Автор Тема: Руни  (Прочетена 51051 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #45 -: Март 11, 2014, 06:53:19 pm »
Аз се навих да си направя сама дървени и може би при следващия почивен ден ще отида в парка да избера някое подходящо дръвце.  :72: :72: :72: Отдавна посягам към книжки и мислех за руни, но нещо бръмбъра в главата ми съвсем нарастна.  :012: :012: :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #46 -: Март 11, 2014, 08:19:58 pm »
Тъндъре, и тебе те е треснал здраво Уран :08:
Намери си трионче с удобна дръжка, малко по-фина шкурка и тръгвай да бракониерстваш :012:
За миг ме поблазниха ахатовите, но ще се въздържа.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #47 -: Март 11, 2014, 08:39:11 pm »
С и-дзин-а не се разбирам - отговори тип: Лилав еднорог седи на дървен мост и с едното копито се опитва да извърши самоубийство, не ми вършат особено работа.  :012: :012: :012:

Иначе, Рептиле, ще намеря, и триончета има в къщи, и шкурката не е кой знае колко пари. Аз друго се замислих - имам едни ясписчета в къщи, сравнително едри, ще се виждат символите, дали пък да не си направя от тях - като почетна дама имам доста лакове за нокти, ще ги изрисувам руните.  :012: :012: Само дето имат дупчици камъчетата, но мен не ме дразнят кой знае колко много. Ако се разбера с руните, ще се замисля и за някой по-сполучлив вариант.  :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #48 -: Март 11, 2014, 09:28:29 pm »
Щом няма да ги рисуваш с кръв и сажди (в краен случай — жълтък и охра), загубих интерес :d030:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #49 -: Март 11, 2014, 09:29:29 pm »
В интерес на истината мислех да сложа малко кръв.  :017: :017: Кръвта никога не пречи.  :012: :012: :012: :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #50 -: Март 11, 2014, 11:17:44 pm »
Определено не такава  :57: Руните си искат чистичка кръв и идеята на цялото това "жертвоприношение" е именно да покажеш, че не се страхуваш от болката, не си страхливец - нали все пак имат скандинавски прозиход.  :012: :012: Та затова и като съм правила нещо руническо, не се бода с игличка като Спящата красавица, а режа направо с ножа.  :017: :017: Сигурно звучи доста варварски отстрани, но има логика - защото кръвта ни носи закодираната информация за нас самите. И понеже не е Таро, хартия да го оцапаш или енергията лесно да се натрупа, понеже картите са "празни" преди употреба (за мен хартията е енергийно мъртва просто), руните - дали са направени от дърво или вид камък, не са празни - те носят информацията на кристала или на самото дърво и ти трябва да запазиш и тази информация, но да сложиш и твоята и това е най-бързия и ефективен начин да го направиш.  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Руни
« Отговор #51 -: Март 24, 2014, 12:39:38 am »
добре де, само се гадае ли с тези руни?
нещо друго може ли да се извлече като знание/медитация или..и аз не знам какво?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #52 -: Март 24, 2014, 10:02:52 am »
Може да се използват и за медитация, както се ползват картите таро - с една руна отпред и си медитираш, Нейното символно значение, това, което представлява, ще ти се яви по някакъв начин в медитацията, можеш да научиш нещо ново за живота по този начин, един вид просветление. Особено много ще си проличи, ако имаш проблеми с енергията на руната.
Може да се използват като талисманчета  - наирусвани руни и да си ги носиш като гердан или нещо, също е силничко. Аз нося Фейхо в момента, която е руна на сексуалното привличане и на богатството, така да го кажем - три дена след като я сложих, получих 40 лева от нищото и като минавам покрай улицата доста хора ме гледат с опулени очи, все едно са видели Мис свят, попринцип не се забелязвам толкова много.
Цялата руническа азбука - забравих й името - май Futhark й викаха, може да се използва за медитация също - вербално призоваване на руните в азбучен ред и също доста енергизира.  :)

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Руни
« Отговор #53 -: Април 07, 2014, 07:07:31 pm »
Здравейте ,нова съм сред вас.
Радвам се, че имате  нова тема - руни.
От доста време на сам очаквам  подобна в нета на бг...
Имам руни,дървени.
Освен, че са дълбоки като таро,както казва Вещичка,са и твърде буквални като ЛЕНОРМАН,да и двете системи  са оракул...
Нямам опит с руните,оставих ги настрана,защото исках  да е нещо по-по-по,та дори и най....
 :)

Вещичка мога ли да попитам,и аз като Рептил,в тая насока...:) - ще се сработя ли с руните,едни за други ли сме...
шантаво е,не не се сещам за момента ,нещо което да ме вълнува ....
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Руни
« Отговор #54 -: Април 07, 2014, 09:05:48 pm »
Здрасти,Синие!
Папи, руните се използват и в магията,особено черната. Много са подходящи и за премахване на негативна енергия, в различни комбинации, които се рисуват с определени ритуали
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #55 -: Април 07, 2014, 09:28:01 pm »


Една хубава книжка, която препоръчвам на всеки, който успее да си я намери. Аз се сдобих с нея, много интересно четиво е. Има факти относно произхода, после отново навлизането на руните, не съм съгласна с някои неща с автора, но това няма значение. Има и практически упражнения.  :012: Превода на български е малко нескопосъничък, обаче.  :012: :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #56 -: Април 07, 2014, 09:49:22 pm »
Здрасти, Синие :)

Ех, че си любезна, Тъндър… Преводът е откровено кофти и май от миналия век, вече се брои за антикварно издание :012: Тук ли се препоръчваше руните да се рисуват сини?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #57 -: Април 07, 2014, 09:53:45 pm »
Не съм стигнала до такова място, още съм й на средата на книгата само.  :012: Пише само, че са по-добре да са каменни, отколкото дървени. Това е, което срещнах като особеност. Самите описания на руните са абстрактни, наистина се осмислят, ако си малко навътре из мистиката, та аз превеждам едни по-практични и сравнително подробни описания.  :)

Иначе кажи ти някоя хубава на българския пазар книга за руни, тогава.  :012: :012: Аз търсех търсех из сайтове и форуми и това беше, което се препоръчва.  :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #58 -: Април 07, 2014, 10:11:23 pm »
Не съм виждал друго по темата. Не съм се и оглеждал, де. Ще потърся моето копие, пусна ми муха да видя пак какво пишеше.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #59 -: Април 07, 2014, 10:21:14 pm »


Вещичка мога ли да попитам,и аз като Рептил,в тая насока...:) - ще се сработя ли с руните,едни за други ли сме...
шантаво е,не не се сещам за момента ,нещо което да ме вълнува ....

Здрасти, Синие!

По въпроса ти: ИСА - В момента си безсилна да видиш смисъла и не можеш да направиш каквото и да било. Достижения и успехи сега са малко вероятни.

Или трябва да се откажеш от тях или просто да изчакаш известно време и да се пробваш. Точно сега не ти е момента за руните.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн