Автор Тема: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)  (Прочетена 15812 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #15 -: Април 09, 2014, 09:08:34 pm »
Уран секстил АЦ. Сигурно се отразява някак, но не е ясно различим във вида.

Ника, чадо, ника, който си избрал говори за Уран.  :72: :72: :72:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #16 -: Април 09, 2014, 10:15:23 pm »
Аз имам тригон на АС с нептун-точен.
В огнени знаци.
Бих казала,че съм обаятелна,духовита.Както и мечтателка :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #17 -: Април 09, 2014, 10:17:30 pm »
Пропускам Плутон, който е съвпад с АСЦ и преминавам на Марс, който е секстил с АСЦ и Нептун, който  е в секстил с АСЦ
Марс и Нептун са в точен съвпад в 3д.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #18 -: Април 09, 2014, 11:54:41 pm »
Аз се включвам само с два аспекта, но пък хубави  :012:. Точен тригон на асц с венера ( венерата ми е телешка), тук по-скоро  като повечение се усеща. Юпитер тригон асц, пуска се тригона от 9ти дом. По-скоро имам общо с нептуновото, рибешко излъчване  ;D, дирник не си отглеждам, нито пък червени бузки.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #19 -: Април 10, 2014, 04:32:40 am »
Юпитер тригон асц, пуска се тригона от 9ти дом. По-скоро имам общо с нептуновото, рибешко излъчване  ;D, дирник не си отглеждам, нито пък червени бузки.
И аз го имам този тригон и не съм с червени бузки - напротив много съм блед само ушите може да ми почервенеят(когато ми е много напрегнато), но бузките никога! Иначе и аз повече съм по Нептун - той ми е на МЦ.
Юпитер дори не помага и в това да съм по - пълен ... Меркурий ми е в 1 дом и съм само кокали.  :012:
Други аспекти към асцендента нямам, а У1 прави куинконс с Юпитер .... Защо той не ми дава некое килограмче не знам ... сигурно защото е в падени ... Иначе като поведение май се изразява понякога съм по - позитивно изглеждащ отколото съм вътрешно.  :012:

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #20 -: Април 10, 2014, 10:08:14 am »
Аз имам Меркурий в квадрат с Асцендента, и едновременно с това У на Асцендента. Другото противоречие на моя Меркурий е, че е в 10 дом, но пък е в Риби и е ретро. Във взаимна рецепция е с Юпитер, който също е в квадрат с Асцендента. Това, което мога да кажа е, че за съжаление хич не го чувствам силен моя Меркурий. Понякога ми е доста трудно да се изразявам, друг път оставам неразбрана. А толкова обичам контакта с хората. :'( Това е едно от нещата, които адски много ме зареждат, заедно с пътуванията. Все Меркуриеви теми.  :)
Serve, love, give

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #21 -: Април 10, 2014, 11:17:36 am »
Защо пропускаме съвпадите?

Аз пропускам Плутона и минавам на опозицията на Луна, куинконса на Слънцето и сектила на Марс, СЛВ и почти Юпитер. Имам и полусекстил с Уран, но Уран го усещам само в транзит, когато си активира аспектите, не и в картата.
Луната на ДСЦ не ми е давала кръгло лице. Разшири се с възрастта, или с дъвченето на дъвките, или с килограмите, но дори на моменти съм си мислила, че е продълговато. С Везни на АЦ май съм по-скоро хармонична, знам ли.

Иначе при малкия много мога да говоря за каридналния кръст в съвпад с осите  :lol_hitting: дори и на тази му ранна възраст.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #22 -: Април 10, 2014, 11:53:14 am »
Не мисля,че планети ,които са в аспект ,различен от съвпад ,влияят толкова на външния вид,освен ако не са управител на АСЦ/Слънце/стелиум.По-скоро показват с какво още ,като нюанс ,ще подхождаме към света ,какво ни помага/пречи да заявим себе си,с какво/кой се идентифицираме или другите ни виждат;как влизаме ,подхождаме във всяка една ситуация.

Външните планети в аспект към АСЦ ,неговият управител ,променят типичната тенденция за същия както следва-Уран в съвпад,дава противоположното на онова,което се очаква,тип  "строго" шарено ;Нептун-рафинира чертите,тип хамелеон;Плутон-усилва ,подчертава знака и придава тежест,тип котешко-лисича визия.
Когато същите аспектират  АСЦ и/или управителя под друг ъгъл,променят поведението и отношението към света -Уран ,по бунтарски,творчески ,доверчив начин,с недоволство ;Нептун-инертно,като жертва,заблудено,буреносно,с въображение ;Плутон-деспотично ,контролиращо,гневно,целеустремено,чрез поставяне на капан ,паяжина.

Юпитер в съвпад АСД,управител-разширява ,удължава,онази част от тялото ,в която попада като знак,тип-Бог ;Сатурн обратно -намалява,фотогеничен тип .При друг ъгъл ,първият-уверява,надценява,раздава ,"мачка " като начин на поведение/отношение,вторият-очертава,амбицира,награждава.



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #23 -: Април 10, 2014, 02:35:51 pm »
Рени, Сатурн намалява, но не и на ръст. В интерес на истината, там, където е намесен Сатурн като управител на асцендента, в първи дом, хората за които се сещам все за високи. Скоро правих хороскоп на момиче Водолей с Водолейски Сатурн близо до асцендента, не я познавах прди това, колежка на моя позната беше. Случайно се засякохме в университета и тази моя позната ме представи на момичето, на което правих хороскоп. Трябваше да гледам нагоре чак като й говоря.  :85: :85: :85:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #24 -: Април 10, 2014, 02:47:17 pm »
Thunder,я провери същото момиче ,колко са й големи глезените ?!?  ;)

Не мисля ,че може само по АСЦ да се определи ръста на човек и планетите съвпад с него .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #25 -: Април 10, 2014, 02:53:39 pm »
Чак глезените й не помня.  :012: Иначе си права, има и генетична зависимост, има и зависимост и от другите планети, но и асцендента и планетите около първи дом си казват думата. Аз съм с кози стелиум и управител на асцендента, който е сравнително високо разположен в картата, което по принцип се считат за индикации за по-висок ръст. Е, аз съм среден ръст спрямо хората глобално, но за семейството ми съм висока - от майка ми, сестра ми, баба ми съм по една глава отгоре.  :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #26 -: Април 10, 2014, 03:08:38 pm »
Чак глезените й не помня.  :012: Иначе си права, има и генетична зависимост, има и зависимост и от другите планети, но и асцендента и планетите около първи дом си казват думата. Аз съм с кози стелиум и управител на асцендента, който е сравнително високо разположен в картата, което по принцип се считат за индикации за по-висок ръст. Е, аз съм среден ръст спрямо хората глобално, но за семейството ми съм висока - от майка ми, сестра ми, баба ми съм по една глава отгоре.  :012: :012:

Но имаш и стелиум в Лъв ,като управителите и на АСЦ и този стелиум са в Рак ,а там е Слънце ,така че... ;)
Това че упр.на АСЦ е горе в 10 ти дом не е показател за висок ръст ,защото може да е знак ,който не дава височина ,както и други фактори разбира се.Това е показател ,че искаш да те виждат като "висока" и в пряк ,и в преносен смисъл.Споделям от опит -аз също съм със среден ръст 1,70 ,а всички ме виждат като висока 1,75-178 ;упр АСЦ в 10 ти ,във "висок" знак. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #27 -: Април 10, 2014, 03:51:41 pm »
Ами не, не умирам да ме виждат висока изобщо. За мен среден ръст е идеален. Даже не разбирам нито мъже, нито жени, като започнат да въздишат по някакви високи. Особено думетрови мъже - с тези огромни крака на мен повече ми приличат на закачалки, отколкото на хора, просто пропорцията на тялото, която харесвам е нарушена и определено не ги прави секси. Аз съм си доволна със средния ми ръст.  :012: За висока в преносен смисъл, да, много ясно, искам да ме величаят.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #28 -: Април 10, 2014, 04:49:20 pm »
И аз да си кажа предпочитанията – за мъж е идеално между 180 и 190 (но не повече), за жена – около 170, не повече от 172. Определено не харесвам жени по 150-160, които с възрастта започват да натрупват най-много в задника и гравитацията свлича телесната маса надолу.

И при мен го има тоя ефект – повечето хора ме мислят за по-висока, отколкото реално съм (изгряващ Уран над АС, във ведическата карта – Раху в Лагна във въздушен знак).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #29 -: Април 10, 2014, 04:53:54 pm »
:57: на мен дългучите ми идват малко slow motion и като си представя как стърчат от леглото и край, пълен модел за отщяване. Говоря за мъже над 190 см и жени над 180 см :(

Моят Плутон има куинконс с АС, Нептун, Уран и Сатурн са в тригон с АС и Марс квадрат АС  :08:

 :85: Да, на почти всичките ми гаджета краката са им стърчали от леглото. И го приемат за нормално. Аз не мога да си представя глезените и стъпалата ми да висят, вместо да ги подпра на матрака  :D Зимата например си ги опаковам в юргана, а техните висят... и измръзват, но това им е нормално  :012: Но това обяснява защо на моменти такива като тях спят по диагонал на леглото и аз трябва да се катеря по мъжа, за да съм на удобно.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински