Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 58776 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #465 -: Юли 07, 2016, 10:43:03 pm »
Това пък с текст-меркуриевото послание , дали сме го разбрали в -Милион алени рози*нямам ерове за ориргинал*

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #466 -: Юли 07, 2016, 10:45:07 pm »
Аз си спомням Орфея и ,,Арлекино,, които я направиха известна-впечатление за нов стил,нещо оригинално,живо сценично присъствие,пълни сцената .Не е само глас,харизма,момента .май сама пише музика и песни което е важно за собствен стил .Има много добри певци,които не нацелват момента,нямат карта за това .Гледах на живо едно трио навремето ,,Тринити,,-клиповете в нета не ги бива хич,обаче на живо страшни фурии-обаче смотана музикална къща неправилен ПР и неуспех .Тия 3те покриха цяло хандбално игрище с присъствие,много добри бяха -интересно направиха репетиция /за мен само като зрител/ а концерт пред публика нямаше-нещо се е провалило явно.Намеквам че трябва да се търси в картата и целия поддържащ екип на певеца-текстописец,композитор,мениджър,продуцент,ПР ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #467 -: Юли 07, 2016, 10:46:48 pm »
Алла е много добра, абсолютен шоумен, дори-уанменшоу

Гледала съм нейните представления по ТВ - говорим за по-ранните ѝ песни, които бяха сред малкото по-известни хитове там. Много е артистична и с голяма доза хумор, с което зарежда публиката. Гласът ѝ според мен е е кой знае какво изживяване, ефектът се постига чрез друго - силно въздействаща харизма, зарежда с енергия.

Има безброй изпълнители с по-красиви и приятни гласове, но си остават безлични - някои не умеят да направят шоу, други са със слаба лична енергетика.

Между другото това, последното, важи за всяка една професия/занаят. За да си успешен, не е достатъчно да имаш "перфектни данни", важен е и начинът, по който със своите способности се позиционираш.

За тази песен имам много ярки спомени от детството, голяма хумористка  :012:

https://www.youtube.com/watch?v=0e3BXcJPaEM




« Последна редакция: Юли 07, 2016, 10:57:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #468 -: Юли 07, 2016, 10:58:36 pm »
Бин, няма как да пратиш универсално послание за всички чрез музиката, но когато усетиш тишината на сцената след ръкоплясканията в началото преди спектакъла,  ти си длъжен да ги хванеш като хора по общовалидно-човешкото, за гърлото, за ума.Ти си д,ъжник, за това, в кое ще ги накараш да се доверят, ти си посредник на нещо, което е над нас , не е наше, не харесвам плачливите артисти, чието его ходи в Търси се по ТВ, да си плащат на психоаналитик. Артисът трябва да вълнува, но и да лекува, утвърждава., бъркайки в душата.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #469 -: Юли 07, 2016, 11:07:58 pm »
Енигма какво търсиш сега в ,,еровете,, :85: ,Да знаеш много ще ти е полезно да пробваш разкодиране на дзен-коани,ще си отработиш импулса за разкодиране :012:
Еровете са като мото,многоточието, хмх, ами търся ян и ин, не ща кодове, дзен не е ли сатурн, Бин, но преди личните отиграни планети, няма да разбера коаните. Ти си стоик, харесвам, още не съм готова за аскезата.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #470 -: Юли 07, 2016, 11:15:57 pm »
Съфорумци пускаха да ги чуем какъв глас вадят.
Тогава прослушах само твоя, Лили, беше въздействащ!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #471 -: Юли 07, 2016, 11:27:40 pm »
 :017:
« Последна редакция: Юли 08, 2016, 08:22:35 am от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #472 -: Юли 07, 2016, 11:35:09 pm »
Наскоро тъкмо четох каква е разликата между планета и дом, защото напоследък стана модерно да се слага едва ли не знак на равенство между "планета в знак" и "планета в дом", което води до погрешни представи и интерпретации.

И беше даден един пример - Меркурий /в Овен/ и 3 дом. Меркурий в този знак може да даде по-бърз, спонтанен, жив и импулсивен говор, въздействащ /знак на Марс/. Но се обясняваше, че това се усеща в по-неформална обстановка - начинът, по който нативът говори, когато се отпусне, когато е в позната обстановка и не се притеснява. При мен важи - тогава се чува едно гладко и мелодично чуруликане, а иначе - суха и лаконична, не се разпилявам в много приказки.

Докато за 3 дом беше обяснено, че това е впечатлението, което първоначално може да създаваме при комуникация/говорене, например пред малко познати хора, в някоя по-формална обстановка. Гледат се знакът на върха и наличието на планета/планети в дома. Със земен знак на върха на 3 дом можем да изглеждаме някак по-сухи при такава комуникация, да се създава впечатление за човек, който борави с факти, статистика, точни и проверени данни, от които не се отклонява. Ако има малефична планета в дома, събеседникът може да усеща "натиск" /психологически, дори без да има реален такъв/ и респективно да реагира с отбранително-нападателна позиция.

Има и леко разминаване между домовете, свързани с гласа, в западната и ведическата астрология. Според първата е 3ти, според втората е 2ри. Често забелязвам при хора с Луна във 2 дом едно сладникаво и мазно говорене, при разговор умеят да предразположат, да създадат усещане за загриженост, любезност, съпричастност. Ако Луната е афликтирана в дома - в аспект с Меркурий или със специфично поставен Меркурий в хороскопа /без мажорен аспект/, съм забелязвала и склонност към лъжи, неискреност, фалшиви и престорени думи. Но се лъже така, че да изглежда много правдоподобно, много искрено, никой да не предположи какъв човек стои насреща. Сладка и омайна реч, която може да се използва съвсем целенасочено и манипулативно.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #473 -: Юли 08, 2016, 11:28:09 am »
Меркурий в трети и твоето положение Лила, са различни неща.

Разбира се, че са различни. А кой е казал, че има нещо общо?

Горния пример, между другото, го четох при последовател на някаква школа по астропсихология. И просто реших да го споделя, ако някому ще е от полза. Тук и без това нищо извън това направление не върви и не може пусне корени.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #474 -: Юли 08, 2016, 11:36:19 am »
Нали в началото на коментара си писа, че има и такива, които слагат знак на равенство между планета в знак и планета в дом.

Да, точно така. Включително го срещам и сред професионални астролози. Не го считам обаче за правилно.

Същото важи за заточения и падения по дом. Венера в 1 дом как ще е заточена?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #475 -: Юли 08, 2016, 12:30:22 pm »
На мен концепцията за сила и слабост по дом, произтичаща от есенциалните достойнства на планетите, ми изглежда  доста размита и изсмукана от пръстите. Влиянието не е идентично, нито бих направила някакъв паралел. Приложима е съвсем друга концепция за сила и слабост на планетите в зависимост от мястото им спрямо Асцендента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #476 -: Юли 08, 2016, 12:39:12 pm »
За сила и слабост по дом съм съгласна, че концепцията не е правилна. Но домицилите, заточенията и паденията си важат.

Стар, имаш ли планети в падение или екзалтация?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #477 -: Юли 08, 2016, 01:00:47 pm »
При Стар - отчетено по фиксирания Зодиак - има силни планети. Особено Венера ми прави впечатление, която минава в един знак с Кету - това може да са някакви вече изградени способности и таланти /от миналото на душата/, които обаче се доразгръщат и в настоящия живот, могат да бъдат от полза и според мен не бива да се пренебрегват. По венериански теми сякаш нещата ѝ се струват по-познати, справя се с финес и лекота, има изграден усет. В модерен вариант Венера/Кету може да бъде и дизайнерски талант, включително в сферата на уеб дизайна. И понеже има връзка и с 3 дом /Везни/, вродените способности по един или друг начин биха могли да се реализират в професията или в някой допълнителен занаят, ако се ориентира към такъв. Би трябвало да има вроден усет към красивото, към формата, добро цветоусещане също така, да вижда нюансите, оттенъците, естетично да изпипва всеки отделен детайл и да го превръща в "бижу".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #478 -: Юли 08, 2016, 01:33:38 pm »
Не

Това обяснява както мнението ти, че почти не важат, и това, че не срещаш хора, каквито очакваш.

Нека ми раздуват, че слабите есенциално планети се напъвали и така постигат повече, няма такова нещо. Напъват се, но никога не постигат резултата на есенциално силните.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #479 -: Юли 08, 2016, 01:47:14 pm »
Срещите и взаимодействието ни с други хора не бяха ли по оста АС/ДС и като цяло по трите въздушни дома - 3, 7, 11?

Но винаги се тръгва първо от светилата - това е нашият базов енергиен заряд. Някои хора просто си имат излишък от тази енергия за разлика от други, които живеят в по-енергоспестяващ режим /слаби светила, в кофти домове/.

А ако говорим за взаимодействие, в 7 дом и малефик, и бенефик може да донесе разминаване на очакванията с реалността. Дали ще е директно противопоставяне, скрит назряващ конфликт или категорично неприемане, вече зависи от аспектите. При хармонично поставена и аспектирана планета в 7 дом има в пъти по-голям шанс желанията ни да се припокриват с възможностите, които предоставя средата. Особено ако е подкрепено от силен 11 дом. Има и такива късметлии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui