Автор Тема: Да бъдем ли спонтанни в магията?  (Прочетена 16382 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #45 -: Април 16, 2014, 11:04:01 pm »
Хахахах и Земя бол имаш, Лайте. Без земя наистина магия няма как да стане, в смисъл че благодарение на нея всичко се инкорпорира на физическо ниво.  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #46 -: Април 16, 2014, 11:05:22 pm »
Козирогат Нептун, телешка Лилит. Ама нещо не ми се пробва безпринципно.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #47 -: Април 16, 2014, 11:13:46 pm »
чакайте сега..
кой можел да кълне, кой какво можел...алабала

все едно някой се родил с хубав, силен глас
станал ли е певец? не се знае, може да стане, може и не
друг се родил с по-смотан глас, ама цял живот ходил на уроци и т.н., станал певец, и даже доста добър

има разлика

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #48 -: Април 16, 2014, 11:17:34 pm »
Папи, не може без някакъв талант да станеш нещо. Само с усилия не става. Да не говорим, че е ходене срещу съдбата - вместо да си използваш природните дадености, на които ако отделиш време би постигнал/а много повече, да се занимаваш с неща и да си удряш главата в нещата и накрая да станеш сравнително добър, но просто да ен си е струвало усилието.  :29:

Магията е привличане, за някои хора, начин на живот, за нея се иска яко талант.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #49 -: Април 16, 2014, 11:17:52 pm »
Нали говорим за магия,а не за буля  Пена с цепнатия език,нека да разграничаваме нещата ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #50 -: Април 16, 2014, 11:19:40 pm »
Папи, не може без някакъв талант да станеш нещо. Само с усилия не става.

всички сме магия, тъндър, някои са наясно, други не
има и сакати, недоразвити, с по-малко, с повече...

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #51 -: Април 16, 2014, 11:23:08 pm »
На буля Пена ако й се получават нещата, значи че таланта го има, просто не го използва по целесъобразен начин. Магията е индивидуалната възможност на всеки за енергийна намеса в обстоятелствата - за промяната им и за енергийна намеса в живота на хората. Второто някак не го одобрявам, че после следващия живот ще ти се нататрузи тоя да трябва да го гледаш.  :012: :012: :012:

Иначе Папи, всички сме това, всички сме онова, всички сме равни - ами не не сме. Примерно - това, че имам глас, не значи че мога да пея, аз цвиля като магаре. Би било адски тъпо да си пропилея времето да уча в музикално училище и да се занимавам прфоесионално с музика и да не реалзирам други неща, които са по-силно залегнали в мен. Същото важи и за другите хора - ценно е времето, не трябва да се пропилява все едно е безкрайно.  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #52 -: Април 16, 2014, 11:28:35 pm »
не съм казала, че сме равни, даже обратното

но всички сме магия

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #53 -: Април 16, 2014, 11:31:00 pm »
То на практика всичко около теб е магия, ако трябва да говорим за магия в широкия смисъл на думата, но нали сега в тесния говорим :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #54 -: Април 16, 2014, 11:50:56 pm »
Thunder,аз това имах предвид ,което споделяш и ти-таланта,в случая в магията .Ако има такъв то ,той не би се изразил под формата на "буля Пена със змийския език " ,освен по типичния начин ,а под някакъв друг вид изкуство,което ще загатва за същия в посока омагьосване. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #55 -: Април 17, 2014, 12:03:35 am »
Е, Рени, възможността е нещо обективно дадено, а как ще бъде използвана, зависи от субекта. Във всеки човек, който има тази дарба живее и Пена, живее и някоя по-цивилизивоана магоьосница.  :) Права си, че принципно използвам умението си по други начини, в директна комуникация с хората и тогава те много лесно клекват и се съгласяват да стане така, както искам - тихичко и без конфликти. По 12д на Венера и по много други параграфи. Обаче правенето на ритуал също не го смятам за нещо долно, низко, напротив, познавам много хора, които ежедневно в живота си използват ритуали. Всеки се води спрямо собствената си философска гледна точка вече какво е редно и какво не е редно да направи. Аз считам за редно когато един човек изпрати негативна енергия към мен, не само да я неутрализирам, а да му я върна, все пак си е негова, надявам се това да не ме прави буля Пена със змийския език, но и да ме прави - предпочитам да съм това, отколкото по света да ходи дори и в един повече идиот, който е решил, че може да си остане безнаказан за вредителството.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #56 -: Април 17, 2014, 12:21:30 am »
Thunder,и всеки пак не мисля,че това ,за което говориш при теб е аналог на магия,както и другите ,за което споделят. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #57 -: Април 17, 2014, 12:32:54 am »
Защо да не е - контрол на обстоятелство чрез манипулиране на фините енергийни тела и го правиш чрез силата на волята, нищо повече. Кое го различава от магията?  :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #58 -: Април 17, 2014, 01:48:58 pm »
Тогава ,кои са по-вещи в "занаята" -жените или мъжете ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #59 -: Април 17, 2014, 01:51:23 pm »
Колко често чуваш думата "вещица" и колко - думата "вещер"? Мисля, че това отговаря на въпроса ти.  :)