Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 44832 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #60 -: Април 24, 2014, 10:32:02 pm »
Приятелството просто се случва, няма как самоцелно да се намери.  Самоцелно можем да намерим само добри познати и хора с нашите общи интереси, но не е задъжлително да ни стават приятели.

Абсолютно съм съгласна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Приятелството
« Отговор #61 -: Април 24, 2014, 10:39:26 pm »
Абсолютно. Големите приятелства са се зараждали в момент, за който никога не бих си помислил че би могло да се случи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #62 -: Април 24, 2014, 10:44:45 pm »
Може и венера да е виновна

Мързеливи са онези ,които не им се налага да работят,а не им се налага да работят защото имат късмета ,да не го правят ,а късметлиите са по Юпитер .

Мога и  Венера да включа в пиесата -за да има приятелство е необходима връзка ,а за да има връзка са необходими минимум двама души,между които да се  осъществи сътрудничество ,което изисква привличане  по дадена ос (опора) между същите ,отразяваща  опозиция,която е недолюбвана от Юпитер,защото същия не обича да се съобразява. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #63 -: Април 24, 2014, 10:56:11 pm »
Не е задължително мързелът да опира до късмет. Може да опре в егоизъм

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #64 -: Април 24, 2014, 11:04:05 pm »
За мен това с форумите също е приятелство.
Извинете,че ви отмествам темата, която хептен отиде извън идеята.
Моля, дайте мнение, важно ми е, наистина.
БлагодарА, както казва моя шеф. ;)

Нещо напоследък се обърках с приятелите. Винаги съм имала-различни, от много години, някои редки, други-с чести контакти, съвсем различни един от друг. Обаче тука от 1 година нещо опустяха нещата. Плутон ми опозира 11 дом и планетите там. Не мисля, че не съм самодостатъчна, напротив. Вкъщи всички са с акцент приятели, единият направо е уникат. :57: Понякога е като на летище у дома.
Не знам какво и защо се промени, не съм късала отношения, не е в характера ми. По принцип си отивам, без да се разправям. Имам обяснение, но отстрани не мога да се видя. Слънце в близнаци в 11в  квадрат уран, у.л 7 и луна в рак в 11дом, управител на 12.
Уранът нещо мъти там. Имаше години, в които всеки по всяко време можеше да ме търси за нещо, зарязвах нуждите и желанията си и хуквах. сега не съм точно така. Иначе знам, че сама съм си най-добрият приятел, макар да има такива , които ще дойдат в критичен момент и през нощта. запазвам някаква дистанция, не искам никой да ме притежава, нито обратното. Казвам го защото съм виждала ревниви приятелства. Освен това нямам необходимост да споделям-случки, емоции, наплутонила съм се явно. :72: Да слушам ми е достатъчно. Отивам към саможивство като вътрешно състояние. Дали пък състоянието в държавата ни не се отразява на хората, затвориха се. Виж, младите са готини, още не са добили депресарския бг-манталитет

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Приятелството
« Отговор #65 -: Април 24, 2014, 11:08:04 pm »
Какви умения се изискват за добър приятел? Ако държиш на някой, правиш възможното когато е нужно, ако не сте съответни, то не му е необходимо. Пак по същата причина не можеш да му простиш грешките, и ето-няма приятелство

Приятел ти е онзи, който ти мисли само и единствено доброто. Приятелството както казах по-назад е любов. За съжаление, хората стават все по-озлобени, алчни, завистливи, използващи, лицемерни, безчувствени към всичко заобикалящо и интересуващи се предимно или изцяло само от себе си и собствените си нужди и желания. Не е важно какво и колко си направил за приятеля си, всеки според възможностите си, по-важно е какво изпитваш към него, а аз имам отвратителната способност да усещам всичко, което другите чувстват и все по-рядко срещам хора с чисти и искрени намерения.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #66 -: Април 24, 2014, 11:14:21 pm »
За мен пък не е важно колко ме обича, ако седи и не си мръдва пръста да ни помогне
Думи, мисли, чувства-ок, но няма ли действие-или пък то противоречи на другите три неща-не ми е достатъчно

А, енигма, като чета, изглежда си се уморила/оттегчила, дай си спокойно и щедро почивка :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #67 -: Април 24, 2014, 11:23:12 pm »
Не се уморявам аз със светила в 11 дом, нали това е програмата в живота. Папи.
Няма проблем, ще си отговоря след време.
Откак се помня имам приятели. Веднъж само казах край на едни отношения.
какво даваме и какво искаме от приятелствата?
Луна в рак съвпад лилит в 11 дом. Дори и семейството си в един момент приех като приятели-дистанция и -желая ти доброто, без емоции.
Нямам добра синастрия с форума по сатурн, ама полза имам. Така че-комуникацията не е задължителна.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #68 -: Април 24, 2014, 11:26:22 pm »
Абе интересна е тая работа с приятелството
Примерно имам една девойка-на мен ми е досадна-доста при това, ама е човек, на който се кефя по различни параграфи. И понеже не издържам на циклични разговори-виждаме се в компания, или ако само 2-те-достатъчно рядко, помагаме си кой с каквото и така. Не ми е забавно, но повечето други неща са ок. Имам приятел, на който не мога за нищо да разчитам по принцип, но ако го изнудя да обещае-ще го изпълни, с него е голям купон, можем до сутринта да бърборим и да се смеем. Имам друг-за всичко мога да разчитам, но ако го оставя да е на неговата-ще пием кафе всеки ден, пък нито имам време, нито сили за толкова
Та...кой ли е истински приятел? За мен всички са, просто не искам от тях невъзможни неща

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #69 -: Април 24, 2014, 11:30:10 pm »
А, енигма, ако наистина искаш съвет, на мен ми е необходимо повече инфо-как са приключили нещата, че от много, не е останал и един
Иначе по разсъждения:
- нямаш време
- нямаш нови контакти
- нямаш предизвикателни контакти
- не ти се инвестира

Ако нямаш какво да споделяш, значи нищо не ти се случва, или е такова, че няма да го разберат

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Приятелството
« Отговор #70 -: Април 24, 2014, 11:32:15 pm »
За мен пък не е важно колко ме обича, ако седи и не си мръдва пръста да ни помогне
Думи, мисли, чувства-ок, но няма ли действие-или пък то противоречи на другите три неща-не ми е достатъчно

Ако не си мърда пръста дали те обича  :) Ще направиш всичко по силите си, а това може да е сто пъти по-малко отколкото другият е направил за теб, просто защото толкова можеш. Съвсем друго е да можеш и нищо да не правиш.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #71 -: Април 24, 2014, 11:37:12 pm »
Някои хора така са устроени-много съпреживяват, малко действат
Няма да споменавам водни акценти :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #72 -: Април 24, 2014, 11:46:35 pm »
И моите са такива. Едната лелка е на 82 от детство я познавам и си общуваме до днес. Приятелка ми е. От детството ми.
11 дом какво е-свобода, равенство, братство, без страсти, без лично притежание на другия. Обратно на 5 дом. С много и различни приятели проверявам-утвърждавам тези принципи. Където отида, не се притеснявам, завързвам дума с различни хора. Понякога в това наводнение намирам отговор на  мои съкровени идеи, вярвания.
Между другото синхронизма си каза думата. Докато пишех предния поуст, мина долу Искра ,викнах й-приятелка. Продължаваме там,където сме спрели. Удобно е ,комфорт-винаги мога да се върна там.
Май някой не ме е разбрал.
Винаги мога и имам на кого да звънна в труден момент, за празници също идват сами-без да каним, заради 11-домния ни акцент.
Всички ги ценим наравно с роднините си, понякога повече. ;)
11 дом.чувството за цел, формирано чрез огромни общности РАЗЛИЧНИ хора. различните приятели от нас-толеранстност, липса на ревност и соБственическо отношение. Идеалите, проверени чрез дългогодишни контакти с различни хора.
ом са изтраяли тези идеи с различното, несобственическо-значи идеалът е универсален.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #73 -: Април 24, 2014, 11:53:42 pm »
Enigma,ти си Близнаци -това ти стига и без 11-ти дом по темата. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #74 -: Април 24, 2014, 11:55:58 pm »
ами, енигма, значи няма проблем?