Автор Тема: Чувството за хумор  (Прочетена 10035 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Чувството за хумор
« Отговор #45 -: Март 18, 2014, 07:15:05 pm »
Emma ,а Юпитер и Слънце как си кореспондират при вас ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Чувството за хумор
« Отговор #46 -: Март 18, 2014, 07:37:52 pm »
Като цяло, доста добре ми се получава, мога да се смея и на някакви абсолютно кретенски шеги (когато ги прави умен човек, де, и които биха били сметнати за неподходящи), мога на червен хумор, мога и на тези, по-тънките, изисканите, харесвам всякакви!

 :85: :85: :85:

Happy58

  • Гост
Re: Чувството за хумор
« Отговор #47 -: Март 18, 2014, 07:41:34 pm »
Меркурий правещ негативен аспект с Юпитер = словестна диария "Лиз Грийн":) Преувеличаване на фактите и трудност да се обяснят нещата по сериозния начин.

сходящ ли? квадрат ли?
Сходящ, разходящ ... квадратура или опозиця все си има словестна диария.  :012:

квинтила брои ли се тук за аспект? - точен

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Чувството за хумор
« Отговор #48 -: Март 18, 2014, 08:02:30 pm »
С квинтили не се занимавам аз.   :012:

Happy58

  • Гост
Re: Чувството за хумор
« Отговор #49 -: Март 18, 2014, 08:05:14 pm »
С квинтили не се занимавам аз.   :012:

добре, тамън се притесних, че професорската ми титла някъде се губи по трасето .... :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Чувството за хумор
« Отговор #50 -: Март 18, 2014, 08:07:45 pm »
Имам нормално развито чувство за хумор, обичам майтапи и шегички, допадат ми закачките на моя мъж, който дори в тежък момент ще каже нещо забавно за разведряване на обстановката- той има съвпад на Венера и Меркурий в козирог  и Марс в дева, чела съм за мъже с  Марс дева, че са вечния Питър Пан. На мен ми се е случвало да попадам в комични ситуации от заплесия, с Нептун точен съвпад с Марс У3 в 3д се е случвало да изръся нещо не на място, което после звучи като виц.
Навремето на рожден ден на братовчедка ми- тя ме запознава с пристигналите няколко гостенки, нейни колежки, като казва за едната, че не била онази Маца, за която ми е говорила, а аз се изцепих: "значи не е онази, която си бъркала в носа и правела топченца от сополите" и се заливах от смях, а другите ме гледаха със замръзнали физиономии.
Братовчедката се беше изчервила до корените на косата, извика ме в кухнята под предлог да ѝ помогна за тортата, а там какво ме прави... тази Маца била същата, която си бъркала в носа  :D :D :D
Това трябва да е от Луната в овен в съчетание с Марса в 3 дом - типично е за подобно разположение човекът да говори твърде директно и остро, дори без да премисля точно какво и къде е казал(не че им пука - от тях струи някаква смелост). Един от любимите ми е хумора на овните - повечето имат по - шантавичък и забавен хумор съчетан с много вложена енергия и огнено творчество. :)
Акрукс, твоят Меркурий какви ги върши, помня, че беше в 1 дом? :)
« Последна редакция: Март 18, 2014, 08:11:21 pm от AzaZaeL »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Чувството за хумор
« Отговор #51 -: Март 18, 2014, 08:41:44 pm »
Това трябва да е от Луната в овен в съчетание с Марса в 3 дом - типично е за подобно разположение човекът да говори твърде директно и остро, дори без да премисля точно какво и къде е казал(не че им пука - от тях струи някаква смелост). Един от любимите ми е хумора на овните - повечето имат по - шантавичък и забавен хумор съчетан с много вложена енергия и огнено творчество. :)
Акрукс, твоят Меркурий какви ги върши, помня, че беше в 1 дом? :)
пропукаш и големия шегаджия Юпитер, който е в съвпад с Луната ми
а Меркурий си стои още в 1д и го управлява точно и методично като швейцарски часовник, нали е в дева  :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Чувството за хумор
« Отговор #52 -: Март 18, 2014, 08:46:56 pm »
Знаех си, че е в дева, а аспектите му какви са? :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Чувството за хумор
« Отговор #53 -: Март 18, 2014, 09:00:39 pm »
Като цяло, доста добре ми се получава, мога да се смея и на някакви абсолютно кретенски шеги (когато ги прави умен човек, де, и които биха били сметнати за неподходящи), мога на червен хумор, мога и на тези, по-тънките, изисканите, харесвам всякакви!

 :85: :85: :85:

Упсссс, хванало ме е червеното настроение. Моля, да се разбира комунистически.  :)  :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Чувството за хумор
« Отговор #54 -: Март 18, 2014, 09:03:34 pm »
Меркурий правещ негативен аспект с Юпитер = словестна диария "Лиз Грийн":) Преувеличаване на фактите и трудност да се обяснят нещата по сериозния начин.

Това е Саспортас в книгата му с Лиз Грийн, държа да подчертая, изискана Дева като Грийн едва ли би казала такова нещо, но Саспортас е Овен, така че не му е проблем.  :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Чувството за хумор
« Отговор #55 -: Март 18, 2014, 09:06:10 pm »
Така е като ми говориш и за двамата едновременно.  :012: :012:

По темата аз имам Меркурий в 1 дом правещ опозиция с Плутон - обичам да влагам доста енергия в думите си и понякога съм хаплив ... обичам черния хумор. Мерка участва в голям тригон с Нептун и Луна (в дева) - често се шегувам с приближените си. :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Чувството за хумор
« Отговор #56 -: Март 18, 2014, 09:36:26 pm »
Ето картата на Джордж Карлин — има много мрачно чувство за хумор, на моменти шокиращо, цинично, но не вулгарно… абе страхотен :-*

Уран и изгорен ретро Меркурий в X, близнашка Луна, козирожки Юпитер в опозиция с Плутон, овнешки Сатурн (който управлявал хумора, както се разбра) — това на пръв поглед.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Чувството за хумор
« Отговор #57 -: Март 18, 2014, 09:47:11 pm »
Благодаря, Reptil за картата  ;)

Венера в Овен,Марс в знак на Юпитер ,акцент на Меркурий и все по-често виждам Нептун като участник.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Чувството за хумор
« Отговор #58 -: Март 18, 2014, 10:18:32 pm »
Знаех си, че е в дева, а аспектите му какви са? :)
секстил с Марс у3 и Нептун у7 в 3д, широк съвпад с Уран и Плутон У3