Автор Тема: Слънце и компания  (Прочетена 2984 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Слънце и компания
« -: Март 29, 2014, 02:45:42 pm »
Кога приемаме ,че планета /точка получава аспект от Слънце и кога Слънце ,получава аспект от планета ?!?

На Слънцето ли е му "тежко" ,при тежък аспект от планета или на съответната планета?!?  А ,когато е изолирано в картата ,това отнема ли блясъка му ,даже и да е на трона си в Лъв ?!?

И въобще ,защо непрекъснато се коментира самото едното Светило ,а Слънцето сякаш стои в сянка ,а би трябвало да е обратно  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Слънце и компания
« Отговор #1 -: Март 29, 2014, 04:00:52 pm »
Мисля, че по-бързата планета аспектира другата, но аспектът влияе и на двете — не непременно симетрично. Защо мислиш, че Слънце-перегрин е без блясък? По-скоро… непредсказуемо.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Слънце и компания
« Отговор #2 -: Март 29, 2014, 04:09:39 pm »
Според мен на кого ще му е тежко, зависи от есенциалната характеристика на планетите. При мен на Слънцето му е тежко, защото няма кой да го подкрепи, ахахах, че да не му е, така че други принципи надделяват. Но да кажем на някакъв човек карта със Слънце в Лъв и някакъв голям стелиум там, те ще диктуват правилата и ще стъжняват живота на принципите, които им противоречат и няма да ги допуснат до експресия.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънце и компания
« Отговор #3 -: Март 29, 2014, 08:28:38 pm »
Според мен на кого ще му е тежко, зависи от есенциалната характеристика на планетите. При мен на Слънцето му е тежко, защото няма кой да го подкрепи, ахахах, че да не му е, така че други принципи надделяват. Но да кажем на някакъв човек карта със Слънце в Лъв и някакъв голям стелиум там, те ще диктуват правилата и ще стъжняват живота на принципите, които им противоречат и няма да ги допуснат до експресия.  :)

Към този стелиум в Лъв ,ако прибавим квадрат Плутон в Телец ,като стелиума е в 8-ми ,а Плутон в 5-ти домове ,"кой ще кара влака "?!?  :)
« Последна редакция: Март 29, 2014, 08:44:57 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Слънце и компания
« Отговор #4 -: Март 29, 2014, 08:38:26 pm »
Към този стелиум в Лъв ,ако прибавим квадрат Плутон в Скорпион ,като стелиума е в 8-ми ,а Плутон в 5-ти домове ,"кой ще кара влака "?!?  :)

как така  :017:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Слънце и компания
« Отговор #5 -: Март 29, 2014, 08:42:18 pm »
 ;DАми блондин съм.Ко'рече :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънце и компания
« Отговор #6 -: Март 29, 2014, 08:46:42 pm »
как така  :017:

Сатин ,благодаря ти ,в бързината съм допуснала техническа грешка. :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Слънце и компания
« Отговор #7 -: Март 29, 2014, 08:50:54 pm »
Мен не ми пречеще и хипотетичния разговор за прадеди.  :012: :012: Иначе зависи от аспектите на стелиума, на Плутон - и тук вече започва много да зависят, те и поприцип си зависят, де, знака на двете Светила - с кого повече се разбират - стъс Скорпионското или Лъвското.  :)