Автор Тема: Астрологични програми  (Прочетена 5135 пъти)

Happy58

  • Гост
Астрологични програми
« -: Март 23, 2014, 08:35:58 am »
Опитах да намеря тема, в която споделяте, кои програми използвате, но май няма такава. Ако има, ще изтрия тази.

Може би ще е практично, предимно за прохождащите, да има такава информация.

Мен лично ме интересува предимно за откриването на транзитни и прогресивни, а и дирекционни аспекти за определен период от време, защото токущо открих, че това, което ползвам аз (Аспектариум) пропуска някои. В астро.ком намирам пдф-файл във вид на времева карта.


MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Астрологични програми
« Отговор #1 -: Март 23, 2014, 10:12:20 am »
Happy, аз и друг път съм споделяла, Janus е най-добрият астрологичен софтуеър за мен. Лично аз ползвам версия 4.3.
Освен че можеш да правиш карти на транзити, дирекции, прогресии, има специални такива за примарни дирекции, възврати на абсолютно всички планети и точки, хорари, елекции, релокации, има даже и специална опция за ректификации. Ако разбираш от Uranian Astrology и Хамбургска школа, има си опции и карти с добавяне на всички транс-плутонови и полу-пунктове.

Всички методи са включени вътре-домова система, ключове при пресмятане на примарните, много много екстри, както и голяма точност. Като бонус имаш даже и интерпретации! Графиките са разни и разнообразни, избираш си тези, които ти допадата на теб визуално. Освен това, аз постоянно ровя във форума на скайскрипт, където пишат професионални астролози от цял свят, почти всички ползват тази програма. Лесна е за ползване, даже непрофесионални ентусиасти като мен, се справят чудесно, само следваш инструкциите :012:
Най-хубавото е че можеш да строиш три и четири-измерни графики, като така нагледно виждаш към момента какво се случва на четири фронта в картата ти-натал, транзит, дирекция, прогресия. Можеш да правиш и синастрии, да прогресираш карти, да не говорим как ти спестява време да си пресмяташ планетните цикли и фазите на прогресивната Луна. Особено за някой така зле с математически изчисления като мен, това си е голямо улеснение.

Едно време бях теглила TimePassages, Solar Fire и Win Star, но за мен са бледи версии на Янус  :)

Ето ти линк за Янус, обяснено как можеш да си я купиш, като преди това можеш да изтеглиш безплатна версия за един месец, да видиш как работи: http://www.astrologyhouse.co.nz/janus/download_trial.cfm

Погледни ако искаш и авторите на програмата, впечатляваща практика и познания.


ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Астрологични програми
« Отговор #2 -: Март 23, 2014, 12:03:15 pm »
Ползвах Зет, но е изключително бъгав и определено не съм доволна, само си загубих времето да въвеждам данни в него, нямаше особен смисъл.
Сега използвам SolarFire, за нуждите ми е идеален - за това, което ти казваш, също ще ти свърши работа. Има много и за индийски карти в него, има и за класическа астрология, ингресните и възвратните карти се правят с един клик на мишката. Доволна съм. Янус-а не съм го ползвала досега.  :29:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Астрологични програми
« Отговор #3 -: Март 23, 2014, 12:31:51 pm »
Рацъквам ZET9 и не съм зaбалязвал нещо проблемно в него, за веди Jaganatha hora и Parasharas Light .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични програми
« Отговор #4 -: Март 23, 2014, 01:36:08 pm »
+1 за Janus и от мен. Единственият му кусур е, че няма лесно превключване към общ "традиционен" режим (с терми, триплицети, декани, антисии…) за произволна карта — трябва да се мине или през "Horary Chart", или през "Traditional chart" и да се въведат отново данните. Иначе много приятна програма, проста и изчистена.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Астрологични програми
« Отговор #5 -: Март 23, 2014, 02:42:00 pm »
+1 за Janus и от мен. Единственият му кусур е, че няма лесно превключване към общ "традиционен" режим (с терми, триплицети, декани, антисии…) за произволна карта — трябва да се мине или през "Horary Chart", или през "Traditional chart" и да се въведат отново данните. Иначе много приятна програма, проста и изчистена.

Веднъж като въведеш данните да построиш натална карта, после само с един клик горе в менюто я обръщаш автоматично в каквато друга форма искаш-хорарна, традиционна, елективна и т.н., няма нужда повторно да нанасяш данните.

Примерно, веднъж вече Янус като ти е изкарал картата като традиционна, съответно показва и цялата информация като фирдарии, рецепции, алмутени, та даже и хилега пресмята, както по Птоломей, така и по Бонати.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Астрологични програми
« Отговор #6 -: Март 24, 2014, 01:10:46 am »
Аз си ползвам zet9 и си ми върши чудесна работа! :)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични програми
« Отговор #7 -: Март 24, 2014, 10:17:09 am »
Благодаря на всички за включването - сега ще ги разгледам предложенията - имам някакъв ЗЕТ, ама да видя дали не е само 8, защото е доста ограничен.