Автор Тема: Съревнование  (Прочетена 13068 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #75 -: Март 18, 2014, 01:11:10 pm »
Навремето все ми се случваше някой да иска да се надпреварва/състезава с мен, на мен обаче ми липсва хъс и мотивация да доказвам превъзходство, няма и смисъл.
По-скоро бих предпочела да попадна в среда, в която нивото на хората е високо – не става въпрос за социален статус, а за интелект, способности, компетенност. Такива хора за мен са ориентир и ме карат да се стремя да се самоусъвършенствам, да се развивам, да ставам по-добра в това, което правя. Среда, в която хората не са ми на нивото, много ме демотивира, особено в професионален план, в служебни отношения. Дори не ти се налага да доказваш превъзходство, то се вижда с невъоръжено око.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #76 -: Март 18, 2014, 01:13:42 pm »
Лили, а според теб ,какъв е начинът да попаднеш в среда,която импонира на твоя мироглед ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #77 -: Март 18, 2014, 01:15:55 pm »
Лили, а според теб ,какъв е начинът да попаднеш в среда,която импонира на твоя мироглед ?

Дотук единственият начин за мен е да търся съмишленици по общи интереси.
В служебна среда това рядко е възможно, колективът е изграден от хора с различен манталитет и възпитание.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #78 -: Март 18, 2014, 01:38:53 pm »
Лили, а според теб ,какъв е начинът да попаднеш в среда,която импонира на твоя мироглед ?

Дотук единственият начин за мен е да търся съмишленици по общи интереси.
В служебна среда това рядко е възможно, колективът е изграден от хора с различен манталитет и възпитание.

Значи търсиш ....Юпитер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #79 -: Март 18, 2014, 01:46:04 pm »
Юпитер в 7 дом търси по-висока летва, Сатурн в 9 дом в тригон към Слънце също.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #80 -: Март 18, 2014, 02:08:28 pm »
"Летвата" е стикът за голф на Сатурн ,а "патерицата /бастун "е аксесоарът за гала-вечеря на Юпитер. :)

Синастричен Юпитер докосваш  "приятно" лични планети,АСЦ ,Юпитер дава тенденцията ,която ти търсиш,синастричен Сатурн ограничава и/или затвърждава принципа на същите или амбицира партньорска карта,ако същата е готова .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #81 -: Март 18, 2014, 03:02:11 pm »
Иначе като се нахъсам да вдигна летвата, излизам и от обкръжението, което не ме удовлетворява. Не мога да се задоволявам с посредственост. Като временен вариант и при определени обстоятелства е възможно, но такъв компромис не мога да правя постоянно. Сега се мотивирах да променя работното обкръжение, но за целта трябва сама да създам предпоставки - да измисля проект, който да има перспектива за развитие, и така да се отделя от сегашния екип, без да се налага да напускам фирмата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #82 -: Март 18, 2014, 06:20:54 pm »
...да измисля проект, който да има перспектива за развитие, и така да се отделя от сегашния екип, без да се налага да напускам фирмата.

хитро, аз ти казах, че започваш да се променяш :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Съревнование
« Отговор #83 -: Март 18, 2014, 06:47:15 pm »
Пък според мен-не
Просто й е писнало от колежки-шматки и иска готин екип-да си работят по новия проект

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #84 -: Март 18, 2014, 07:04:19 pm »
...да измисля проект, който да има перспектива за развитие, и така да се отделя от сегашния екип, без да се налага да напускам фирмата.

хитро, аз ти казах, че започваш да се променяш :)

Според мен тук започва да се усеща съревнованието! То често е подтикнато от външни фактори, но си е израз на наше вътрешно такова. Надпреварата си е винаги със самите нас. Така че може би напрегнатите аспекти могат да са отправни точки по отношение на сферите и методите на конкуренция :-)

Така е ,BlackBetty  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #85 -: Март 18, 2014, 07:10:24 pm »
...да измисля проект, който да има перспектива за развитие, и така да се отделя от сегашния екип, без да се налага да напускам фирмата.

хитро, аз ти казах, че започваш да се променяш :)

А те да си ходят на борсата да вземат обезщетения за безработица  ;D

За мен инерцията и липсата на перспектива могат да се превърнат в лост, с който да вдигна Земята.  :29:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #86 -: Март 18, 2014, 07:16:40 pm »
Това е твоят начин-Марс ,поставен във вода/подвижен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #87 -: Март 18, 2014, 07:18:24 pm »
Ако беше в Овен, сигурно отдавна щях да избуша кочината  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Съревнование
« Отговор #88 -: Март 18, 2014, 07:27:33 pm »
Тогава нямаше да си тук ,а на -Марс. :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Съревнование
« Отговор #89 -: Март 19, 2014, 07:01:56 pm »
Днес за малко да избуша, вече сериозно се нахъсах да счупя клона на двете маймуни, той и без това започва да се клати.  Но преди това ще направя всичко възможно аз да се преместя на друг, ама за това трябва да се запретнат ръкави и да се генерират рентабилни идеи.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui