Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 58706 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #135 -: Април 12, 2014, 10:03:45 pm »
Рени, благодаря! :)  Моят глас, пропуснах да кажа, поне колкото се чувам като говоря, не е толкова плътен,  колкото излиза на записващи устройства, не знам от къде идва разликата, може и аз да не се чувам правилно, знам ли. Приемам, че каквото записва техниката, вероятно е правилното.  :012: :012: :012:

Иначе тъкмо мислех пък някакви теории за еднаквите вибрации и привличането между тях, но явно трябва да се направят още проучвания. ;)

На прав път си ,само замени "еднакви" със "сходни " . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #136 -: Април 12, 2014, 10:10:52 pm »
Сатин, коя е Наташа от 2те? Прощавай, но... не харесвам френския, защото ме караха да го уча, когато бях на 5г.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #137 -: Април 12, 2014, 10:11:39 pm »
Точно като при Лили Иванова - като певица може да е много добра, но като заговори (особено пък когато казва "Благодаря много!"), ми звучи до известна степен смешно.

...защото при пеенето вече "професионално " се включват гръдния кош ,диафрагмата,правилно дишане . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #138 -: Април 12, 2014, 10:20:55 pm »
Сатин, коя е Наташа от 2те? Прощавай, но... не харесвам френския, защото ме караха да го уча, когато бях на 5г.

Бялата е Наташа, и аз проверих в Интернет. Има хубав глас наистина, приятен, но и аз трябваше да се опитам да си представям, че не слушам френски.  :012:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #139 -: Април 12, 2014, 10:28:43 pm »
Бялата е Наташа, и аз проверих в Интернет. Има хубав глас наистина, приятен, но и аз трябваше да се опитам да си представям, че не слушам френски.  :012:

Ясно, да, хубав глас, може би от това, че е нежен и нисък, но с бленда. Как ли говори  :)
Представяме си, че не е като Лили Иванова. И нея не харесвам, но я признавам за професионалист, умеещ да прави това, което работи.
В тази връзка - не мога да понасям Петя Буюклиева, Кичка Бодурова... Доре на Мария Илиева не ми допада гласа, но определено пее много добре. Харесвам музиката и звученето на Дайдо, но гласът й ми идва като на Шакира при високите тонове, сякаш ще си глътне езика. Иначе, Шакира харесвам.
Харесвам Алсу.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #140 -: Април 12, 2014, 10:42:09 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=JuOchUOTzTI моя глас е смешен малко като на Педя човек лакът брада ии приятели са ми казвали че съм само да чета детски приказки особено по телефон или скайп като говоря и е най - смешен  :D стрелешка работа
иначе като трябва да съм сериозна не е нито груб нито лигав ..
« Последна редакция: Април 12, 2014, 10:43:56 pm от mail »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #141 -: Април 12, 2014, 11:26:08 pm »
Айде сега давайте и снимки, след гласовете де  :29:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #142 -: Април 13, 2014, 12:38:23 am »
А ти защо не запишеш и твоя глас?

12 домните ми Меркурий и Слънце не са съгласни  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #143 -: Април 13, 2014, 01:24:23 am »
Сатин, ти Близнак ли си?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #144 -: Април 13, 2014, 02:12:49 am »
Сатин, ти Близнак ли си?

От къде тоз късмет, Риба съм  :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #145 -: Април 13, 2014, 02:54:45 pm »
То да изобилстваше от вокални семпли, че да се премине на следващото ниво - снимков материал  ;D .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #146 -: Април 13, 2014, 07:00:06 pm »
starinthenightsky, на мен ми звучи лигаво на запис, защото в главата си го чувам по-плътен и груб. Може със слуха да съм го закъсала...  :012:
То действително е така. Вътре в черепа гласа резонира по един модел, а навън се чува по друг начин-от другите хора. Но и на запис е малко модулиран от техниката.
Иначе за диафрагменото говорене, не съм съгласна. Те певците се учат години да дишат и пеят  така. По-скоро гръдно може да е ичал предвид в споменатото от Лили. Защото диафрагменото говорене и пеене иска и същото дишане.
Тези с класическото пеене са с по-изразителни гласове и при говорене. "Поставят" си гласа вече по навик, наблюдавала съм го при колеги.
А Телци и везни мога да позная по гласа дори и с гръб към тях, като телетата са по-плътни/ не ниски/ тембри.
Иначе има и някаква връзка с имитирането на гласовете със зодиака. Имам 3-ма познати само със слънце в 2-ри дом/аналог-венера, телец/, когато имитират някого му докарват и тембъра на гласа. Това си е жива дарба, но при двамата има силен лъв-акцент, вероятно е артистичност. Нямат телешко, единият има стелиум във везни. Обаче за мен си е голям талант-"хващат" и тембъра и ритъма на говорене на имитирания.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #147 -: Април 13, 2014, 08:15:43 pm »
Enigma,само Водата и Меркурий  могат да имитират,не е от Телец/Везни /Венера.Виж къде и как е "влязла " Водата в тези карти "+" Нептун ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #148 -: Април 13, 2014, 08:26:21 pm »
Enigma,само Водата и Меркурий  могат да имитират,не е от Телец/Везни /Венера.Виж къде и как е "влязла " Водата в тези карти "+" Нептун ?!?  :)
Но нали ти трябва инструмент/телец, везни напр. / да го изговориш това имитирано, да докараш тембъра.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #149 -: Април 13, 2014, 08:48:24 pm »
Но нали ти трябва инструмент/телец, везни напр. / да го изговориш това имитирано, да докараш тембъра.

При всички участват едни и същи" инструменти "за говорене-бели дробове,гръден кош,диафрагма,гърлена част ,устна кухина ....но какво "изработват " същите ,се вижда от това как са поставени в натала. :)

Enigma,в картите на твоите трима познати ,ако е удобно ,би ли споделила ,какво прави Нептун към личните планети,АСЦ/МЦ ,има ли воден елемент в същите ,5/6/12-ти домове ?!/
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“