Автор Тема: Авантюризъм  (Прочетена 13361 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Авантюризъм
« -: Април 16, 2014, 09:46:35 am »
Мисля, че такава тема още нямаме, би било интересно да я обсъдим.

Какво според вас в хороскопа показва, че нативът има склонност към авантюризъм, умее да рискува, да се възползва от всяка една възможност?

За пример мога да дам една моя приятелка, животът й е изключително динамичен и интересен, но тя сама си го прави такъв - просто го умее и, което също е много важно, пет пари не дава за мнението на околните.

От 13 или 14-годишна започва да води много бурен живот, събира се с групичка метъли, обикалят страната по влакове, пътувайки без билет. Напред-назад по купони, концерти... Често е пътувала и на автостоп.

Когато бяхме на по 20 години, се запознава с германец в едно заведение - вземат кола под наем и тръгват с него и с още една нейна приятелка на опознавателна обиколка на България. Естествено пътуването им изобилства с много шантави изцепки, в някакво малко градче (Перник или Петрич) полупияни едва не отнасят голям бой от местните но успяват да се измъкнат. След две седмици познанство германицът й предлага брак. Без почти да го познава, рискува и решава да се омъжи. Изоставя позната среда, отива да живее в Мюнхен, където й се отварят нови възможности.

След около 4 години бракът им се разпада, то от самото начало се виждаше, че са много различни. Преди това тя успява да се изучи там (в Б-я си изоставя образованието, не успява да завърши колежа, в който бяхме), намира хубава работа и благодарение на това успява да обиколи доста туристически дестинации в света, ходи по почивки и фиести.

Когато се разделя със съпруга си, се изнася да живее на квартира... с четирима мъже латиноси, всеки от които (както тя разказва) е влюбен до уши в нея и почва една надпревара за нейното внимание.  ;D

Впоследствие, съвсем случайно в един бар, в който се връща да вземе забравена жилетка, се запознава с един мъж. И се оказва, че това е известен чилийски журналист, беше дошъл случайно в Мюнхен. Пламва силна симпатия, започват да се виждат, когато той идва в Германия. Любов на разстояние. Впоследствие я кани да живее при него в Сантяго - в голяма къща в басейн и с чистачка. Тя успява да изтегли и майка си от България, която сега живее щастливо и безгрижно в китна къщурка на брега на океана. По едно време ми разправяше, че е започнала да посещава курсове за пилот на хеликоптер - по принцип доста послъгваше, но бях склонна да й повярвам, за мен тя е пример за човек, който умее да рискува и благодарение на това печели и си създава по-добър живот.

Веднъж ми разказва как отива на карнавала в Рио, без никаква предварително резервация. Тогава още живеше в Германия. Купува си самолетен билет и с една раница на гърба отива в държава, чийто език не говори. Пристига - навсякъде тълпи народ, свободни места по хотели няма. И без да знае езика успява да се запознае с групичка хора - персонал в някакъв хотел, които я посрещат много дружелюбно и й осигуряват подслон.  ;D

Картата й съм поствала и друг път, по други въпроси - часът е по моя ректификация, според мен си отговаря но това, което се случва в живота й. За нея мога да кажа, че е човек, който благодарение на липсата на каквито и да било задръжки и незачитане на общественото мнение прави живота си ярък, забавен, безгрижен и изключително интересен. И успява да намери щастието си, за разлика от много други.


« Последна редакция: Април 16, 2014, 09:49:12 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Авантюризъм
« Отговор #1 -: Април 16, 2014, 10:12:35 am »
E тази мома наистина има интересна карта. "Писано" и е да живее в чужбина. Определено с Уран в 7 дом си е нормално да разбунва духовете. Кеф и е да предизвиква хорското мнение и съответно да не го зачита - Плутон и той там  :012:. Сладурска карта има.

Авантюризма си е по Уран, а непукизма си е по Плутон. Интересното е, че в моята карта Плутон е в 7 дом и когато бях малка изключително много ме нараняваше хорското мнение, но когато пораснах започнах да не го зачитам, а да го предизвиквам. Извънредно много се кефя когато предизвиквам недоумение и въртене на очи в отсрещния  :57:, а скандализирането си ми е втора природа. Ако имах неограничени средства досега да бях се научила да карам двуместен самолет и още въздушни красти имам за начесване  :D :D :D. Тва парашутизъм, делтапланеризъм и др са ми много на сърце.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Авантюризъм
« Отговор #2 -: Април 16, 2014, 10:17:52 am »
То и на мен ми трябва още един луд и няма проблем, мога да правя много дивотии. Без билет не съм пътувала, но ако е с компания, мога да си ходя навсякъде. Предприемала съм си някакави разходки за един едн - до Варна, няколко часа там и после към Ловеч, просто ми беше скимнало на един ден и на другия се обадих на една приятелка и го направих.  :012: За непознати не ми пука за мнението им. Но за приятели, да, пука ми и от там идват (само)ограниченията, че като ми дойде някаква шантава и луда идея, която може да е много добро прекарване, никой не ми се навива на акъла - а да си сам е скучно.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #3 -: Април 16, 2014, 10:24:13 am »
Чудех са дали случайно не е АС Овен, но Козирог на МС изобщо не се връзва, нито Сатурн като у10. А съвпадът Венера/Марс в Овен в първи дом пак си влияе и е много видим. Юпитер и Нептун свързвам с бохемния й начин на живот, с чужбините и фиестите. Много е артистична, интересна и харизматична личност, но от ранната тийн възраст има сериозни проблеми с алкохола.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Авантюризъм
« Отговор #4 -: Април 16, 2014, 10:28:38 am »
Да ти кажа, колкото познати жени Телец имам, толкова познавам които са авантюристични, бохемични, за разлика от мъжете, които принципно, над които имам наблюдения, предпочитат да пасат трева. Нормална жена Телец не познавам, обаче - всичките са като тази, но в някаква различна стпепен. При твоята приятелка е много силно, но има и много планети в първи дом - та Овен и Телец съчетано в женски хороскоп, на мен ми говори за авантюризъм.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #5 -: Април 16, 2014, 10:31:54 am »
Да, нейното е много интересна смес на бохема, авантюризъм и непукизъм.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Авантюризъм
« Отговор #6 -: Април 16, 2014, 10:48:39 am »
Чудех са дали случайно не е АС Овен, но Козирог на МС изобщо не се връзва, нито Сатурн като у10. А съвпадът Венера/Марс в Овен в първи дом пак си влияе и е много видим. Юпитер и Нептун свързвам с бохемния й начин на живот, с чужбините и фиестите. Много е артистична, интересна и харизматична личност, но от ранната тийн възраст има сериозни проблеми с алкохола.

Имам същата приятелка, само обикаля на някъде от както завършихме у-ще, записа се да учи в Германия не и хареса, премести се в Холандия, едно лято май беше работила в Испания докато учеше, след това замина за магистратура в Австралия, след това специализация в Бразилия, а през останалото време все обикаля някъде, без предварителни планове, взима билета, сака и въобще нищо не знае. Преди нова година замина с гаджето да живеят в Австралия, пообикаляха малко и решиха да се прибират, но вече четвърти месец обикалят из Азия, в момента май са във Виетнам  :)

Слънце, Венера, Меркурий, Нептун в Козирог, не и знам часа може да са в 9-ти, Луна в Риби, Марс в Скорпион

Друг приятел, 5 планети в Стрелец, но в 4-ти дом, работи в дубайските авиолинии, пътувал е по целият свят, но хич не му харесва, стои на тази работа, защото заплащането е добро и целта му е да събере пари и да се върне, там е от 4 години, каза че до края на годината се прибира. Не му харесва да живее в чужбина, в началото беше изпаднал в голяма депресия, но приятелката му също замина и се поуспокои малко.

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Авантюризъм
« Отговор #7 -: Април 16, 2014, 11:19:02 am »
Авантюризмът според мен определено си е по Уран, имам го в абсолютно точен съвпад с АСЦ и все ми се прави "нещо интересно", а отделно и знака на скорпиона там наслагва много моменти на драматизъм, възходи и падения, черно и бяло, някак си постонна права няма. Има нещо ,което обаче ме държи много отговорна и ме кара много да премислям появилите се възможности, отдавам го на стелиума ми в дева и Луната в козирог.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #8 -: Април 16, 2014, 12:42:55 pm »
И аз за изгряващ Овен се съмнявах, а във външния вид се усеща венерианското. Първоначално тръгнах от АС Овен, обаче по събитийна ректификация по към края на Риби излиза изгряващият знак (по дирекции). По-значимите партьори в живота й са със Слънце в края на Дева или Риби, бащата също има Слънце в последната декада на Дева. Първият съпруг е мартенски Овен, вторият – в края на Риби. Сатурн със сигурност е в 5 дом, няма нищо общо с 6ти, нито Козирог на МС се връзва с нейната работа и като цяло позиция в живота. Но не е директна и принципна - доста послъгва, преувеличава, преиграва. Много артистичен човек, разиграва театър в живота. И двамата родители, между другото, са филолози, затова по ми се връзва Близнаци на ИЦ и респ. съвпадът на Луна с Меркурий, който е у4. Майката е преподавател по чуж език, бащата е журналист и си пописва от време на време.

Обаче виждате ли, момичета - "кто не рискует, тот не пьет шампанское". Със сигурност не е тип, който би висял да чете книги или да пише в нашия форум.  ;D
« Последна редакция: Април 16, 2014, 12:55:26 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #9 -: Април 16, 2014, 02:13:27 pm »
И аз искам да направя така. Да ида на Терминал 2 и да се кача на първия самолет за някоя дестинация в Европа, за която има свободни билети. Бягството не е решение, но една кратка ваканция ще ми се отрази добре.

Карта на една авантюристка http://forum.astro.com/cgi/forum.cgi?num=1379988798 . Не я познавам лично, но като чета написаното от нея, е такава. Сменя дестинации, среда, работа спонтанно. И тя бяга от нещо. Трагична загуба на любим.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #10 -: Април 16, 2014, 02:29:06 pm »
Жената от моя пример не бяга, а просто се възползва от всяка една удобна възможност. Но и за това трябва да имаш нюх, не всеки го умее.

Навремето имах такава съученичка – Слънце и Меркурий в Овен, Луна в Близнаци. Не й знам часа на раждане, но според мен може да е АС Стрелец. От малък град в Украйна успя да стигне чак до Москва – смени си фамилното име с по-интересно, влезе да участва в риалити шоу и го спечели. Често сменя местоживеенето си, мести се от град в град – психологът в риалити формата и за нея каза, че сякаш бяга нещо. Бяга от самотата и неудовлетвореността, нейният случай е друг.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #11 -: Април 16, 2014, 02:33:28 pm »
Това са шаблони. Печели, който рискува ако едновременно с това има намеса на подкрепящи обстоятелства и хора и се засекат. Действеността, авантюризма по същество са предпоставка за подготвяне на почвата за реколтата, не за самата реколта.

А защо при едни хора по-често се появяват в нужния момент подкрепящи хора и обстоятелства, а при други всичко става с много зор? Вероятно и това трябва да е заложено в хороскопа, макар че животът на жената от моя пример е "направи си сам". И съм сигурна, че ако имаше друга ценностна система, нямаше да стигне толкова далеч и щеше да е по-малко свободна в това, което прави. Все по-често се замислям, че в повечето случаи моралните задръжки ни възпират и в крайна сметка се чувстваме ограничени, нереализирани и нещастни.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #12 -: Април 16, 2014, 02:38:46 pm »
Не, аз имах предвид, че аз искам да избягам. Тази от моя пример и тя като мен. :)

Силна Лагна, силен 3-ти дом.
« Последна редакция: Април 16, 2014, 02:45:35 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #13 -: Април 16, 2014, 02:47:03 pm »
Ами не, не е съвсем така – независимо дали имаш или нямаш задръжки, нали трябва да ти се спусне нещо отгоре като възможност, за да вземеш решение дали да се възпозваш от нея и дали отговаря на твоите принципи.  ;D

В тази връзка се сетих за една твоя тема, беше интересна - за птиченцето на рамото. Или накъде лети калинката, май така се казваше.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Авантюризъм
« Отговор #14 -: Април 16, 2014, 03:19:52 pm »
Меркурий в царството на Юпитер ,с виза-карт "Уран ".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“