Автор Тема: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)  (Прочетена 15810 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Как мислите влияят планетите, които са в аспект с асцендента, различен от съвпада? До каква степен оказват влияние върху външния ни вид и характера ни?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 06:07:21 pm от Veselin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #1 -: Април 09, 2014, 07:50:04 pm »
За планета в опозиция към АС, т.е. на ДС, съм забелязвала, че много често придава и съответното излъчване на натива, усеща се и в поведението, маниерите му.

За планети в квадрат към оста АС/ДС нямам кой знае какви наблюдения, но като че ли често се включват на ниво събитийност, особено когато аспектът стане точен по дирекция/прогресия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #2 -: Април 09, 2014, 08:07:09 pm »
Сега се сещам за две момичета с Луна на ДЦ и двете имат лунообразно лице, направо все едно си е на асцендента, личи си Луната им определено външно повече отколкото попринцип си личи.

Аз самата имам Луна, Уран, Нептун тригон на асцендента, Плутон секстил на асцендента и секстил с у1, Меркурий. За Нептун знам, че като се намеси из външния вид дава изразителен поглед, големи очи с някакви странн, неопределими цветове, на това отговарям.  :012: С Плутон аспектът също е доста близък, казват ми, че като се съсредоточа в нещо, винаги изглеждам все едно ще убия някой, но това може да е и от тригоните с Козирожките планети.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #3 -: Април 09, 2014, 08:13:51 pm »
На предишната работа имах колежка със скорпионска Луна на ДС, иначе със Слънце, Марс и Меркурий в 12 дом - никак не бих я нарекла тиха вода и подмолна, беше емоционално експресивна, усещаше се лунното влияние - много предразполагаше към задушевен разговор, да й се доверяваш, да споделяш с нея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #4 -: Април 09, 2014, 08:15:48 pm »
За тези двете, за които говоря аз, едната е точно, както казваш, но тя е Слънчев Рак. Другата обаче е Слънчев Скорпион и луната й е в Козирог, тя дори и когато харесва някого, определено не й личи.  :D :D :D

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #5 -: Април 09, 2014, 08:17:01 pm »
Всичките ми планети са или в аспект с АС-то, или с управителя на АС-то. Много хора са ми казвали, че приличам на въздухарче  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #6 -: Април 09, 2014, 08:18:05 pm »
Е то и асцендента ти въздушен! На какво да приличаш, на дърво ли.  :012: :012: :012: :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #7 -: Април 09, 2014, 08:29:26 pm »
Е айде сега па на дърво  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #8 -: Април 09, 2014, 08:32:28 pm »
За съжаление нямам планети в аспект с АС,които да омекотят чертите ми придобити благодарение на Сатурна в/у Асцето.Приличам на дъщерята на А.Карамитев,със сухо издължено,отсечено лице. :'(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #9 -: Април 09, 2014, 08:35:49 pm »
Със Сатурн в първи дом съм виждала и много правилни лицеви пропорции, красива и хармонична костна структура. Има и с по-издължени лица, но рядко са кръгли и заоблени, по-скоро ще са четвъртити, ако формата е неправилна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #10 -: Април 09, 2014, 08:36:56 pm »
Ребека не плачи, аз пък ги харесвам Сатурнианците и външно, така че със сигурност някъде там има и мой мъжки вариант, който така мисли, а може даже да не е един.  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #11 -: Април 09, 2014, 08:46:17 pm »
Ами то поне на тялото да се бе отразило...пък то малко като в оная песен "две очи-останалото г..ззз" :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #12 -: Април 09, 2014, 08:48:12 pm »
Дирника го търси по Дупитер - дебелия гей.  ;D Сатурн здесь ни при чëм!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #13 -: Април 09, 2014, 08:49:47 pm »
Като цяло всички планети в аспект с АЦ при мен, се изразяват по-скоро в поведение, отколкото във външност, като физически характеристики.

Най-точният аспект към АЦ е секстил на Сатурн. В добавка, Сатурн е и алмутен на 1-ви дом, заедно с Венера. Затова и много силно усещам понякога сатурново влияние-мрачна, студена, сериозна.

Другият аспект е опозиция на Меркурий към АЦ, макар и по-широк,мога да разговарям на всякакви теми с индивиди/групи от различна националност, социална или етническа принадлежност. В дразнещата си изява, този аспект ми носи прекалено голяма критичност към останалите.

Последно, Юпитер формира тригон към АЦ, имам късмет и добри възможности по някои теми, които са под негово управление.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #14 -: Април 09, 2014, 09:03:57 pm »
Уран секстил АЦ. Сигурно се отразява някак, но не е ясно различим във вида.