Автор Тема: Украйна - размисли  (Прочетена 13869 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Украйна - размисли
« Отговор #75 -: Август 19, 2014, 10:32:40 pm »
Какво правят украинските войници по заповед на сегашното правителство в Югоизточна Украйна  :o

https://www.youtube.com/watch?v=8abz0qefc6k

https://www.youtube.com/watch?v=DqpQh2Mjx6c

« Последна редакция: Август 19, 2014, 10:37:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Украйна - размисли
« Отговор #76 -: Септември 02, 2014, 09:59:43 am »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Украйна - размисли
« Отговор #77 -: Септември 02, 2014, 02:30:39 pm »
http://www.dnevnik.bg/analizi/2014/09/02/2372040_valenki_vurhu_krust/

Хубав анализ в/у случващото се днес.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Украйна - размисли
« Отговор #78 -: Септември 02, 2014, 02:53:49 pm »
Да ви разкажа за едни прости софийски държавни служителки - клиентите ни от Украйна се чудят, а аз как да им кажа, че тук вече нищо не ме изненадва?

Имаме едни клиенти от Донецк, където в момента наистина се води истинска война - стреля се, убива се цивилно население, живеят в кучешки условия - хуманитарна криза. Става въпрос за едно семейство от средната класа, което успява да си изтегли бизнеса тук и да го прехвърли в София. Първо дойдоха двамата съпрузи, сега да се опитват да изтеглят родителите си и детето. В Донецк и Луганск никакви институции не работят, невъзможно е да изкараш официални документи.

Та сега са тръгнали да си удължават престоя в България, отиват в сектор Миграция, обясняват каква е ситуацията и простите служителки там нагло им заявяват "Що не се върнете да изчакате в Украйна, да не би навсякъде да стрелят!?". А тия документи освен в родния си град другаде не могат да изкарат, в момента престоят там е невъзможен, нито институциите работят.

То бива тъпота и простащина, но при някои хора вече минава всякакви граници. Клиентите ни определено останаха втрещени от такова "топло" посрещане.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Украйна - размисли
« Отговор #79 -: Септември 02, 2014, 03:31:03 pm »
Тя и колежката в офиса беше учудена как така не работят институциите в бомбардираните градове. О, свещена простота!  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Украйна - размисли
« Отговор #80 -: Септември 02, 2014, 03:52:50 pm »
Да ви разкажа за едни прости софийски държавни служителки - клиентите ни от Украйна се чудят, а аз как да им кажа, че тук вече нищо не ме изненадва?

Имаме едни клиенти от Донецк, където в момента наистина се води истинска война - стреля се, убива се цивилно население, живеят в кучешки условия - хуманитарна криза. Става въпрос за едно семейство от средната класа, което успява да си изтегли бизнеса тук и да го прехвърли в София. Първо дойдоха двамата съпрузи, сега да се опитват да изтеглят родителите си и детето. В Донецк и Луганск никакви институции не работят, невъзможно е да изкараш официални документи.

Та сега са тръгнали да си удължават престоя в България, отиват в сектор Миграция, обясняват каква е ситуацията и простите служителки там нагло им заявяват "Що не се върнете да изчакате в Украйна, да не би навсякъде да стрелят!?". А тия документи освен в родния си град другаде не могат да изкарат, в момента престоят там е невъзможен, нито институциите работят.

То бива тъпота и простащина, но при някои хора вече минава всякакви граници. Клиентите ни определено останаха втрещени от такова "топло" посрещане.

Лили, мислиш ли, че ако ситуацията беше обратна, техните служителки щяха да се държат по-добре с нашите граждани .... аз не вярвам ... още повече знам, колко тромава е администрацията и там.
И каква е причината, тези хора да бъдат посрещнати топло? По същата логика трябва да си приемаме всички, които се появят в Миграция.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Украйна - размисли
« Отговор #81 -: Септември 02, 2014, 03:56:48 pm »
Не, просто казвам, че няма никой горе в тия кухи глави (на повечето бг служителки). А това, че някому дължат топло посрещане, не съм искала да кажа. Просто констатирам за пореден път интелектуални липси.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Украйна - размисли
« Отговор #82 -: Септември 02, 2014, 04:02:05 pm »
Не, просто казвам, че няма никой горе в тия кухи глави (на повечето бг служителки). А това, че някому дължат топло посрещане, не съм искала да кажа. Просто констатирам за пореден път интелектуални липси.  :)

По-голямата част на администрацията е така - не е само в БГ. Няма какво да се чудиш - полза йок.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Украйна - размисли
« Отговор #83 -: Септември 02, 2014, 04:05:08 pm »
В частния бизнес на ниво служители преобладава средно/посредствено ниво, сред държавните - по-ниско от средното.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Украйна - размисли
« Отговор #84 -: Септември 02, 2014, 04:16:34 pm »
В частния бизнес на ниво служители преобладава средно/посредствено ниво, сред държавните - по-ниско от средното.

ох, то поне да беше по-ниско от средното - ама то там си е направо трагично вече. Проблемът е, че няма как да повлияем на това - затова, що си създаваш излишни отрицателни емоции - я си налей едно джинче с тоник  :08: - всеки има своя съдба и свой живот - ти докога ще се занимаваш с другите - използвай силата си за себе си (а ти определено я имаш), за собственото си благоденствие.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Украйна - размисли
« Отговор #85 -: Септември 02, 2014, 04:20:38 pm »
Тъкмо превеждам една статия за недостиг на квалифицирани кадри у нас (тук, не в Укр.), особено на мениджърско ниво. Да премина  през тоя идиотизъм тепърва ми предстои, по-нататък се очертава да търсим опитен мениджър за новия проект. Надявам се на поне средно ниво, свръхоптимистични очаквания нямам.  :012:

Хепи, напоследък предимно със себе си се занимавам и мисля за собственото си развитие. Бавноразвиващи се хора търпя и не забелязвам дотолкова, доколкото не спъват моята работа и не ми пречат да си върша задълженията.
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 04:22:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Украйна - размисли
« Отговор #86 -: Септември 02, 2014, 04:29:37 pm »
Тъкмо превеждам една стотия за недостиг на квалифицирани кадри у нас (тук, не в Укр.), особено на мениджърско ниво. Да премина  през тоя идиотизъм тепърва ми предстои, по-нататък се очертава да търсим опитен мениджър за новия проект. Надявам се на поне средно ниво, свръхоптимистични очаквания нямам.  :012:

Що пък не .... изпрати си желанието, пък то каквото трябва, ще стане :)