Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 58767 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #435 -: Юли 07, 2016, 03:19:16 pm »
В интерес на истината не ми прилича на изгряващи Везни като външни характеристики, но като желание да впечатлява, да въздейства, да бъде забелязвана, обаче доста пресолено и кичозно по венериански, го има наистина. По-характерно е обаче за накшатра Читра, т.е. ако изгряват малко по-късни градуси на Везни.

Ако се гледа по фиксирания Зодиак, най-важните за нейните сценични изяви планети минават в 8 дом от Асцендента, в 7ми знак от него остава само Марс. По ми се връзва АС да е в последните 5-6 градуса на знака. Но щом са правили събитийна ректификация, може и да е този.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #436 -: Юли 07, 2016, 03:20:37 pm »
В интерес на истината не ми прилича на изгряващи Везни като външни характеристики,
има трапчинки, склонна е към наднормено тегло

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #437 -: Юли 07, 2016, 03:26:48 pm »
Всички изгряващи Везни ли са дебели и с възрастта напълняват?

Тя е доста ниска и има непропорционално тяло и крака. През повечето време я помня закръгленка, докато не започна да влага огромни суми в липосукции, специални режими и пластични операции. Като визия ми прилича на воден Асцендент, но може да е от изгряващия Нептун - по-скоро той, а не Везни дава такава заобленост, по-разплути и капкообразни форми.

Най-точният аспект в хороскопа е квадрат Сатурн-Луна, при това в знаци, в които не са благоприятно поставени. А изглежда толкова спонтанна, експресивна, зарежда с емоция огромни концертни зали. При нея има доста подчертан хумористичен уклон, навремето често присъстваше в нейните сценични изпълнения.
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 03:32:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #438 -: Юли 07, 2016, 03:33:55 pm »
Приятелка с този АСЦ е била слабичка до 24-годишна, а последните 12г е като нощно шкафче, понеже е нисичка- все пази някакви диети, здравословни храни и чайчета приема, но и похапва шоколад, пуши много и пие водка (с майка рускиня какво друго)- качвала съм преди време нейната карта в темата за познаване на професията- Венера У1 в 9д- работи преводач

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #439 -: Юли 07, 2016, 03:36:14 pm »
Асцендент по оста Стрелец -Близнаци и/или Уран в ъглите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #440 -: Юли 07, 2016, 03:40:47 pm »
При по-късен час, около 19.15, се получава интересно разместване - Луната минава в Стрелец, МС в Лъв с управител силно Слънце в 7 дом /публиката/, съвпадът на Слънцето, Венера, Меркурий и Раху е близо до Десцендента. Юпитер и Плутон близо до меридиана - МС/IC. По Рак на МС и Луна в Скорпион в квадрат с ретро Сатурн в 11 дом не виждам предпоставки за толкова бляскава сценична кариера. Това е само предположение, базирано на проста астрологична логика. Но при ректификация вероятно са били използвани важни дати и факти - нещо, което в случая не отчитам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #441 -: Юли 07, 2016, 03:55:08 pm »
Не е ли по-добре МЦ да е във Везни с Нептун в 10ти  ?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #442 -: Юли 07, 2016, 03:58:15 pm »
Нептун в 10ти съм срещала и в карти на водопроводчици, а също на жени домакини - през повечето време безработни или работят какво да е.

Транссатурнова планета около МС не винаги има ярка изява и по най-висшите характеристики на планетата. Има такива примери и с Уран около МС, и с Плутон там.

Но има логика да се потърси някой по-артистичен, харизматичен знак на МС и силен у10, поставен на видно място в картата. Луната също дава публични изяви /в случая като у10/, но не виждам в тази карта да е благоприятно поставена и аспектирана. Пък знае ли човек, може и принципът на "проработка" да се е включил.  ;D
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 04:02:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #443 -: Юли 07, 2016, 04:13:57 pm »
Характерен глас-Аманда Лиър(...)
от любопитство отворих само едно клипче и вече втори ден youtube ме затрупва с предложения. ужасно съм сърдита и страдам.

он:
Justin Vernon - карта без час

https://www.youtube.com/watch?v=IxMHjTMkLHw

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #444 -: Юли 07, 2016, 04:17:06 pm »
Нептун в 10-ти по-често е показател да вдъхновяваш другите професионално, така че да доведат до висша степен талантите си, както тя наистина го прави, а не толкова типа професия, с която да расте човек. В тази посока споменах Нептун в 10-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #445 -: Юли 07, 2016, 04:41:23 pm »
А като трайно безработна домакиня с ограничен светоглед кого ще вдъхновяваш и за какви постижения?

Евентуално децата си, ако си успяла да съзреш към какво се стремят и за какво имат нужните данни. А още по-добре, ако успееш да насърчаваш това, за което мечтаят.

А също и съпруга, тук има два варианта - или с постоянно мрънкане и оплакване на злочеста съдба, или с искрена отдаденост, смирение, алтруизъм.
« Последна редакция: Юли 07, 2016, 04:43:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #446 -: Юли 07, 2016, 04:54:44 pm »
всяка трайно безработна домакиня за теб ли е с ограничен светоглед?
битът няма много общо със съзнанието, скачени съдове са, само когато ти липсва въображение и дух.
най-вдъхновяващите за мен хора сигурно ще ги потъпчеш с чехъл, но за мен те са по-смислени от всеки "публично успял" с неограничен (битов) светоглед;
има хора, които може да не се регистрират като нещо особено в житейски план, но дори едничък допир до тях да те събужда за живот, да отваря сетивата ти за красивото, да те рита отзад. без резоньори протагонистите са заникъде. с това гледане отгоре и то на привидности, не се вижда далеч;

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #447 -: Юли 07, 2016, 04:59:03 pm »
всяка трайно безработна домакиня за теб ли е с ограничен светоглед?
битът няма много общо със съзнанието, скачени съдове са, само когато ти липсва въображение и дух.
най-вдъхновяващите за мен хора сигурно ще ги потъпчеш с чехъл, но за мен те са по-смислени от всеки "публично успял" с неограничен (битов) светоглед;
има хора, които може да не се регистрират като нещо особено в житейски план, но дори едничък допир до тях да те събужда за живот, да отваря сетивата ти за красивото, да те рита отзад. без резоньори протагонистите са заникъде. с това гледане отгоре и то на привидности, не се вижда далеч;

Има, има - двупосочно е влиянието :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #448 -: Юли 07, 2016, 05:05:48 pm »
Просто дадох пример - защо се хващаш за него, какъв е проблемът?  :D

Една безработна домакиня може да има и някое интересно хоби, за което малцина знаят. Може да рисува красиви картини, да пише поезия, нещо да твори, да майстори... Може да направи и приют за бездомни животни, може да е ангажирана със социална дейност, за която да не й се плаща.

А в корпоративните среди има много прогнили отвътре хора - на пръв поглед умни, успели, образовани. Но прогнили. Отвъд кариерните им амбиции и обичайните атрибути на успеха не виждаш други интереси. Виждаш и към какви средства прибягват, за да се задържат на своите позиции, да се издигнат. Ето такива женици газят и стъпкват безогледно, понятията чест, достойнство, истина не съществуват за тях. Та, в този смисъл е по-добре да си домакиня, отколкото заобиколена от корпоративни мишки.  ;)

Вижте какво става и в шоу бизнеса, особено в българския му вариант. Талантът не е определящ, целта оправдава средствата.


« Последна редакция: Юли 07, 2016, 05:07:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #449 -: Юли 07, 2016, 05:18:33 pm »
Лили, ти имаш ли желание да водиш конструктивен и адекватен диалог във форума ? Ако е така, ще ми бъде приятно защото има за какво, предполагам и не само на мен . Отношението трябва да е двупосочно и най-вече нужно, ако искаме да се привличаме, а не да се отблъскваме. Благодаря.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“