Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 54740 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Гласът - привличащ и отблъскващ
« -: Април 10, 2014, 07:43:26 pm »
Надявам се да не повтарям някоя стара тема - идеята ми не е да говорим само за Меркурий, има малко по-различен смисъл и контекст.

От една страна можем да разгледаме какво в хороскопа, освен Меркурий, определя гласовите способности на човека, неговия тембър, силата на гласа и маниера му на говорене. От друга страна можем малко да разширим темата и да се опитаме да потърсим връзка между собствения си глас, начин на говорене, тембър, дълбочина и същите при хората, които са ни симпатични и антипатични, т.е. инстинктивно ни привличат и отблъскват, дори ако все още не ги познаваме достатъчно добре. Да ви кажа, вече започвам да проследявам някои закономерности.

През лятото бях на кратък въвеждаш семинар по НЛП, там научих интересни неща - за трите основни типа хора според психологическата нагласа и реакция към определени външни стимули и за това как, след като разпознаем какъв тип стои насреща, можем да се настроим на една честота с него, да създадем усещане за синхрон и респ. в известен смисъл да го манипулираме (когато става въпрос за предлагане на услуга/продукт, за активни продажби, маркетинг).

Още повече, някъде четох, че в едно помещение хората инстинктивно се приобщават към тези, с които имат прилика в тембъра на гласа и маниера на говорене. На мен, например, инстинктивно ми стават симпатични хора, които говорят със спокоен и равен тон, но не твърде бавно, с по-нисък кадифен тембър. Моят глас също е такъв. Инстинктивно се отвращавам от кресливи гласове, високи тонове (като звънчета), говорене на по-висок глас с цел да не се даде възможност на отсрещната страна да се изкаже или да си довърши мисълта, а още по-неприятни са ми жените, които започват да викат и да се смеят с пълно гърло в компания или в заведение, за да привлекат внимание или да дърпат енергията на групата към себе си - това си е чист вампиризъм.  ;D

И да завърша с това, че умението човек да говори е важно, но не по-малко важно е и умението да замълчи и да изслуша отсрещната страна, когато е необходимо.

Приятно писане по темата! Или както се казва - хайде, говори ми...  :29:





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #1 -: Април 10, 2014, 08:00:07 pm »
е, трябва да е и от Венерата, тъй като си се свързва с гърлото. Аз,кво да кажа с моя тембър....Аманда Лиър. Някога бях луда по Бони Тейлър и харесвах гласа и...Е, от цигарите, таман съм си нея....да не кажа по-зле...Амандата :-\ :D
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #2 -: Април 10, 2014, 08:35:57 pm »
Харесвам високите и ясни гласове. Хората с такива гласове са наясно със себе си и собствената си позиция в живота. Притежават силата да заявят себе си в света.

Хората с тихи, мънкащи гласове са неуверени в себе си и в личните си позиции. Липсва им сила да заявят себе си.

Откачам като чуя флегматици или бързо говорещи. И двата типа ме карат да се напрягам за да ги разбера какво казват, а това ме изнервя и ми иде да хапя  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #3 -: Април 10, 2014, 08:45:23 pm »
Съвпад на Меркурий с Венера дава мелодичен глас с приятен тембър- приятен за ухото
Моят Мерк е съвпад с Плутон и имам глас, подходящ за секс телефон  :012:- дълбок, леко дрезгав мецосопран
дразнят ме кресливи гласове, особено женски, не знам от кое в натала са такива

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #4 -: Април 10, 2014, 08:47:54 pm »
Вещер,Акрукс няма ни хареса като се съберем....двете сме като корабни свирки като говорим :57: Моят мерк- риби, квадрат марс и опозе путон
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #5 -: Април 10, 2014, 08:49:28 pm »
Аз гласа си много не харесвам, звуча като мъж по телефона и всякакви записващи комуникационни средства.  :85: :85: Иначе говоря високо, старая се да е ясно, но говоря твърде бързо. Вярно е, че и така предпочитам да ми говорят хората. Това, което най-много мразя е хора, които си мънкат под носа и нищо не им се чува, много видима проява на ниско самочувствие е и е изключително дразнещо да се опитваш да чуеш какво са ти казали, а което не си чул, да се мъчиш да го нагаждаш според думите около него. Имам един познат такъв, който е съвсем зле, той е направо в критично състояние, почти на режим вибрация е.  :57: Мразя и да ми се шепне. Обичам откритата комуникация. Понякога говоря така че ме чуват повече хора, отколкото е предвидено, особено като се развулнувам, но е автоматично и не мога да коригирам функцията.  :012: :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #6 -: Април 10, 2014, 08:50:42 pm »
+1 за Венера. Обичам ниски, меки гласове, може и с лек намек за мъркане :012: Моят е някъде по средата, харесвам си го, но с половин октава надолу щяхме да си правим конкуренция с Акрукс на секс-телефона :29:
Мразя, когато някой не си мие ушите и трябва да се пъна да викам.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #7 -: Април 10, 2014, 08:52:02 pm »
Чакай, ся,Рептиле,аз мога и да мъркам и няма да познаеш,че говоря бързо и отривисто. Тъндъре,кво ти е на гласа,бе...Изобщо не прилича на мъжки...
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #8 -: Април 10, 2014, 08:59:21 pm »
Кабала, що го възприе лично? Нищо против гласове ала Аманда Лиър (макар че на моменти ме карат да се чудя кой, аджеба, е мъжът в диалога).

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #9 -: Април 10, 2014, 09:03:24 pm »
хахахахах,че кое е личното в постовете,бре-))) Исках да кажа,че съм доста променлива и като глас, ако реша...зависи от ситуацията....Ай,ся...Амандата ме кефи.... Па,може и тестотеронът да е в повече
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #10 -: Април 10, 2014, 09:06:02 pm »
Моят глас се прецака
Никога не е бил силен, а сега-съвсем
Народът не ме чува...
Иначе ми е малко специфичен, по-скоро нисък и не бих казала-секси, дори хич
Повече съм за телефон 112, не за другия :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #11 -: Април 10, 2014, 09:07:08 pm »
аааа,не лъжи...секси ти е гласът :-*
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #12 -: Април 10, 2014, 09:07:14 pm »
Имам сладък тембър, даже лигав бих казала. Но имам ясна дикция. Говоря по-скоро бързо. Водолейски Мерк малко над АС.

Като намеря клипче, ще ви споделя един хубав мъжки глас, по мое мнение.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #13 -: Април 10, 2014, 09:08:21 pm »
Чакай, ся,Рептиле,аз мога и да мъркам и няма да познаеш,че говоря бързо и отривисто. Тъндъре,кво ти е на гласа,бе...Изобщо не прилича на мъжки...

Само на телефон звучи непоправимо зле, иначе на живо допълва смарт-визията ми. Все пак е по-добре от това да бях някакво пискало.  :012: :012:
Абе имама някакви бледи спомени, че някъде съм чела, че и к2 и управителят й имат нещо общо св гласа и тембъра?


Иначе Меркурия ми има точно опозе с Луната, опозиции с Уран и Непун, тригон Плутон.  :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #14 -: Април 10, 2014, 09:09:23 pm »
оооооо,за мъжки глас това е Леонард Коен и Крис Реа
Тъндъре,нали казах- Венера,също определя гласа - тИле
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека