Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 44725 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #150 -: Юли 24, 2014, 08:39:09 pm »
Рени, без значение е дали са против или са до теб, все показват някакво отношение към теб. Нали казват че тези, които се карат най-силно се обичат.  ;D

Така е ,Стар,но нали темата е за приятелски взаимоотношения ,а не някакви -почти всички хора имат отношение към такъв типаж като мен,но това не ме вълнува . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #151 -: Юли 24, 2014, 08:40:35 pm »
Според мен предателствата са си съвсем в реда на нещата, ако не сега, може би утре или вдругиден. Би ме учудило ако е другояче. Хората са несъвършени, променят се с времето, приоритетите им също, а всеки човек поначало е егоистичен.

А може би ,наистина е така -всичко е преходно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #152 -: Юли 24, 2014, 08:46:30 pm »
Ама замислете се защо са ви приятелства...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #153 -: Юли 24, 2014, 08:48:05 pm »
Ама замислете се защо са ви приятелства...

Сега пак някой скептик ще каже "за да се почувстваме значими/нужни някому", т.е. отново "всичко е его"  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #154 -: Юли 24, 2014, 09:04:57 pm »
А според теб защо са се случили приятелствата/предателства? Или натоварваме приятелите с много очквания, или мерим кой колко взел-дал. А по-вероятно при теб да си се раздала,загубила, размила в и за тях , а така  хората се развалят, стават егоисти и консуматори. Последните години поставям лека бариера, не винаги и на всяка цена, не и всеки ден срещи, има едно лично пространство, гледам да не го нагазвам, не искам да знам и майчиното им мляко, макар с времето да го казват. Чак сливане не е нужно. Докато е млад човек е по-обсебващ и себичен, като стане и малко самодостатъчен, по-добър приятел е. Така не се допуска вампиризъм. Имах приятели с рибешко влияние, е ,понякога трябваше да ги разтърся, да прогледнат ,че ги изпозват, не че не го знаеха. Ти имаш повече овен.

Аз надценявам хората и/или пък им слагам някакъв измислен божествен образ и сама започвам да си вярвам в същия,може би за да оправдаят очакванията ми.През последната една година започнах да разбирам това и след като се разгневих на "приятелите" ,после видях себе си чрез тях и не беше много 'розова" картинката -аз съм авторитарна ,усмихната,знам и онова,което не се очаква да знам,агресивно откровена и сега ми харесва вече ,че не бях снизходителна към себе си ,а напротив...и така продължавам с трима от 103 -ма .
Всички сме  ( из)ползвани и всички (из)ползваме,защото всички някъде из картата си имаме Риби.Да,може би си права ,че когато прогледнах през 5-ти дом (Лъв) обаче ,тогава видях ,че в повечето съм (из)ползвана и другите се кефят на онова,което правя ,а не познават и/или не искат самата мен.
Enigma ,Овен е добродушният тук -Рибките не са нито съпричастни създания ,нито милосърдни,те имитират, отразяват  всичко това ,толкова добре ,че ...даже са си извоювали Оскар за души(очи)чки  . :)
« Последна редакция: Юли 24, 2014, 09:32:03 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #155 -: Юли 24, 2014, 09:06:13 pm »
С една от най-близките ми приятелки (Близнаци/Водолей) - с нея се познаваме вече от 11 години и поддържаме контакт, имаме много различни възгледи за живота, отношенията, за мъжете, връзките, приятелството... Но донякъде успях да я запаля по астрологията, макар и повърхностно - може би това е общото. Не съм си го поставяла за цел, просто споделих и тя прояви интерес, много се ентусиазира. Но като се замисля, в доста отношения сме много различни, може би донякъде си приличаме по емоционална експресивност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #156 -: Юли 24, 2014, 09:12:08 pm »
Приятелството предполага чувство на споделеност по някакъв общ признак. Например в този намирам много свои черти и имаме сходни възгледи за живота и затова много ми допада като човек.   :043:

Да, права си Стар и някаква доза взаимопомощ ,а не психологична и терапевтична услуга. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #157 -: Юли 24, 2014, 09:20:28 pm »
Сега пак някой скептик ще каже "за да се почувстваме значими/нужни някому", т.е. отново "всичко е его"  ;D

Не не, исках да кажа-кои липси компенсират приятелствата ви, защото ако е за обменяне на идеи, ще се намери с кой, ако е да се поплаче-може и на случайна жена в автобуса (случвало ми се е)
дългите приятелства имат друга функция

Аз, например, нямам нужда от тях, освен в редки изключения, защото съм малко единична..Това не значи, че нямам приятели, просто те могат да са всякакви, защото не опира до мен, а до това колко са шарени и това е достатъчно, за да ми е интересно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #158 -: Юли 24, 2014, 09:30:06 pm »
Не не, исках да кажа-кои липси компенсират приятелствата ви, защото ако е за обменяне на идеи, ще се намери с кой, ако е да се поплаче-може и на случайна жена в автобуса (случвало ми се е)
дългите приятелства имат друга функция

Аз, например, нямам нужда от тях, освен в редки изключения, защото съм малко единична..Това не значи, че нямам приятели, просто те могат да са всякакви, защото не опира до мен, а до това колко са шарени и това е достатъчно, за да ми е интересно

Затова ми харесва Луна с огнено-въздушен акцент,липсва обсебващият маниер. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #159 -: Юли 24, 2014, 09:33:55 pm »
Рени, то даже е наобратно, и усещам, че прекалявам понякога-все те ми звънят, все те организират..аз и вкъщи с книжките или астрологията съм си добре. Не че не си мисля за тях, просто не е в мен инициативата. Разбира се, понякога и аз звъня, но все още се изнервям при тел разговор повече от 2 мин

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #160 -: Юли 24, 2014, 09:51:47 pm »
Овен с Луна във Водолей тригон Уран ,ми каза преди 2 седмици:"Когато си готова да говориш , напиши ми го и аз ще го прочета и емоционалното ти състояние ,няма да промени отношението ми към теб ,нито на приятелството ни." Това имах прeдвид ,Papy. Няма никакво врънкане ,настояване,ръчкане на всяка цена да ме разбере  и т.н.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #161 -: Юли 24, 2014, 09:56:02 pm »
Понякога ги ръчкам-ако виждам, че стои заключено, пък ги тормози, даже много ги ръчкам. Но според мен е по-добре 100 да плачат пред мен, отколкото нито веднъж, дори и насаме

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #162 -: Юли 24, 2014, 10:00:17 pm »
Понякога ги ръчкам-ако виждам, че стои заключено, пък ги тормози, даже много ги ръчкам. Но според мен е по-добре 100 да плачат пред мен, отколкото нито веднъж, дори и насаме


Е,все пак ти си жена ... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #163 -: Юли 24, 2014, 10:09:10 pm »
Е,все пак ти си жена ... :)

Може би беше по-точно да се каже, че съм с плутон в 1-ви, малко издевателствам

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #164 -: Юли 24, 2014, 10:20:48 pm »
Не е от Плутон,около мен няма близкостоящ човек ,без изявен такъв-просто този Овен е Овен,не Овница   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“