Автор Тема: Директно движение на лунните възли  (Прочетена 19078 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #60 -: Март 29, 2014, 11:42:04 am »
Нищо фатално няма в директните възли ,както и това че сочат лош показател в натала.Понеже ме заинтригува темата ,погледнах в ефемеридите-във всеки градус от движението на възлите за около 3-4 дни са директни,след преминаване на същите в последващия градус ,следвайки полярността знаци ,в които попада Луната в момента и пак следва 3-4 дена директност на възлите,според това колко е бърза Луната ,11-14 дни.
Пример:
СЛВ в 3 * D ,Луната е в Овен ,след 12 дни ,Луната вече е във Везни и пак имаме СЛВ в 3* D. Цикличност ,която всяка година е горе -долу на едни и същи дати +/- 1 ден.
Не знам ,какво точно са има ли предвид под "лош показател" ,"древните" в тази цикличност ,като са бъркали в "торбата  с  магиите (няма да ползвам лъжи ,за да не ме анатемосат )  ;)


По натал имам 4+1 "директни " съвпада  с  "директната " си  нодалната ос.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #61 -: Март 29, 2014, 11:47:40 am »
Welcome to the club, Flora :012:
Ми да, Тъндър, аз пък намазвам Слънце—ЮЛВ. За една бройка и критична Луна да хвана, но не би.

На косъм си се отървал значи от критичната луна, за добро ми се струва  :)


Аз се сетих, че имам и Меркурий-ЮЛВ.  :85: :85: :85: Пак съвпадче.  :012:

Thunder, теб те знам с тази прословута твоя луна- съвпади с дедо ти и уран  :) ( нали тъй беше) и накрая един раху за цвят  :)  Пък за женска карта нали луната е доста важна, бая аспекти :) Познавам две луни , но мъжки ,достигнати от слв в съвпад. И двете са огнени, имаха проблеми на моменти с жени в живота си .

Според теб как се изразява съвпада на юлв с мерка ти ?

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #62 -: Март 29, 2014, 12:18:45 pm »
Аз с жени нямам проблеми в живота си толкова големи, повече имам даже с мъже, нищо, че Луната ми е ударена - И от Уран, и от Нептун, и от СЛВ, и от Лилит.  :012: Опозето с Меркурий е напълно точно, има и секстил с Плутон. Куинконсите с Марс и Венера също са й точни.  :012: :012: :012: Та това ми е странното при мен. Слънцето ми в това отношение е малко облагодетелствано, защото поне е далеч от нодалната ос.  :012:

За съвпада на ЮЛВ с Меркурий - Имам си някакво вродено усещане за използването на Меркуриевите енергии. Като се занимавам с типично Меркуриевите дейности, все едно се освобождавам от всички грижи на ежедневието и забравям за всичко. Все едно тази част от мен е някой, към когото винаги ще се завърна. Интересното е, че дори в най-тежките ми емоционално периоди, в които всичко е било наобратно и съм използвала всичко останало по хороскопа си в някакви крайности и пределно грешно, с Меркурий не е било така. Меркурий лесно го приемам чисто психически и усещам, че просто в тази област няма какво да добавя. И колкото и да съм будна ментално като човек и все да си мисля някакви неща, много често ме гони и инерцията и усещам как недостатъчно използвам потенциала си в тази насока - та е нещо като ЮЛВ-мързел, на който много ме е яд.  :85: Меркурий понася все пак доста тежки аспекти - опозициите с Луна, Нептун, Уран, но просто не усещам напрежение и не ме гонят лудите, че все нещо не съм свършила както трябва с него - а за другите планети параноята е много голяма.  :012: :012: :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #63 -: Март 29, 2014, 12:26:07 pm »
На мен пък ЮЛВ с Лилит,мяуу. :engel016:Нося опит от минал живот в Помпейски ...дом. :engel016:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #64 -: Март 29, 2014, 12:28:17 pm »
ЮЛВ в съвпад с ретро Венера в 5 дом - няма да казвам моя опит какъв е и откъде  ;D :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #65 -: Март 29, 2014, 12:33:12 pm »
Ауу,големи срамотии ;DХубо,че не си помним всички инкарнации.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #66 -: Март 29, 2014, 12:37:15 pm »
Това с опита и планети към  ЮЛВ ,не мисля ,че трябва да се приема буквално.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #67 -: Март 29, 2014, 12:37:31 pm »
И вместо да си лежа на стари венериански лаври съм тръгнала да Марс-увам в тоя живот и да доказвам, че "мога и сама". Будалаааааааааа!  :banghead: :41:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #68 -: Март 29, 2014, 12:44:33 pm »
Ами  Лили и аз тъй,ама не си раздавам "наученото"на разни льохмани,я!Чакам достоен Марс,а не имитация на мъж.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #69 -: Март 29, 2014, 12:48:27 pm »
Thunder,"натисни " още малко около съвпада Меркурий /ЮЛВ при теб ,за да видиш спецификата ,използвайки вроденото си...защото в още достатъчно карти ,го има този съвпад ,но.... :67:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #70 -: Март 29, 2014, 12:51:36 pm »
Ами  Лили и аз тъй,ама не си раздавам "наученото"на разни льохмани,я!Чакам достоен Марс,а не имитация на мъж.

Зависи дали го чакаш по Марс или по Слънце (дневно/нощно раждане). Аз май съм се прецакала да се пръкна нощно време.  :'(
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #71 -: Март 29, 2014, 12:54:43 pm »
Компютърна програма ме изкарва стар дух,сега разбирам защо не си спомням преражданията ;) ,понеже е стар много вероятно е склерозирал   :85: ,вярно е дух ама пък каквото долу такова и горе ... :017:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #72 -: Март 29, 2014, 12:58:25 pm »
Помня, Бекс, помня… тогава се казваше Новелия Примигения, а аз бях Флорониус от седми легион… :29:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #73 -: Март 29, 2014, 01:04:59 pm »
Thunder,"натисни " още малко около съвпада Меркурий /ЮЛВ при теб ,за да видиш спецификата ,използвайки вроденото си...защото в още достатъчно карти ,го има този съвпад ,но.... :67:

..но ....?  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Директно движение на лунните възли
« Отговор #74 -: Март 29, 2014, 01:19:58 pm »
..но ....?  :)

Но...
Жокер: АСЦ Дева  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“