Автор Тема: Сексуално и физическо насилие  (Прочетена 8776 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #30 -: Април 07, 2014, 01:05:48 pm »
В картата ми прави впечатление съвпадът на Венера и Марс в квадрат към първодомна Луна, която е в накшатра Бхарани – тя просто си привлича ситуации с висок сексуален заряд. При това Венера и Марс управляват оста АС/ДС.
Чудно ми е как е мълчала с тоя стрелешки Меркурий в опозиция с Юпитер и квадрат с Уран/Плутон – да не разберял някой, а нейната сила е именно в словото, да не се срамува да казва истината такава каквато е. Има Нептун в 7 дом – несъзнателно може да привлича ситуации, в които да се чувства жертва. С тия ъглови светила трудно ще остане незабелязана, а тя точно към това се е стремяла, доколкото разбирам, никой нищо да не разбере, да не бъде в “устата“ на хората.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #31 -: Април 07, 2014, 01:06:47 pm »
Насилникът си избира уязвима жертва, тоест такава над която може да упражни контрол, власт, която може по-лесно да подчини, за да се почувства силен, всемогъщ.
Онази която ще се противопостави, ще го унижи предполагам не е подходяща.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #32 -: Април 07, 2014, 01:08:31 pm »
Онова почерненото се чудя как да го разбирам…
ами защото освен яда си от случката се ядосваше, че на всичко отгоре е мазен грозник, ако е бил хубавец е някакво утешение
аз не не виждам какво утешение може да бъде за някой, че го е блъснал на пътя лъскав мерцедес, а не каруца

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #33 -: Април 07, 2014, 01:22:18 pm »
Марс в аспект с Луна/Юпитер ,с Нептун в 7-ми,Плутон в аспект с Луна. "Суха " карта ,дефицит на Вода .Момичето не се харесва като жена или майката е проецирала същото .Ексцентрична ,прекалено независима за времето си,привлича инциденти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #34 -: Април 07, 2014, 01:32:09 pm »
Насилникът си избира уязвима жертва, тоест такава над която може да упражни контрол, власт, която може по-лесно да подчини, за да се почувства силен, всемогъщ.
Онази която ще се противопостави, ще го унижи предполагам не е подходяща.

Навремето бях много често обект на вербални нападки, вкл. и от непознати хора. Това продължаваше, докато не се научих да отговарям подобаващо и да им се противопоставям. И вече така съм се тренирала, че мога да спра само с поглед такъв опит за агресия, без да казвам нито дума.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #35 -: Април 07, 2014, 01:37:25 pm »
Навремето бях много често обект на вербални нападки, вкл. и от непознати хора. Това продължаваше, докато не се научих да отговарям подобаващо и да им се противопоставям. И вече така съм се тренирала, че мога да спра само с поглед такъв опит за агресия, без да казвам нито дума.

Много добър "отговор" на Марс в Риби. :)

"Жертвените агънца" ,сме все по оста Риби/Дева...6/12...Меркурий/Юпитер/Нептун -Марс ,просто дърпа "спусъка" .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #36 -: Април 07, 2014, 01:38:55 pm »
Сега да ме видиш - като отворя уста, бълвам змии и гущери, преди все деликатно премълчавах  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #37 -: Април 07, 2014, 01:45:02 pm »
В картата ми прави впечатление съвпадът на Венера и Марс в квадрат към първодомна Луна, която е в накшатра Бхарани – тя просто си привлича ситуации с висок сексуален заряд. При това Венера и Марс управляват оста АС/ДС.
Чудно ми е как е мълчала с тоя стрелешки Меркурий в опозиция с Юпитер и квадрат с Уран/Плутон – да не разберял някой, а нейната сила е именно в словото, да не се срамува да казва истината такава каквато е. Има Нептун в 7 дом – несъзнателно може да привлича ситуации, в които да се чувства жертва. С тия ъглови светила трудно ще остане незабелязана, а тя точно към това се е стремяла, доколкото разбирам, никой нищо да не разбере, да не бъде в “устата“ на хората.
Лили, тя не е мълчала- иначе как щеше и аз да знам и като цяло не пази нито нейни, нито споделени от приятелките ѝ тайни. Тогава не е искала да се оплаче в милицията и да даде насилника под съд, за да не разбере нейния баща- от него само е криела, майка ѝ първа е научила и я утешавала, не е имала упреци изобщо.
Нейната майка и до ден днешен бди над нея като орлица- слънчев овен, с Марс в рак

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #38 -: Април 07, 2014, 01:48:29 pm »
Разбирам, по онези времена е било голям позор да го признаеш публично и често в обкръжението жертвата са изкарвали виновна, не насилника. Фалшиво разбиране за морал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #39 -: Април 07, 2014, 01:58:34 pm »
Разбирам, по онези времена е било голям позор да го признаеш публично и често в обкръжението жертвата са изкарвали виновна, не насилника. Фалшиво разбиране за морал.
не е поради фалшив морал- нейния баща е бил със слабо сърце, не са го взели в казармата по тази причина, и се е притеснявала да не му докара някой инфаркт

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #40 -: Април 07, 2014, 02:11:08 pm »
Да, това е субективен и много важен фактор в нейния случай, а аз говорех принципно за обществото и нагласите  по онова време.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #41 -: Април 08, 2014, 12:23:43 am »
Малко неастрологично отклонение
Доказано е, че има психопати, които причиняват вреди, защото не ги идентифицират като такива, най-често това са убийци, канибали
При сексуалните насилници по-често срещано е психологическо страдание на насилника-комплекси, немощ и т.н.
В тая връзка, Хепи, жертвата може да е съвсем случайна, защото не тя е важната, дори когато е определен тип
Но пък ако на някой му се е случвало няколко пъти да е в ролята на жертва-може би наистина трябва да се търси по картата
Например: женска карта, ранена луна (марс/плутон), но с добри аспекти от юпитер-може да има опит за изнасилване, което си е травма, но неуспешен, защото има и протекции

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #42 -: Април 08, 2014, 01:20:33 am »
Според мен насилникът инстинктивно се ориентира, коя жертва е подходяща.

Но пък ако на някой му се е случвало няколко пъти да е в ролята на жертва-може би наистина трябва да се търси по картата
Например: женска карта, ранена луна (марс/плутон), но с добри аспекти от юпитер-може да има опит за изнасилване, което си е травма, но неуспешен, защото има и протекции

В моята карта има доста показатели, но слава Богу не съм изживявала подобно нещо, дано и никога не ми се случи. Сетих се за един случай, който бях забравила, бях малка, точно се бяхме преместили в нов квартал, отидох до магазина, на връщане тока беше спрял и трябваше да се кача пеша, един съсед излезе от апартамента си и ме хвана за ръката, да съм влязла в тях да изчакам тока да дойде, итресках го през ръката с една бутилка, която носех, че да ме пусне и се оплаках на мама, че един нахален чичко е иска да ходя в тях. Беше предупреден да не се доближава до нас със сестра ми и ни заобикаляше доста усърдно. След време се оказа, че изнасилвал деца и се водеше дело срещу него. Тогава не съм си давала сметка, защо иска да ходя в тях.
По някакви причини привличам сексуално и много се радвам, че имам доста чепат характер, че да държи нахалниците на страна. До мен мъж трудно се приближава без да съм позволила (не е нужно и да говоря, погледът и поведението ми са достатъчно красноречиви, че не са добре дошли), точно поради това, че стават нахални и минават всякакви граници, ако дам повод.
Моята протекция май идва от троновия Марс, но най-вече Уран

Happy58

  • Гост
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #43 -: Април 08, 2014, 08:47:57 am »
Малко неастрологично отклонение
Доказано е, че има психопати, които причиняват вреди, защото не ги идентифицират като такива, най-често това са убийци, канибали
При сексуалните насилници по-често срещано е психологическо страдание на насилника-комплекси, немощ и т.н.
В тая връзка, Хепи, жертвата може да е съвсем случайна, защото не тя е важната, дори когато е определен тип
Но пък ако на някой му се е случвало няколко пъти да е в ролята на жертва-може би наистина трябва да се търси по картата
Например: женска карта, ранена луна (марс/плутон), но с добри аспекти от юпитер-може да има опит за изнасилване, което си е травма, но неуспешен, защото има и протекции

Папи, аз лично изхождам от базов принцип - случайности няма. Постоянно чета по книгите, че ако нещо не е заложено в картата, то няма как да се случи. Отделен е въпроса, кой как чете евангелието :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Сексуално и физическо насилие
« Отговор #44 -: Април 08, 2014, 09:56:16 am »
А свободната воля?