Автор Тема: Руни  (Прочетена 48877 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #30 -: Март 11, 2014, 08:16:56 am »
Понякога ще питате едно, а ще излиза друго - това е като при тарото. Има неща, които трябва да излязат и те си излизат. В случая се появява това, което трябва, а не това което искате.

И така както усещам енергията на руните, те са доста по-безкомпромисни от тарото и някак бъркат доста по-надълбоко...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Руни
« Отговор #31 -: Март 11, 2014, 08:52:05 am »
Ще може ли още един въпрос от мен-до 3месеца Е. ще преодолее ли проблемите в работата?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #32 -: Март 11, 2014, 09:03:25 am »
Ще може ли още един въпрос от мен-до 3месеца Е. ще преодолее ли проблемите в работата?

Същото, като по-горе:

BERKANA обърната - Замъгляване, заблуди, застой, проблеми. Замислете се дали не поставяте своите потребности и нужди пред тези на другите. Проникнете дълбоко, докато не успеете да определите всички препятствия в наложената ситуация.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Руни
« Отговор #33 -: Март 11, 2014, 09:05:31 am »
Благодаря ти много<Веще! :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #34 -: Март 11, 2014, 10:01:27 am »
За сега ще ползвам метода на Один и само ако преценя, че се налага - хвърлянето на Норните. Така ще е тя докато им свикна и се слея с тях  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Руни
« Отговор #35 -: Март 11, 2014, 10:06:32 am »
BERKANA обърната - Замъгляване, заблуди, застой, проблеми. Замислете се дали не поставяте своите потребности и нужди пред тези на другите. Проникнете дълбоко, докато не успеете да определите всички препятствия в наложената ситуация.

По негативна нямаше ли ;D

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #36 -: Март 11, 2014, 10:15:00 am »
Има бе, що?  :57:


Сега да обясня на всички: руните са в кадифена, черна торбичка. Разтръсквам торбичката, бъркам в нея, ровя, ровя и хващам някоя. Както я хвана, така и я вадя. Дали е обърната или в правилната посока, това зависи от нея как се е обърнала при разтръскването. Нито ги виждам вътре в торбичката, нито мога да преценям.

Правилното теглене е след като се извади по този начин да се хвърли върху бяло кадифе и както се претърколи, така се тълкува. Обаче откъде да намеря бяло кадифе в момента. Ще трябва да потърся някой ден като сляза до града. Засега ще е тоя начина, защото не ми се ще да ги хвърлям и търкалям ако не е върху дебел и мек плат, защото са от кристали и немам намерение да ги троша още първия ден...  :19:


По нататък обмислям идеята да си купя дървени за всекидневна употреба  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #37 -: Март 11, 2014, 01:25:55 pm »
Казвали са ми преди, хора, коиот имат руни, че най-добре работят, ако си ги направиш. Вещер, ти си добра в ръцете, все нещо си правиш, така че за всекидевна употреба можеш да си ги изработиш. Имаше нещо, че се отива сред природата и сама избираш камъчетата, трябва да им усетиш енергият и после се рисуват руническите знаци върху тях като спазваш посока, но каква посока беше, трябва да питам - или отдолу нагоре, или отгоре надолу. Знака трябва да се изрисува без четката да спре да опира камъка - т.е трябва си тренинг.  :012: :012: Същото може и с дърво - ние даже си имаме някакво нещо от съветските години, детска играчка - с което може да се рисува на дърво, това нещо дълбае в него, изгаря го, чуднички може да станат с него.  :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #38 -: Март 11, 2014, 01:46:27 pm »
Тъндъре,

тва руското нещо се казва пирограф  :012:. И аз имам такова. То за дървени трябва да се намери някаква равномерна пръчка и някой да ми я нареже на филийки. Имам познат дърводелец, но има да ми тегли майни ако го накарам да ми нареже парченца от по 5мм едното  :57:. Като стане топло мога и да се пробвам да си намеря сопа за целта...


Иначе ето едни дървени дето са доста симпатични: http://karti-taro.com/opisanie2817
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #39 -: Март 11, 2014, 02:04:58 pm »
http://www.bookdepository.com/Deluxe-Precious-Wooden-Runes-Lo-Scarabeo/9780738732459 Ето ти ги с 18 лв по-евтини и безплатна доставка.  :012: :012: :012: Пазарувала съм от този сайт, на всички го препоръчвам.  :08:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #40 -: Март 11, 2014, 03:18:47 pm »
Тъндър, много квадратни стоят тия. Кръглите се търкалят, това е предимство, ако ги хвърляш по кадифени покривчици. Не е нужно чак половин сантиметър, Веще.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #41 -: Март 11, 2014, 03:21:27 pm »
Те и тези, които Вещера даде, са пак квадратни. Дървените руни са така. Затова и тези от камъни са по-добри - проверете из сайта, има много видове, аз даже си харсах едни от оникс.  :012: :012: :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Руни
« Отговор #42 -: Март 11, 2014, 03:37:24 pm »
Хм, да бе. Ами и те не ми допадат, не знам защо. Имах предвид по-скоро нещо подобно: http://www.runemaker.com/wares/setintro.shtml. Тези са рязани от клонка.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Руни
« Отговор #43 -: Март 11, 2014, 03:59:28 pm »
Ами това е съвсем лесно, даже аз може да си го направя - трябва ми само дебела клонка и отивам с брадвата да сека.  :012: :012: :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Руни
« Отговор #44 -: Март 11, 2014, 05:57:01 pm »
Моите са ето тези: http://karti-taro.com/opisanie2951
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн