Автор Тема: Съревнование  (Прочетена 13069 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Съревнование
« -: Март 14, 2014, 06:38:58 pm »
Какво ни мотивира в надпреварата с другите и с каква цел ?

Мунданната обстановка, мисля дава доста материал в тази посока  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #1 -: Март 14, 2014, 06:53:29 pm »
В смисъл-съревнование, ама не по марс, така ли?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Съревнование
« Отговор #2 -: Март 14, 2014, 06:53:58 pm »
Лично мен ме мотивира да си докажа на себе си, че мога да направя дадено нещо  :012:. В съревнования съм участвала само ако са ми интересни и смятам, че мога да се справя, иначе просто наблюдавам отстрани.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #3 -: Март 14, 2014, 08:08:40 pm »
Но с какво ,с коя част от натала си участваме в съревнованието ?!?

Марс и 5-ти дом винаги ще са включени в надпреварата ,но какво ни мотивира по натал ,с каква цел по транзит и защо ,синастрично ,например ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #4 -: Март 14, 2014, 08:13:42 pm »
Ам, какво може да ме мотивира с опозиция сатурн/слънце-власт и пари, мноо ясно :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Съревнование
« Отговор #5 -: Март 14, 2014, 08:15:14 pm »
Ако гледаме по 5ти дом, отговаря. На мен куспидата ми е Козирог със Сатурн в 5ти. Това, в което най-много обичам да се съревновавам и да печеля "състезания" е по търпение и по издържливост. Винаги съм мислела, че е показно до колко е силна човешката психика, когато се сблъска с лишението. А обичам да показвам колко силна психика имам. Друго, за което се сървеновавам е в играта на чувства там на иди-дойди, но хората не знаят, че се съревновавам със себе си и с тях колко бързичо ще ги забравя и няма да помня даже кои са.  :043:
Другото обичайно злободневно е, естествено, професионалният успех. Към момента малко трудно да кажа професионален предвид факта, че не работя, но от училище до ден днешен обичам да блестя с компетентността си. Някой ако знае нещо повече от мен после му набивам в канчето поне два пъти неща, които аз знам и мога, а той не може.  :012: :012: :012:
« Последна редакция: Март 14, 2014, 08:18:04 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #6 -: Март 14, 2014, 08:17:11 pm »
Ам, какво може да ме мотивира с опозиция сатурн/слънце-власт и пари, мноо ясно :)

И се съревноваш за власт и пари ли ?1?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #7 -: Март 14, 2014, 08:19:24 pm »
Ами да, за какво друго, естествено, ако изобщо ще се съревновавам

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Съревнование
« Отговор #8 -: Март 14, 2014, 08:21:15 pm »
А 3-ти дом? Във ведическата астрология мотивацията основно се разглежда по 3-ти дом, макар че всичките три дома от т. нар. кама трикона (трите дома на желанията: 3-ти, 7-ми и 11-ти) имат отношение към мотивацията, импулсите, желанията и реализацията им. Трета производна карта, дрекана, също се разглежда в тази посока. Построява се като при фасовете - всеки знак се дели на 3 равни части от по 10 градуса и всяка част принадлежи на някой от 12-те знака.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #9 -: Март 14, 2014, 08:21:31 pm »
Ако гледаме по 5ти дом, отговаря. На мен куспидата ми е Козирог със Сатурн в 5ти. Това, в което най-много обичам да се съревновавам и да печеля "състезания" е по търпение и по издържливост. Винаги съм мислела, че е показно до колко е силна човешката психика, когато се сблъска с лишението. А обичам да показвам колко силна психика имам. Друго, за което се сървеновавам е в играта на чувства там на иди-дойди, но хората не знаят, че се съревновавам със себе си и с тях колко бързичо ще ги забравя и няма да помня даже кои са.  :043:
Другото обичайно злободневно е, естествено, професионалният успех. Към момента малко трудно да кажа професионален предвид факта, че не работя, но от училище до ден днешен обичам да блестя с компетентността си. Някой ако знае нещо повече от мен после му набивам в канчето поне два пъти неща, които аз знам и мога, а той не може.  :012: :012: :012:

Цитат
обичам да блестя с компетентността си. Някой ако знае нещо повече от мен после му набивам в канчето поне два пъти неща, които аз знам и мога, а той не може.

Thunder,астрологически как звучи според теб това от твоя натал ,че намирам нещо общо с мен ?!? :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #10 -: Март 14, 2014, 08:23:45 pm »
А 3-ти дом? Във ведическата астрология мотивацията основно се разглежда по 3-ти дом, макар че всичките три дома от т. нар. кама трикона (трите дома на желанията: 3-ти, 7-ми и 11-ти) имат отношение към мотивацията, импулсите, желанията и реализацията им. Трета производна карта, дрекана, също се разглежда в тази посока. Построява се като при фасовете - всеки знак се дели на 3 равни части от по 10 градуса и всяка част принадлежи на някой от 12-те знака.

Мирабела ,а теб какво те мотивира да се съревноваваш или пък какво те мотивира ,да не се надпреварваш ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Съревнование
« Отговор #11 -: Март 14, 2014, 08:31:17 pm »
Сатурн в пети .... и макар, че орбисата е недопустима, все пак с Марс са в опозиционни знаци. Знанието на някой друг на мен ми действа като психологически тригер, който събужда психологическа несигурност относно собствените ми способности и вътрешно си казвам: Виж го тоя, бе, по-тъп е от мене, как така го е прочел това нещо и го е запомнил, че сега се сеща за него, а аз не мога да се сетя. Дори и да се сетя, ако този се сети преди мен: Виж го тоя, бе, колко бързо мисли, а на тебе докато ти загрее албанският реотан, стана утре.  :85: :85: И после следва осъдителното Сатурново - Абе май не си толкова умна, за колкото се мислиш, щом някаква кифла знае нещо, което ти не знаеш, на зле отива работата.  :012: :012:
Има една Сатурнова елитарност, която е едновременно и Водолейска и огнена. Защото, каквото и да си говорим за Сатурн, той си е планета, която обича да тежи на място, да е уважавана, респектирана, дори да се страхуваш от нея. У нея има едно изконно аристократично чувство за престиж в смсъл, че дори когато Сатурн отхвърля или ограничава модел, общата фраза е, че "ти си над тези неща или би трябвало да си". Водолей от друга страна, като знак става доста студеничък и надменен, ако му се засегнат въпросите за знанията и другите въздушни въпросчета и най-накрая другият, който ги е засегнал, изяжда един неочакван шамар зад врата. В съчетанието с Лъв в хороскопа ми, думи нямам, как така някой повече и по-важен от мен, не може.  :012: :012: :012: :012:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Съревнование
« Отговор #12 -: Март 14, 2014, 08:32:23 pm »
Аз съм инатливо чадо. Ако ми кажат, че не мога нещо, си викам "Охо, как ще им покажа аз на тях сега какво мога!". :012: В една песен на батко Чад Кругър се пееше "What's worth the price is always worth the fight". Той има Луна в Стрелец като мен, така че мислим по подобен начин. Имам дежавю, че това съм го споделяла в писмена форма вече някъде.
« Последна редакция: Март 15, 2014, 10:30:06 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #13 -: Март 14, 2014, 08:35:14 pm »
Какво ни мотивира в надпреварата с другите и с каква цел ?

Надпревара за какво?  :)

Напоследък ми липсва състезателен дух, но това, което ме нахъсва, са глупостта и незнанието - някак ми идва отвътре да поведа кръстоносен поход срещу тях.  :lol_hitting:

С една уговорка - ако по някакъв начин се ощетява общото благо, някаква съвместна кауза или цел. Тоест няма да тръгна "за спорта" да доказвам някому колко е прост, а само ако това вреди на крайния резултат, тогава у мен се събужда желание да назидавам.  :29:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #14 -: Март 14, 2014, 08:37:36 pm »
Сатурн в пети .... и макар, че орбисата е недопустима, все пак с Марс са в опозиционни знаци. Знанието на някой друг на мен ми действа като психологически тригер, който събужда психологическа несигурност относно собствените ми способности и вътрешно си казвам: Виж го тоя, бе, по-тъп е от мене, как така го е прочел това нещо и го е запомнил, че сега се сеща за него, а аз не мога да се сетя. Дори и да се сетя, ако този се сети преди мен: Виж го тоя, бе, колко бързо мисли, а на тебе докато ти загрее албанският реотан, стана утре.  :85: :85: И после следва осъдителното Сатурново - Абе май не си толкова умна, за колкото се мислиш, щом някаква кифла знае нещо, което ти не знаеш, на зле отива работата.  :012: :012:
Има една Сатурнова елитарност, която е едновременно и Водолейска и огнена. Защото, каквото и да си говорим за Сатурн, той си е планета, която обича да тежи на място, да е уважавана, респектирана, дори да се страхуваш от нея. У нея има едно изконно аристократично чувство за престиж в смсъл, че дори когато Сатурн отхвърля или ограничава модел, общата фраза е, че "ти си над тези неща или би трябвало да си". Водолей от друга страна, като знак става доста студеничък и надменен, ако му се засегнат въпросите за знанията и другите въздушни въпросчета и най-накрая другият, който ги е засегнал, изяжда един неочакван шамар зад врата. В съчетанието с Лъв в хороскопа ми, думи нямам, как така някой повече и по-важен от мен, не може.  :012: :012: :012: :012:

Значи-Лъв/Сатурн ,Луна в Козирог .
При мен е 5-ти дом,Луна съвпад Сатурн .
Обаче трябва и 10-ти дом да има участие ,ти беше със Слънце там ,нали ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“