Астрология. Езотерика > Алтернативна медицина. Традиционни и нетрадиционни учения

Козметика

(1/8) > >>

Papy:
Маска за коса: 1л св мас (зехтин/др масло), 1л ракия (алкохол),1 жълтък

Samoella:
Маска с 1 жълтък, 1с.л. ракия или водка, 1 с.л. балсам, 1 чаена лъжичка бадемово масло, 1 с.л. кисело мляко,1 с.л. оцет,2с.л. тривитаминол,1с.л. газ-ако можеш да изтърпиш миризмата . 
Тривитаминола е течен, комбинация от витамини, купувам си го от ветеринарна аптека.
Тази маска е за подхранване и суха коса, а ако е за мазна, маската е друга.

Lilla:
Вече отдавна не си приготвям домашни маски – то и киселото мляко вече не е мляко, и плодовете не са плодове...

Навремето си забърквах следната маска за лице: смесваш хума с прясно изцеден сок от алое и добавяш малко пчелен мед. Може и капка зехтин, ако кожата е по-суха.

Скорпионче:
Моите проблеми с косата продължават и не спирам  да търся начини да се справя с тях.По нета намерих инфо,че препоръчват употребата на био шампоани.Някой ползвал ли е и какви са отзивите?

Lilla:
Преди ползвах медицински шампоани и не бих казала, че спират косопада и че има кой знае какъв ефект.
От една година ползвам биошампоани, експериментирам с различни марки и разновидности, засега съм доволна. И тъй като често си мия косата, обикновено редувам два-три различни шампоана - и био, и по-обикновени от масовите марки в търговската мрежа (така ми препоръча моята фризьорка). Когато ползвах само скъпи медицински, състоянието на косата ми се влоши, стана много капризна и започна бързо да се омазнява.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия