Автор Тема: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)  (Прочетена 15815 пъти)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #30 -: Април 10, 2014, 08:50:39 pm »
Слънце и меркурий- тригон с асц. Плутон- секстил с асц. За туй съм слънчева и в същото време- проклета :19: Тъндъре,сестра ми е с Луна на Дсц, изобщо няма лунно лице. Мяза на анорексичка и всеки път я питат дали е такава. Асц и е Везни
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #31 -: Април 10, 2014, 11:17:53 pm »
Не мисля,че планети ,които са в аспект ,различен от съвпад ,влияят толкова на външния вид,освен ако не са управител на АСЦ/Слънце/стелиум.По-скоро показват с какво още ,като нюанс ,ще подхождаме към света ,какво ни помага/пречи да заявим себе си,с какво/кой се идентифицираме или другите ни виждат;как влизаме ,подхождаме във всяка една ситуация.

Юпитер в съвпад АСД,управител-разширява ,удължава,онази част от тялото ,в която попада като знак,тип-Бог ;

мда,
У на асц ми е в един знак с юпи

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #32 -: Април 11, 2014, 11:50:55 am »
За ръста е хубаво да се гледат ии К2, както и как  е разположен У2 в натала.

Е, ако имаш К 2 Дева и тригониран и високо разположен Меркурий в 11д, но в Рак, какво правим  :19:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #33 -: Април 11, 2014, 11:59:02 am »
Това говори по принцип за по-нисък ръст.

Не знам... със Сатурн на АЦ, но У2 Мерк... По-скоро ще е кокалеста структурата и висок ръст, не мислиш ли? Може и да е среден, но ще има вид на Козирожки висок. Чудя си се...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #34 -: Април 11, 2014, 05:21:00 pm »
Да...
Имам и друг пример, но не съм сигурна в АЦто.
И трети пример - абстрахирайте се от транзитите в настройките. Колко е висок според вас?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #35 -: Април 11, 2014, 07:12:10 pm »
Нисък е за пола си определено, особено ако е мъж. Мисля, че е джобно гадже.  :012: :012: :012:

Едит: Но това е ако е такъв асцендента наистина. Смисъл знака лъв е важен.  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4563
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #36 -: Април 11, 2014, 07:34:54 pm »
Как го разбра Тъндъре,че е малокалибрен Инч Хай?Интересни са ми тези астро предпоставки за външен вид,ама ми  се струват ала бала.Мъжете Деви или с такъв АС,които познавам са все дългучи. :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #37 -: Април 11, 2014, 07:37:26 pm »
Девата не дава висок ръст, но е важно къде е луната и меркурий.Ако са над хоризонта, то говорим за висок ръст
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #38 -: Април 11, 2014, 07:39:31 pm »
Аз пък специално за мъже Лъвове и асцендент Лъв имам точно обратните наблюдения - дребни са.  :012: Сега, зависи и от други фактор. Управителя на асцендента - в долната хемисфера, управителя на втори дом - в долната хемисфера. Като цяло, повечето планети долу, би трябвало да е нисък.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #39 -: Април 11, 2014, 08:54:43 pm »
На ръст идвам около 187, по логиката на издигнатия У1, АСЦ получава тригон от Слънцето и някакви малко широки секстили от Уран/Юпитер, К2 в Овен, с дебилитиран управител в 5 дом. Луната в 1-ви има някакво отношение, като смекчава излъчването ми. Личните планети са долу, тежкарите горе.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #40 -: Април 11, 2014, 10:00:28 pm »
Как го разбра Тъндъре,че е малокалибрен Инч Хай?Интересни са ми тези астро предпоставки за външен вид,ама ми  се струват ала бала.Мъжете Деви или с такъв АС,които познавам са все дългучи. :)

Повечето Деви, които познавам, са среден ръст. Баща ми е дева АЦ Лъв - 176, друг - Дева, АЦ Скорпион - 178.

Въпросният тип от картата, която постнах е 198. Мога да поровя за още карти на мъже над 185. Така че Мерк на К2 ряпа да яде. А и този е в долната хемисфера. А за онзи в 11 дом, за който попитах? И със сатурн на АЦ - 191см. Та, затова според мен е друг показателят.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #41 -: Април 12, 2014, 02:52:32 pm »
Слънце,Юпитер-знак ,дом
ИЦ-знак,планети в 4-ти дом ,
същите с АСЦ
+ геогр.ширина,инфраструктура,икономическо и културно развитие,стандарт и т.н. ....са необходими условия да се определи ръст/височина на индивида.

Височина придават -Въздушните ,подвижни и някои кардинални знаци.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #42 -: Април 13, 2014, 07:05:39 pm »
Имам слънце секстил асц. и нептун квадрат към него. Работят аспектите. По-висока съм от роднините си, средни са те, аз съм 170. Винаги ме виждат по-висока, дават ми повече ;), предполагам е от Близнаците, пък и слънцето ми е над хоризонта . Другите влияния на аспектите , освен външен вид, също отговарят на писаното в учебниците. Само ръста ли коментирате тук?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #43 -: Април 13, 2014, 07:08:12 pm »
На ръст идвам около 187, по логиката на издигнатия У1, АСЦ получава тригон от Слънцето и някакви малко широки секстили от Уран/Юпитер, К2 в Овен, с дебилитиран управител в 5 дом. Луната в 1-ви има някакво отношение, като смекчава излъчването ми. Личните планети са долу, тежкарите горе.
Ти не беше ли с асц. водолей? Те са доказано високи поне според Марчовете :72: И аз съм го наблюдавала.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Планетите в аспект с асцендента (без съвпад)
« Отговор #44 -: Април 13, 2014, 07:16:51 pm »
При две колежки с Луна в съвпад с ДС (в Близнаци и Скорпион) имам наблюдения - от една страна дава подчертана емпатия, много силно съпреживяване, от друга страна дава твърде емоционална и субективна реакция, дори когато се опитваш да поведеш диалог по служебни въпроси. Особено силно се усеща при близнашката - по сидерал е изключително силно поставена - в знак на екзалтация и в ъглов дом от Лагна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui