Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 58699 пъти)

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #480 -: Юли 08, 2016, 01:57:59 pm »
Слабите есенциално планети наистина се напъват да компенсират и наистина постигат успехи .Гледахме Клечко Марс в падение в рак,скоро гледах по ведическа Майкъл Джордан баскетболиста същия случай,а само тези съм гледал .няма да се учудя Жан Клод  ван Дам и А.Шварценегер да имат дебилитирани-описват ги че са били слаби и с комплекси,после прекомпенсират .Въпросът е че трябва нещо като нийча банга йога за да стане това-нещо което да държи желанието за компенсация на първо място,не всеки който иска да компенсира успява .Един тронов марс се ражда с гените за енергия,бързина и сила,а дебилитираните имат желанието за компенсация,за което трябва нещо друго което е силно да помогне за осъществяване .Това е като крал в изгнание да има политическа поддръжка от някоя достатъчно силна фракция,която да го възцари -Юстиниан в изгнание навремето ,свирка на Тервел и с негова помощ и на някаква негова пета колона се възцарява .

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #481 -: Юли 08, 2016, 01:59:16 pm »
Нямам предвид срещите и общуването с другите в тесен смисъл. Срещата с всичко и с всеки в живота, резултата от тези срещи. Слабите планети просто няма как да привлекат хора, които да имат положителен ефект върху живота на натива.


Не ми се рови за марса на Шварценегер сега, но човекът е със слънце в лъв.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #482 -: Юли 08, 2016, 02:02:09 pm »
Слабите есенциално планети наистина се напъват да компенсират и наистина постигат успехи .Гледахме Клечко Марс в падение в рак,скоро гледах по ведическа Майкъл Джордан баскетболиста същия случай,а само тези съм гледал .няма да се учудя Жан Клод  ван Дам и А.Шварценегер да имат дебилитирани

Марс в Рак и Телец често съм срещала при спортисти или военни, често есенциалната му слабост се компенсира и посредством по-мъжкарски имидж - или много добри, обиграни кавалери, или страстни любовници. Понякога и на донжуанство ги избива.  ;D

А относно срещите в живота и слабите планети, струва ми се, че понякога и една много силна планета може да окаже подобен ефект. Представете си силно Слънце - и есенциално, и акцидентално, и по някоя афетична система /в балове/, което буквално изпепелява всичко живо наоколо. И такъв човек блести и свети, но този блясък не позволява на много хора да го доближат, да се сближат с него. Мисля, че тук по-скоро би проработил принципът на подобие /стига нативът да не е с изразена конкурентна нагласа/, т.е. да привлича други силни и ярки личности. Хора с ниска енергетика, със слаб и неосъзнат Аз, с орязани криле просто ще изгорят, няма да издържат на този вътрешен огън.

Сега си давам сметка, че в моята периферия винаги са оцелявали и оставали най-силните, жени с характери, по-ярки и интересни личности, които не са мишки, които се забелязват и имат силна харизма. Слабо изявени Слънца и Азове в един момент сами си заминават, отпадат по един естествен начин - като кърлеж, който вече достатъчно се е насмукал с кръв и се откопчва от донора си, пада с подут корем на земята.  :)



« Последна редакция: Юли 08, 2016, 02:19:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #484 -: Юли 08, 2016, 03:20:09 pm »
За екзалтациите на планетите имаше изнесен материал и на семинарите, които посещавам. Понастоящем всеки нещо доизмисля, добавя от себе си и въвежда нови концепции.

Мен откровено ме мързи понякога, хъс за физическо натоварване нямам никакъв напоследък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #485 -: Юли 08, 2016, 04:53:50 pm »
Няма нищо лошо в това да си запалиш огън в средата на хола в жилищната кооперация и там да си пекнеш стек. Но ако все още се чудиш защо си сам около огъня в средата на хола, е добре да си купиш готварска печка и да  започнеш да си приготвяш стека в кухнята-  или  ето ти Венера в Овен в 1-ви дом. Няма проблем да (си) поставиш  и последният модел висококачествена готварска печка и в банята, но като какво и колко ще използваш предназначението й- това е уред, който е натоварен с определени качества и извършва определена функция, и това е връзката планета-знак, планета-дом. Така е и с гласа- няма как Меркурий/Венера да са в знаци, където същите нямат нужните качества/достойнства и гласът да е привличащ, както и да са в дом, в който не приема същите и затова човек няма да знае къде трябва да говори с нужната интонация на гласа. Има разлика когато човек пее и когато говори, тембърът на гласа се променя.
А случайно ли е, че в такъв формат преобладават нативи с Венера в знаци, където същата няма сила и в домове, където не се чувства на мястото си ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #486 -: Юли 08, 2016, 05:29:29 pm »
Това с мелодичния глас май е по цялата карта, само венера не е достатъчна. Преди време гледахме картите на Карерас, Павароти и жена-оперна прима, имаше дори случай на венера в дева.
Мъж-новолунен телец с венера в овен, познат има хубав мелодичен глас, Колега-стелиумна везна, с венера в дева-също. Млад обещаващ талант-жена с венера в овен, изгорена, квадрат от марс в рак-ами страхотен колоратурен сопран.
Имама венера в телец, но често не искам да звуча и става-уиски тенор. Наглася ли се да говоря силно се чува венериния тембър. За това ме светнаха певци-да, Рени, гласът трябва да се модулира, разлика при говорене и пеене има. Лили Иванова и Софи Маринова говорят по-скоро алтово, а пеят различно.
А пък има едни женици дето само с тембъра чудеса правят-постигат успехи всякакви сред мъжете, които харесват да чуват "секси" глас. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #487 -: Юли 08, 2016, 06:22:22 pm »
Специфика/сигнификатор + цялата карта, в противен случай ще пускаме ли различни теми ? Нали, пишем в астро форум, на езика на астрологията и това с "всичко останало в картата" става излишно да го включваме във всеки коментар.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #488 -: Юли 08, 2016, 06:39:20 pm »
Венера в Дева, дето се води пропаднала, съм виждала в наталните карти на художници, певци. Венера в Дева може просто да е привърженик на по-изчистения, естествен, елегантен стил в областта на изкуството.
разбира се - рационалното/концептуалното (творческо) начало; вкус към педантичност и перфекционизъм - обратното на импулса.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #489 -: Юли 08, 2016, 07:56:12 pm »
Първата карта е на жена, втората на мъж. Предположения кой от тях има глас и го използва професионално?
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #490 -: Юли 08, 2016, 09:48:17 pm »
Според мен и в двете карти "има глас", но във втората вероятността да  носи професионални изяви е по-голяма.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #491 -: Юли 08, 2016, 10:01:08 pm »
В първата- светила ,асцендент в аспект с Плутон, който е и у12- не би трябвало по астро каноните да се афишира с гласът си ,въпреки че сигурно пее страшни балади и шансони за домашна употреба, тъй че по-вероятен- вторият, но явно има уловка ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #492 -: Юли 08, 2016, 10:07:40 pm »
Има. :)  Джак Саворети - Венера в Дева, Меркурий във Везни.

Този глас е привличащ за теб, нали с Марс/Юпитер ? :) Венера -Меркурий рецепция.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #493 -: Юли 08, 2016, 10:11:09 pm »
В двете карти има общи елементи, които ми е интересно доколко показват/повтарят личните ти вкусове/положения.

Аз предпочитам човека с втората карта, меркурий-нептун не подминава.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #494 -: Юли 08, 2016, 10:28:38 pm »
Не повтарят и не отразяват.
Издирвах дебилитирана Венера и дебилитиран Меркурий. Накуп  :)
De omnibus dubitandum est