Автор Тема: Да бъдем ли спонтанни в магията?  (Прочетена 15211 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #15 -: Април 11, 2014, 06:31:33 pm »
И аз съм съгласна много с Вещера, това, което най-много ме дразни във философията в днешни времена и вижданията на хората е, че всички вярват че на някой някога щяло да му се върне - еми чакайте си да му падне светкавица на главата. Обществото трябва да се саморегулира, а не безотговорно да вдигаме ръце дори и тогава, когато са наранили нас. И аз не отвърщам от афект и определено не автоматично, но не съм толерантна към това идиоти, наглеци и какви ли още не да ми се качват на главата и после да отиват да си мислят, че могат да се качат и на нечия друга глава и че винаги ще останат безнаказани.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #16 -: Април 12, 2014, 01:21:24 pm »
Бяхме с приятели и им разказвам как една баба замалко да стъпче детето, при което аз наистина първосигнално просто я блъснах, по най-селския начин, без да я съборя или нещо такова, само й попречих да го сгази.
Жената от приятелската двойка каза:"е, как можа да й паднеш на нивото"; мъжът каза:"много добре те разбирам, и аз за децата хич не се колебая в такива ситуации"
Честно казано можеше да постъпя по друг начин, но не-агресията ражда агресия, и ако няма време за мислене, човек остава животно

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #17 -: Април 12, 2014, 02:05:56 pm »
Съзнанието е софтуер,защитата от магии е като защита от компютърни вируси.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #18 -: Април 13, 2014, 11:13:01 am »
Магията е съзнателен акт ,така че няма нищо спонтанно в нея. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #19 -: Април 13, 2014, 01:09:09 pm »
Съзнанието е като контролен панел,функцията му е да прави избори,решения .Спонтанност означава самопроизволност,стихийност,липса на контрол/на съзнание/.Спонтанно решение е необмислено решение.Магията е манипулиране с мисъл,без Плутон и подсъзнанието обаче никаква магия не е,а Плутон не е от съзнателните  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #20 -: Април 13, 2014, 01:57:46 pm »
Съзнанието е като контролен панел,функцията му е да прави избори,решения .Спонтанност означава самопроизволност,стихийност,липса на контрол/на съзнание/.Спонтанно решение е необмислено решение.Магията е манипулиране с мисъл,без Плутон и подсъзнанието обаче никаква магия не е,а Плутон не е от съзнателните  :012:

Цитат
.Магията е манипулиране с мисъл

Ти го каза ?1?  :)

Магията е творчески процес,умения ,за които полагаш усилия,учиш се и  е съзнателен ,защото е оторизиран от Слънцето -всичко останало е ...."цветя в косите "  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #21 -: Април 13, 2014, 03:40:13 pm »
''Съзнанието е като контролен панел,функцията му е да прави избори,решения .Спонтанност означава самопроизволност,стихийност,липса на контрол/на съзнание/.Спонтанно решение е необмислено решение.Магията е манипулиране с мисъл,без Плутон ...
''Обаче забелязвам, дисциплината в реалния живот някак влияе в/у несъзнателната дисциплина
''Съзнанието е софтуер,защитата от магии е като защита от компютърни вируси''

именно това със стихиите ще да е важно.
и защитата...

Рени,мисля се сещам какво имаше предвид.Бих искала и аз да разбера,как се оттърсва човек усетил нечия енергия върху себе си,та било и  на пръв поглед непоносимостта към някого.
Тя мисълта вярно ,може да ни заблуди,и да ни вкара в подозрителност към някого,но нека сме предпазливи и заблудени...

как се овладяват стихиите,колко са,и как се защитаваме от ''нашественици'',как се разпознава едно ''нападение''...

много въпроси имам и аз,иска ми се да понауча нещо повече за езотериката ...
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

Agena

  • Гост
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #22 -: Април 15, 2014, 08:53:51 pm »
 В това отношение много ми харесва една мисъл на Ла Вей,в която се казва,че когато отидеш в нечия бърлога,трябва да се държиш подобаващо или изобщо не отивай.Следователно,или си тръгни сам,или не дразни звяра непрекъснато,защото не се знае кой какъв е,колко е напреднал,колко може и т.н.Тогава сам ще си носиш отговорността за последствията,че си си търсил магическото нападение едва ли не със свещ.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #23 -: Април 15, 2014, 09:03:30 pm »
А, хич не съм фен на поговорки от вида "ниските дървета светкавица не ги удря", "да бе мирно стояло..."
Робска психика, а не трябва
Да, не се знае звярът ли е по-як, именно-не се знае
Пък и кой кого дразни, и кой е звярът :)


ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #24 -: Април 15, 2014, 09:44:58 pm »
Който първи започне, явно, че той е дразнителят. Иначе нали знаеш, Папи - имаш правото на свободен избор, но си обвръзана с последствията от избора си. Та и с всякаквите енергийни атаки и дори и обикновеното нападение върху човек, сам допринасяш за съдбата си - вкл. на някои хора накрая не им е толкова весело, колкото им е било като са започнали.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #25 -: Април 15, 2014, 09:56:17 pm »
Оооо да 11-те принципа на сатанизма са много сладки. Нищо лошо няма в тях, дори има повече мъдрост от някои книжки  :012:.

1. Не давай мнения или съвети, ако не ти ги искат.

2. Не говори за проблемите си, ако не си сигурен, че някой иска да ги чуе.

3. Когато си в леговището на друг, покажи уважение към него или въобще не ходи там.

4. Ако гостенин в твоето леговище те раздразни, отнеси се към него жестоко и без милост.

5. Не прави сексуални опити, ако не си получил сигнал за това.

6. Не вземай това, което не ти принадлежи, освен ако не е бреме за друг човек и той не те моли да бъде облекчен.

7. Признай силата на магията, ако си я използвал успешно, за да постигнеш желанията си. Ако отричаш силата на магията, след като успешно си заложил на нея, ще загубиш всичко, което си получил.

8. Не се оплаквай за нещо, на което няма нужда да се подлагаш.

9. Не навреждай на малки деца.

10. Не убивай животни, освен ако не са те нападнали, или за храна.

11. Когато вървиш на открито, не закачай никого. Ако някой те обезпокои, помоли го да престане. Ако той не престане, унищожи го.
------------------------------------
Но ако ситуацията е такава че спазването на тези правила би ти навредила постъпвай по начина по който прецениш.

 ;)
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #26 -: Април 16, 2014, 09:04:17 pm »
Намерих енергийния щит "Огледало" от един руски сайт, благодарене на Лайта. Дайте урок на дебилите около вас. Енергийният щит е доста силничък, на практика се води непробиваем, всичко, което се прави към вас се връща от там, от където е дошло. Пише се с руни:

Иса - Кейноуз - Хагалаз - Кейноуз - Иса

         
« Последна редакция: Април 16, 2014, 09:06:41 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #27 -: Април 16, 2014, 09:13:41 pm »
Това на рунически сигил ли се прави или се изписва така, както си е?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #28 -: Април 16, 2014, 09:19:23 pm »
Тъндъре,

тва трябва да си го татуираме ли?  :D :D :D
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #29 -: Април 16, 2014, 09:20:34 pm »
Така, както си е, то де факто е сигил, просто се е случило, че е линеен.  :)

Иначе Вещер - не, но примерно можеш да си го напишеш на някакво камъче и да си го носиш като герданче, аз това мисля да направя. Хем като искаш да го смениш с нещо друго, можеш.  :29: