Автор Тема: Морбиден хумор в макабрен контекст  (Прочетена 17206 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Морбиден хумор в макабрен контекст
« -: Април 06, 2014, 05:57:44 pm »
Предлагам (по-точно Ребека предлага, :-*) това да е сестрина тема на "Смях", където спокойно да обсъждаме сатурно-плутонианските аспекти на живота… или това, което идва след него. Ако сте мярнали картинка на озъбена кучешка глава, гледаща палаво от чиния, разположена върху сутрешен вестник, тук би била на подходящо място. По-лековат и уранясал хумор също е добре дошъл.

Понеже тръгнахме от екзотични ястия (кучешко, алигаторско), да споделя за акулското — доста сухо и като цяло незапомнящо се. Може би е трябвало да пробвам не панирано, а другояче :017: Или да го полея с лют сос, де да знам.
« Последна редакция: Април 06, 2014, 06:00:03 pm от Reptil »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #1 -: Април 06, 2014, 06:02:51 pm »
Хващаш ме натясно. Все още не знам, но обещавам да ти кажа, ако разбера. Остави ми адреса си на лични, ако много настояваш да узнаеш… :d030:

По тоя повод да напомня за любимата си научна теория: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2515969/Humans-evolved-female-chimpanzee-mated-pig-Extraordinary-claim-American-geneticist.html. Тоест съвсем възможно е вкусът да е подобен.
« Последна редакция: Април 06, 2014, 06:08:52 pm от Reptil »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #2 -: Април 06, 2014, 06:12:42 pm »
Веско,понеже си симпатяга,мога да ти пратя за рд. едно кутре да го оглозгаш.То не ми трябва,все пак съм дама и не си бъркам в носа.Другите понякога ми трябват. ;D

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #3 -: Април 06, 2014, 06:22:26 pm »
Веско,понеже си симпатяга,мога да ти пратя за рд. едно кутре да го оглозгаш.То не ми трябва,все пак съм дама и не си бъркам в носа.Другите понякога ми трябват. ;D

Три пръста стигат за всички по-важни задачи, повече е чисто разхищение. И все пак, така с лека ръка да се разделиш с кутре с хигиеничен нокът… помисли!

Никъде не съм казвал, че обичам кучешко!!!

А пробвал ли си? Това са чисти предразсъдъци, да знаеш.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #4 -: Април 06, 2014, 06:27:17 pm »
Ами щом с 3 ще хващам виличката и лъжичката,стига ми.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #5 -: Април 06, 2014, 06:35:51 pm »
Вярно ли е, че по време на пости охлюви, миди, сепии и пр. не се броят за блажно? Много съм навит на такива пости :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #6 -: Април 06, 2014, 06:38:16 pm »
Вярно,бях го забравила.Ами може да ти направя супа от детски  пръстчета,сигурно ще е нещо като супа топчета или пилешки шийки.Добре ме подсети къде продават мръвка.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #7 -: Април 06, 2014, 06:40:24 pm »
Вярно ли е, че по време на пости охлюви, миди, сепии и пр. не се броят за блажно? Много съм навит на такива пости :012:
Не ги разбирам.Ти религиозен ли стана.Да не се кръсти,кви са тез изцепки. ;D

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #8 -: Април 06, 2014, 06:48:52 pm »
Не, просто се чудя дали мога да мина за вегетарианец :29: Иначе съм кръстен и не, не съм особено религиозен. Хубаво, че не съм евреин, щото и с 10 заповеди сложно се оправям, та какво остава за 613… да не говорим, че вече се набутах при гледачите, тълкувачите и вещерите.
« Последна редакция: Април 06, 2014, 06:50:31 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #9 -: Април 06, 2014, 07:36:53 pm »
А вярно ли е, че човешкото също било вкусно и че леко напомняло на свинското? И че ако не знае от какво е месото, човек би го ял с удoволствие?  :D

Доколкото знам или, ако трябва да ме по-точни, доколкото съм чела, човешкото (месо???  ;D) по структура най-много се доближава до свинското, а по вкус - до телешкото.  :29:

И ако си мислите, че с тия приказки ще ме изкушите да изневеря на любимите си постни тиквички с бял сметанов сос...  :043:
« Последна редакция: Април 06, 2014, 07:39:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #10 -: Април 06, 2014, 07:37:58 pm »
"Ханибал" ли гледате? Сериала имам предвид. Д-р Ханибал Лектър гощаваше полицаите с месо от жертвите, чиито убийства разследваха.

Лили, а котешкото било като заешкото. Така казваха виетнамците навремето. Шегувам се, не бяха виетнамците. Не помня кой.
« Последна редакция: Април 06, 2014, 07:39:50 pm от Mirabella »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #11 -: Април 06, 2014, 07:54:34 pm »
Обърнахме го на кулинарна тема,но в България все още се гледат магаренца заради месото.За пръв път чух от едно дете,че най-обича кюфтета от магарешко и реших,че си бръщолеви фантазми.Но уви,майка му се похвали,че редовно купували и така разбрах,че било съвсем нормално и разпостранено магарешкото. :-\

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #12 -: Април 06, 2014, 07:58:28 pm »
Ако говорим за мръвка, преди няколко месеца шефът реши да ни почерпи с конско, донесе деликатесно филе от Казахстан, там много го тачат. Само при вида му ми се обърнаха червата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #13 -: Април 06, 2014, 08:00:56 pm »
И за коне чух..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Морбиден хумор в макабрен контекст
« Отговор #14 -: Април 06, 2014, 08:02:55 pm »
Ама те не са какви да са коне, специално ги отглеждат и угояват.

В Казахстан като ти дойде принцът на бял кон конят ще остане, принцът ще си ходи пеш  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui