Автор Тема: Транзитни решетки  (Прочетена 5698 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Транзитни решетки
« -: Март 07, 2014, 08:57:15 am »
В тази тема предлагам да упражняваме транзитните решетки. ;)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзитни решетки
« Отговор #1 -: Март 07, 2014, 10:02:35 am »
Обясни, плс, как се правят :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзитни решетки
« Отговор #2 -: Март 07, 2014, 10:10:32 am »
В момента  чета Бернадет Брейди-"Орелът и чучулигата",там са описани.

http://astroamor.files.wordpress.com/2013/07/d0bed180d0b5d0bbd18ad182-d0b8-d187d183d187d183d0bbd0b8d0b3d0b0d182d0b0.pdf

-първи ред-причина
-втори ред-действие
-трети ред-следствие
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзитни решетки
« Отговор #3 -: Март 07, 2014, 10:40:55 am »
399 страници...
Подскажи малко :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзитни решетки
« Отговор #4 -: Март 07, 2014, 11:36:37 am »
Оттук съм чела за тях - http://mnashe.h1.ru/astrolog/bready.htm . На страницата има примерна тр. решетка.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзитни решетки
« Отговор #5 -: Март 07, 2014, 01:41:18 pm »
Тр.Сатурн съвпад Луна(моя интерпретация :012: )
4д-3д

У6-У12

Трудната комуникация в  семейството(първи ред) се отразява и на комуникацията ми с околните,близките най вече(втори ред) и в резултат през този период се изолирах от околните.(трети ред)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзитни решетки
« Отговор #6 -: Март 07, 2014, 01:53:02 pm »
Аз много ползвам транзитни решетки. За други хора ги правя да изглеждат така, тук няма да се покаже таблицата:


Аспект (съвпад)              Транзитна пл.       Рождена пл.       Рождена пл.    Рождена пл.   
Планета                                   Сатурн                 Марс                    Сатурн                Плутон
Рожден дом                            2 дом                 2 дом                     2 дом                   2 дом
Транзитен дом                      2 дом      
Планетата е у-л на дом:            5 дом (съУ6)         8 дом   (съУ3)        5 дом (съУ6)        3 дом

Тази тук е сложна, защото това е възврата на Сатурн, а той е част от стелиум във 2 дом. Искам да добавя и факта, че стелиумът и то самият Сатурн има точен квадрат към нодалната ос, както и към Венера У2, т.е. в долния ред също присъства 2 дом, но не мога да го изпиша и това в таблицата. Използвам изцяло методиката на Брейди.

По първия ред с домовете, това е сферата, от където тръгват събитията.
Вторият ред е мястото на действието.
Трети ред е отзвукът, където има резултати.

В случая, когато Сатурн навлезе във 2 дом, останах без работа и собствен доход. Когато достигна Марс, намерих добре платена и престижна работа, благодарение на 2-родомен въпрос, потърсиха ме заради доказаната ми лоялност. Работих докато стигна Плутон. Работата беше в медиите, т.е. още преди да достигне Плутон У3, транзитната планета е поела влиянието на енергиите на целия стелиум. Но 2 дом не е само пари, а и ценности, и аз напуснах поради такъв въпрос. И по този въпрос размишлявах много дълго след това, в крайна сметка ме промени като човек, сега няма да остана и 3 дни в такава ситуация. В крайна сметка пак останах без работа, вижте долния ред - 6 дом, какво е допустимо и какво не в работата, влиянието върху 5 дом беше много голямо, но не мога да го обясня, защото имам взаимна рецепция 2/5 дом и пак става дума за ценности, свързани с граници, любов, радост от живота, поемане на рискове и др., т.е. кое си струва и кое - не. В последствие това доведе до промяна в отношенията ми с роднини, в начина, по който общувам с другите (3 дом), а най-ценният урок, който мога да ползвам като обобщение, е че спрях да нося отговорност за чувствата на другите и напълно се освободих, направо приключи ера от живота ми - 8 дом. И пак останах без пари - 2 дом (квадрата към Венера У2). Квадратът към нодалната ос изигра ролята на това, че се разделих със схващания от миналото за сметка на нови от бъдещето.

По-късно ще пусна транзитна решетка с прогресии и дирекции заедно.


Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзитни решетки
« Отговор #7 -: Март 07, 2014, 03:06:50 pm »
Аз също ги ползвам много. Тъндър и Смарта са обяснили подробно. На Тъндър е проста решетка, а на Смарта е сложната. Мисля, че вършат работа.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзитни решетки
« Отговор #8 -: Март 07, 2014, 04:47:07 pm »
Благодаря за разясненията, ще прочета внимателно

Само да вметна - ето така се слага подреден текст в таблица, няма очертания, но се запазва структурата, май при цитат може да се използва, като се замести текста "клетка 1" с този, който искате
Или използвайте бутончето за таблица в едитора
клетка 1клетка 2
клетка 1клетка 2
клетка 1клетка 2

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Транзитни решетки
« Отговор #9 -: Март 09, 2014, 10:11:54 am »
Много са полезни и преди време така започнах с транзитите.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Транзитни решетки
« Отговор #10 -: Април 03, 2014, 11:54:39 am »
когато дадена планета се намира на 1-3 градуса преди куспидата на даден дом, кой дом всъщност се използва за решетката - този в който математически е, или този в който навлиза? Имате ли някакви наблюдения?

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзитни решетки
« Отговор #11 -: Април 03, 2014, 12:48:42 pm »
когато дадена планета се намира на 1-3 градуса преди куспидата на даден дом, кой дом всъщност се използва за решетката - този в който математически е, или този в който навлиза? Имате ли някакви наблюдения?

Винаги влиянието на планетите се усеща около 5 градуса преди да наближи куспидата, според мен за решетката се използва този в който навлиза.
А относно събитията, поне при мен настъпват точно когато планетата е на куспидата.

Happy58

  • Гост
Re: Транзитни решетки
« Отговор #12 -: Април 03, 2014, 12:58:59 pm »
Винаги влиянието на планетите се усеща около 5 градуса преди да наближи куспидата, според мен за решетката се използва този в който навлиза.
А относно събитията, поне при мен настъпват точно когато планетата е на куспидата.

имах впредвид, когато в натала е в тази позиция - предполагам, че е този, в който навлиза. Поне така усещам характеристиките на планетата в двата дома - планетата е Сатурн - по 9 дом нямам никакви притеснения, там нещата са ми ясни. Но с 10 дом определено цял живот си имам проблемчета за отработване :) И добре, че е ретрограден, та винаги съм осъзнавала, че той проблема си е мой :), колкото и да негодувам :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзитни решетки
« Отговор #13 -: Април 03, 2014, 01:16:42 pm »
5 градуса са прекалено много според мен, особено за тежките планети. За Сатурн казват например, че се усеща влиянието, чак когато аспекта му стане разходящ.

При мен лично транзитните решетки не двата никаква насока, съвсем безполезни са при предикции, затова и не ги използвам.

Happy58

  • Гост
Re: Транзитни решетки
« Отговор #14 -: Април 03, 2014, 01:41:07 pm »
5 градуса са прекалено много според мен, особено за тежките планети. За Сатурн казват например, че се усеща влиянието, чак когато аспекта му стане разходящ.

При мен лично транзитните решетки не двата никаква насока, съвсем безполезни са при предикции, затова и не ги използвам.

Цветенце, Сатурн е виновника :) за тез истории - той е У7, намира се в Риби, а Нептун е в 5 дом, в съвпад с ЮЛВ :) Добре поне, че двамата са в тригон, та в крайна сметка се вдигам на крака от тези филми, в които май сама си се вкарвам :)
Ако приемем, че диспозитора е Юпитер, пак не е леко, но поне не е толкова кармично :)