Автор Тема: Руни  (Прочетена 48894 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Руни
« -: Март 10, 2014, 02:03:20 pm »
Днес ми подариха руни и съм на седмото небе от радост  :1rij:. От три години ги разглеждам в нета и си бях заплюла от розов кварц със златно гравирано, но все не им идваше реда, па и ги бях забравила де, но днес като ги видях и направо ми идеше да си летя на метлата от щастие  :57:.

Дайте ми два-три дни да ги изуча и може да задавате въпроси  :012:. Останалото ще го уча в движение. В книжката пише злободневни въпроси да не се задават, защото лъжели много  :012:.

Методи за гадаене с руни:

Руна на Один - с 1 руна
Използва се за спешна нужда от отговори. Чрез него може да научите нещо за човек, който се намира много далеч от вас, да се прави прогноза за предстоящ ден или да се установи развитието на определено събитие. Може да се използва за отговор с ДА или НЕ.


Хвърлянето на Норните - с 3 руни
Използва се при по-сложни ситуации, изискващи търсене на причини за определен проблем и неговото разрешаване.


Рунен жребий - с 4 руни
Методът е предназначен за доста обстойно разглеждане на проблем, където е нужно оценяване на ситуация и предполагане нейният път на развитие и завършек.


Знахарско колело или рунен кръст - с 5 руни
Помага да се анализира миналото, което е довело до сегашната ситуация и вероятните събития за в бъдеще, ако приемем или не определени действия.


Седем руни
Много задълбочен и обстоен метод.


Хвърляне върху платно - с 9 руни
Числото 9 е било от изключителна важност за келтите. Магическо число и съответства на 9-те свята на Игдразил. Използва се за гадаене и магически ритуали.


Двадесет и четири руни
Процес разглеждащ всички аспекти на живота.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #1 -: Март 10, 2014, 02:07:56 pm »

Това са трите групи руни:

* Първи ает - групата на скандинавската богиня Фрея и материалните отношения.

* Втори ает - групата на Хагалаз или Хаймдал, наблюдателя на боговете и емоционално-психическото състояние.

* Трети ает - групата на Тор и човешките взаимоотношения и сексуалната страна на живота.
« Последна редакция: Март 10, 2014, 02:13:04 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Руни
« Отговор #2 -: Март 10, 2014, 02:11:33 pm »
Миналата седмица точно за такава тема си мислех, но нямах време да потърся по-подробна информация. Направо си ми прочела мислите в Акаша.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Руни
« Отговор #3 -: Март 10, 2014, 02:14:05 pm »
Честито,Вещичка. :38: И скоро ще се възползвам.

http://tarot-manija.forumlatvia.com/f25-forum линка може да ти е от полза.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #4 -: Март 10, 2014, 02:19:33 pm »
Благодаря, Лайте, ама засега ще си чета книжката към руните, че е доста обстоятелствена, а па по-нататък ще се ровя в нета и за други работи, че не става всичко наведнъж  :012:.


Лили, синхроничноста на вселената е велика работа  :57:!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Руни
« Отговор #5 -: Март 10, 2014, 03:17:26 pm »
Започвам да си записвам въпроси :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #6 -: Март 10, 2014, 06:01:46 pm »
Честито, Вещер! Принципно е вярно, че са много капризна система по отношение на злободневни въпроси, хич не търпят, това е много духовен инструмент, супер са силни. Лично аз нямам руни, но съм ги използвала за рунически заклинания, в които се рисува даден символ - руна или компилация за руни с цел постигане на някакъв ефект, сработват невероятно добре и бързо и затова много се ползват от ритуалната магия. Може да си ги ползваш за подсилване на желания, нещо такова, определено са очарователни.  :29:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #7 -: Март 10, 2014, 06:44:17 pm »
Тъндъре,
уникални са! Още докато ги пипнах и просто си реших, че са моите и това е  :012:. Розов кварц, златна гравюра, черна, кадифена торбичка - ми влюбих се  :57:. Съвсем естествено още докато ги разпечатах им зададох въпрос, който ми е отдавна легнал на сърцето и съответно ми отговориха с отговор, който най-ми се искаше  :012:.

Обаче се чудя, аджеба дали може да им се влияе както на махалото, щото ако реша то на махалото му влияя като стой та гледай.



Макондо,
няма такова нещо като бяла магия! Всичката магия, която се използва сега е черна. Бяла магия е имало по времето на Атлантида както и черна, но тогава са се използвали за съвсем различни цели.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Руни
« Отговор #8 -: Март 10, 2014, 06:49:50 pm »
Направо започвам с въпросите  ;D

Тоя възел, дето го напипах тази сутрин, от него нещо смята да ми расте ли или да се обърна за компетентна консултация? Цял ден само за това си мисля... :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #9 -: Март 10, 2014, 06:52:32 pm »
Честито, Веще :) Как обаче си траяла толкова време без да тръгнеш по гората… все щеше да намериш подходящо клонче и после с няколко дни играчка, щеше да се получи :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #10 -: Март 10, 2014, 07:01:51 pm »
Тоя възел, дето го напипах тази сутрин, от него нещо смята да ми расте ли или да се обърна за компетентна консултация? Цял ден само за това си мисля... :017:

HAGALAZ - разрушаващи естествени сили.

Отивай на лекар докато е време.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Руни
« Отговор #11 -: Март 10, 2014, 07:04:21 pm »
Моят въпрос развитие в професионален план до 3месеца?Отново предварително благодаря.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Руни
« Отговор #12 -: Март 10, 2014, 07:05:46 pm »

HAGALAZ - разрушаващи естествени сили.

Отивай на лекар докато е време.

хм, става въпрос за подут лимфен възел, за пръв път ми се случва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #13 -: Март 10, 2014, 07:07:27 pm »
Вещер, доколкото съм ги усетила като система, са сравнително стабилни като Тарото. Пак се влияят от настроението до известна степен, но просто прага им на поносимост е много по-голям, отколкото на махало. Но го има и проблема относно това от какво са направени, според мен има значение - розовия кварц в действителност може да е по-чувствителен спрямо това, което искаме да чуем. Иначе се продават руни и от оникс, яспис, такива камъни, там сякаш влиянието ще е по-малко.  :017:

Вещер, дай да те пробвам и аз, като си тръгнала - ще осъдя ли татето да ми плаща издръжка?  :012: В хорарната тема ми казаха, че ще се откажа, ама за сяя нито той е казал, че ще даде пари, нито пък аз съм се отказала, днеска даже ходих по едни институции и наказила да събирам документите - като съм направила това голямо усилие, няма да го оставя да е напразно.  :012: :012: :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #14 -: Март 10, 2014, 07:09:13 pm »
Лили, не искам да те плаша, ама наистина лимфните възли, доколкото знам, не са шега работа като се подуят, особено осезаемо. Добър знак е да те боли и да е подвижен. Другото - не толкова добър знак.