Астрология. Езотерика > Алтернативна медицина. Традиционни и нетрадиционни учения

Полускъпоценни камъни - лечебни и магически свойства

(1/7) > >>

Вещичка:
Днес имах поръчка за две икони и отивам до ателието да ги взема, а там приятелката ми се заринала със полускъпоценни камъни. Като ги видях и ми изтекоха лигите. Последните години много налитам на необработени полускъпоценни камъни. Та въпросната девойка се приготвя за лятото, защото продава и ръчно изработени бижута. А познайте с колко камъка си тръгнах от тях  :57:.

Видях яспис с цветове, които никога не съм предполагала, че има. Не че съм запозната прекалено много с камъните, но са ми страст. Не зная защо но напоследък ме привлича прекалено много този яспис. Та си взех един червен с кристални примеси, един тъмносин (изключително рядък цвят за яспис) с леки червени включвания и един светлозелен (отново изключително рядък цвят) с малко бяло - прилича на цвета на зелена круша, а и формата една такава. Освен тях си взех амазонит  - светлосин камък, който ми привлече рибешката душа и унакит - смес от тревисто зелено и шоколадово кафяво. Камъните са почти необработени и си висят на кожена връзка всеки.

Та понеже са ми интересни и предлагам тук да обсъждаме за всеки камък нужната информация.

Понеже съм на тема ясписи и затова започвам с тях  :012:.

ЯСПИС

Древните египтяни носели скарабеи от Яспис, като амулети, тъй като се е вярвало, че камъкът увеличава сексуалната енергия. Според Библията Ясписа е дар от Бога и е първият камък на новият Йерусалим. Индийците и индианците го почитат кото магически и мощен лечебен камък.
Ясписът е декоративна скала. Тя е непрозрачна и съдържа фини зрънца халцедон, микрокристален кварц и други минерали, които му придават различните цветове. Той се среща в почти всички цветове.
Разпространен е в цял свят, но голямо разнообразие от яспис се среща в западните щати на САЩ: Калифорния, Орегон, Айдахо, Юта, Уайоминг и Вашингтон.
Ясписа се образува в газови джобове на вулканичните скали. Там се образуват и необичайните цветови ивици характерни за този камък.

Научни данни за Ясписа
Моос твърдост 7 с триъгълна кристална структура.
Ясписа е масивен, фин, непрозрачен халцедон, за който се смята, че носи защита срещу проблеми с очите и суша. Той се среща в нюанси на кафяво, сиво-синьо, червено, жълто, зелено и дори лилаво.
Кръглият яспис има бели или сиви подобни на очи окраски, обвити в червен цвят. Продълговатия яспис се гравира с камеи и геми, които помагат да се покаже неговата слоеста структура. Hornstone е разновидност на сивия яспис.

Мистични свойства на Ясписа
Носенето на колие от Яспис ще ви помогне да се справите с изтощението. Ясписът е защитен камък. Той изравнява всички чакри и балансира енергията Ин и Ян. Легендата разказва, че Ясписът ще прогони злите духове и ще ви защити срещу ухапвания от змии или паяци. През 4-ти век се е смятало, че той ще донесе дъжд.
На всички видове Яспис се приписват определени магически свойства в повечето култури познати на човечеството. Ясписът се е използвал в древна Европа, като носител на дъждове. Интересно е да се отбележи, че и самата дума яспис на някои ото индианските езици означава „дъждоносен”.


Лечебни свойства на Ясписа
Ясписът стимулира сексуалността и плодородието. Червено-кафевия яспис е особено полезен при проблеми с черния дроб, далака и панкреаса. Пиенето на ясписова вода час преди всяко хранене подпомага свалянето на килограми. Ясписова вода се създава като поставяте всяка вечер камъка в чаша вода и на сутринта тя вече е готова за консумация. Ако страдате от запек изпийте цялата чаша с ясписова вода сутрин на гладно.
Жълтия яспис е особено добър за жените в менопауза и те трябва да пият ясписова вода всяка сутрин. Той укрепва и имунната система.

Магически свойства на Ясписа
Сили: изцеление, закрила, здраве, красота
Ясписът е доста често срещан камък, който насърчава психичните процеси и ни помага да се въздържаме от вредни желания и капризи, които могат да доведат до опасни ситуации.
Ясписът се нуждае от пряк контакт с кожата, като след всяка употреба камъкът трябва да бъде почистван с топла течаща вода и презареждан през нощта в купа с натрошени камъни хематит.
Зелен Яспис (енергия: Възприемчива, елемента: Земя, планета: Венера) – използва се като талисман за изцеление и здраве. Носенето на зелен яспис спира халюцинациите и насърчава спокойния сън. Като го носите ставате по-съпричастен към проблемите на другите, техните емоционални и душевни състояния.
Кафяв Япсис (енергия: Възприемчива, елемента: Земя, планета: Сатурн) – спомага центрирането и заземяването, особено след тежък магически ритуал, психическа или духовна работа.
Пъстър яспис (енергия: Проективна; елемент: Въздух, планета: Меркурий) – за защита срещу удавяне носете петнист яспис. Неговата сила се засилва неимоверно когато се носи под формата на кръст символизиращ четирите елемента въздух, земя, огън, вода.
Сив яспис – помага да възвърнете личната си сила. Балансира и защитава третата чакра.

 ;)

Явно имам нужда от възстановяване на силите за да му налитам толкова на този камък  :012:.





Вещичка:
Ето ми ги новите придобивки. Сложих и запалката като ги снимам за да се разбере горе-долу големината им. Бая са си големички  :012:.

Ребека:
Много полезно,мерси.Ще  ми свърши работа за гастропроблеми,но от друга страна се надявам да не увеличи сексуалната сила,че в момента няма къде да я насоча.Ти ползвала ли си яспис  при запек и менструални смущения?

Lilla:
А това зеленичкото най вляво какво е, не мога да разчета наименованието? Имам гривничка със същия камък.

Рени:
Вещичка,не е по темата питанката ми ,но засякох думичката  "скарабей" .Преди година ми подариха ,да го наречем като нарочен амулет ,малка фигурка на скарабей ,не знам от какво е изработена ,но не е от някакви полускъпоценни  камъни,по-скоро имитация ,но символиката каква е,според теб ?!?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия