, тръшкане, пораженческа нагласа и изведнъж рязък завой и сграбчване на новопоявила се възможност.
« Последна редакция: Март 04, 2014, 02:32:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Кризите-потребност или мода
« Отговор #11 -: Март 04, 2014, 02:50:09 pm »
В моето обкръжение няма много мутабели, с изключение на една близка със светила в мутабелни знаци и в конфигурация със Сатурн. За нея мога да кажа, че притежаваше невероятната способност сама да си създава драми и кризи, за да има някаква динамика. Но като че ли не се търсеше динамика като такава, а начин да се изживее силна емоция.
Не бих казала, че не е съумявала да се възползва от новите възможности, по-скоро проблемът при нея беше, че не умееше да ги търси, в това отношение липсваше мотивация, устрем. С други думи, нагласата беше да използва даденостите и възможностите, но не и да създава условия, в които новите възможности да стават реалност. Много интересно съчетание на пасивно изчакване, тръшкане, пораженческа нагласа и изведнъж рязък завой и сграбчване на новопоявила се възможност.

Слънце/Луна /Марс към Юпитер/Уран  под някаква форма ,например
-Марс в Рак в аспект с Уран ,Слънце в 9/11
-Слънце тригон Юпитер ,Луна в 12 -ти
-Луна секстил Уран,Марс в 12- ти дом
и въобще всички комбинации между същите ,но с поне един лек аспект ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“