Автор Тема: Авантюризъм  (Прочетена 13357 пъти)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Авантюризъм
« Отговор #30 -: Април 18, 2014, 10:37:08 am »
Забелязвам всяко понятие се тълкува различно ,от различни гледни точки .Аз тълкувам авантюризма като търсене на силни усещания,имаше такова предаване,,Търсачи на силни усещания,, .Силни усещания-силни емоции,това при мен е от Луна в скорпион .Стандартно,обикновено това е лошо положение точно понеже субекта след като търси това съответно и го намира,това положение не дава спокойствието и уюта на Луна в телец или рак  ,добре че при мен диспозитора е в съвпад с Юпитер,който макар и в падение ,,омекотява ,, Иначе всички фактори свързани с движение,енергия имат връзка също с екшън .Общия проблем за сигнификатори за кой да е казус е степенуването,градацията по сила,важност-всеки тълкува индивидуално ,от своя гледна точка.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Авантюризъм
« Отговор #31 -: Април 18, 2014, 11:10:49 am »
Авантюризмът е търсене на нещо" по-голямо"  от съществуващото и не с цел да го откриеш ,а да го "приключиш"-това е проява на Юпитер/Стрелец ,поставени в/към Луна най-вече ,също и в стелиум ,в 4-ти/5-ти дом(Слънце) ,на АСЦ ,подкрепени от Уран и Меркурий,както и остта 3/9 -ти.
От това къде ,как са поставени гореизброените,може да се проследи ,къде човек ,в коя сфера и какво ще предприема в посока "някъде" ,за да задоволи "тука ". :)

Да, Рени. Напипала си. :-*
Каза Меркурий, за което и аз споделям. Меркурий/Близнаци. Понеже имам такъв пример пред себе си - планети в Овен, опозирани от Уран, планети в Близнаци. Не го слуша главата.  :72: Успява, рискува, печели. Но земен елемент няма силно застъпен. Не задържа. Тоест, задържа, но ако имаше малко повече земя, можеше да има тройно, четворно по-добър стандарт. Нептун във 2 дом. Стрелец на к2, Юпитер поне леко задържа положението, в Козирог, но в 3 дом. Широки пръсти.

Моята Луна също има аспект с Юпитер. Но е широкопръст и той - квадрат. При мен Уран/Меркурий секстил ми е най-точен аспект. Меркурий е и у5. Забавленията са с ураничен характер. Правя и неща, от които ме е страх, докарват ми адреналин. Но по-често не се замислям, след време осъзнавам.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #32 -: Април 18, 2014, 11:11:13 am »
Да, всеки влага различен смисъл в това понятие. За мен авантюризъм е не само да търсиш адреналин, а и да умееш да поемаш необмислени рискове. Изведнъж те удря електрон в главата, вземаш раница с най-необходимото, хващаш първия самолетен полет и отиваш на разходка в непозната държава.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Авантюризъм
« Отговор #33 -: Април 18, 2014, 11:20:15 am »
На младини и аз си падах малко авантюрист, решение да отида в англия за 6-7 месеца, го взех за 5 мин, ходила съм по почивки без резервации и уговорки, спала съм в спални чували пред замъци и др. подобни. И сега имам такива импулси, просто не ги следвам :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #34 -: Април 18, 2014, 11:26:07 am »
При Риби/Стрелец съм го забелязала, но би следвало и Уран да е изявен - на видно място в хороскопа, в аспект към лична планета. При Луна в съвпад с Раху също съм наблюдавала такава тенденция - влече ги новото, непознатото, различното. И колкото по-трудна и невъзможна на пръв поглед изглежда целта, толкова е по-желана.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #35 -: Април 18, 2014, 11:34:43 am »
Емоционалната страна на ума да взима връх над рационалната, т.е. Луна по-силна от Меркурий, каквато имаме в тази карта - екзалтирана Луна в собствен триплицит. Защото ако почнеш много да го обмисляш - рискове, последствия и т.н., се губи импулсът. Може би r силен Марс, защото при заточен Марс човек сам си спъва инициативите.

Само че в тази карта, ако правилно преценявам, Луната е доста студена - знак, фаза, аспект от Сатурн (само Меркурий малко я затопля). Намира се във 2-ри дом. Е, такава Луна не трябва ли да копнее за материални ценности, удобство, комфорт?

Тук изтрих нещо, което не беше вярно.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 04:45:03 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #36 -: Април 18, 2014, 11:44:27 am »
А във ведическата карта Луната и Меркурий са в един знак с Кету, но в различни накшатри - Луната е в Бхарани, Меркурий е в Ашвини. Ако Луната беше също в Ашвини, бих предположила малко по-различна изява - с такива Луни познавам доста интелигентни и ученолюбиви хора. Бхарани е по-материално ориентирана, обича да се обгражда с комфорт и удоволствия, при нея стремежът към "красив живот" е доста по-силно изразен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #37 -: Април 18, 2014, 11:55:58 am »
Да, ако използваш true Nodes, Кету ще е заедно с Луната и Меркурий във 2-ри дом, които получават аспект от у12 Сатурн в 5-ти. Добро обяснение за изява на зависимости, отдаване на удоволствия. Кету с Луната често дава зависимост от опиати. Или по-скоро дава някакви ирационални страхове, мании, честа смяна на настроенията и т.н., които се заглушават чрез употреба на опиати. Понеже аз използвам mean Nodes в настройките на Джаганатха Хора, Кету отиде в 1-ви при Марс и Венера.
Спорът true vs. mean за възлите не е решен, доколкото знам. В някои карти едните обясняват по-добре ситуацията, в други - другият вариант.
В западната карта все още търся студеното и влажното, което да обясни влечението към алкохола. И оставам с фазата на Луната само засега. Сатурн, бидейки зад Слънцето, освен че е студен, би трябвало и да е овлажнен. Но пък е в сух и горещ знак. Продължавам да търся.

Относно Сатурн (поправяйте ме, ако греша). Това е нощна карта, следователно Сатурн е вън от секта и не само това - той е зад Слънцето, в най-тъмната нощ, ако мога така да се изразя. Идеята Сатурн да се чувства по-добре в дневна карта, отколкото в нощна, е защото Сатурн е студен по природа, а Слънцето успява да го затопли донякъде, с което да намали малко малефичното му влияние. Сатурн в тази карта би трябвало да е екстремно студен. И е заточен. Сатурн успява да "интегрира" водолейската топлина (Водолей е топъл и влажен знак), защото там е на трон, работи за общото благо на колектива, човечеството. Но Сатурн не се разбира с Лъв. Лъвската топлина надали може да го стопли. Този Сатурн ми изглежда изключително егоистичен. Силната Луна, получавайки аспект от такъв Сатурн, би трябвало да успее да действа в своя полза. Какъвто е случаят тук. Така си обяснявам нейното несъобразяване с обществени норми, чуждо мнение и т.н., ако трябва да не намесвам Уран. Ако намеся Уран, се чудя как така Уран в опозиции с двата сигнификатора на ума - Луната и Меркурий не води до емоционална нестабилност.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 12:10:16 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #38 -: Април 18, 2014, 12:05:40 pm »
Да, ако използваш true Nodes, Кету ще е заедно с Луната и Меркурий във 2-ри дом, които получават аспект от у12 Сатурн в 5-ти. Добро обяснение за изява на зависимости, отдаване на удоволствия.

Да, във ведическата карта има Кету/Луна/Меркурий във втори дом и това може да бъде обяснение за алкохолната зависимост. Виждала съм и съвпад Кету/Сатурн в картите на алкохолички. За Кету/Венера съм чела същото - във втори дом би могъл да даде не само зависимост от опиати, а например и към сладкото. При влияние на малефици върху 2 дом съм забелязвала хранителни смущения - или някакъв проблем с храненето, или безразборно хранене (при втория случай съм виждала и силно поставен бенефик или силна Луна във 2 дом). Имам такива наблюдения за жена със съвпад Слънце/Марс в Рак (дебилитиран Марс) във 2 дом - непрекъснато яде, не си подбира храната, поглъща всякакви "боклуци", без месо и сладко не може. Ако можеше, щеше по цял ден нещо да дъвчи. И интересното е, че има невероятен метаболизъм - изобщо не й се отразяват на фигурата гадните храни, които поглъща в големи количества.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #39 -: Април 18, 2014, 12:14:31 pm »
Благодаря ти за споделеното! Имам същите наблюдения за Луна/Кету. За Сатурн/Кету си мислех, че са някакви спиритуални отшелници, но явно са спиртни. :012:

И аз похапвам сладко. Имам Слънце във 2-ри във ведическата карта, получава аспект от Юпитер. Луната в Анурадха не може да стои гладна. :012:
« Последна редакция: Април 18, 2014, 12:16:21 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #40 -: Април 18, 2014, 12:21:34 pm »
Веско, мисля, че Кету в картата ти се отразява на Меркурия ти. Понякога реагираш импулсивно вербално. Доколкото помня, Меркурий и Кету са в накшатра Джиештха при теб, а това е остра накшатра, която говори директно. Импулсивността пък е една от характеристиките, които Кету може да придаде на планета. Цялата комбинация Меркурий, Юпитер, Кету в накшатра на Меркурий (Джиештха) би трябвало да стимулира задълбоченото търсене на познания.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #41 -: Април 18, 2014, 12:33:05 pm »
И аз похапвам сладко. Имам Слънце във 2-ри във ведическата карта, получава аспект от Юпитер. Луната в Анурадха не може да стои гладна. :012:

Същата конфигурация като майка ми - Слънце във 2 дом, Юпитер в 8ми, Луна в Анурадха (но нейната беше затисната от малефици). Без сладко не можеше, поглъщаше го в големи количества, особено пияни вишни - сама изяждаше по една голяма бонбониера за един ден.  :012:

И в голяма степен си беше авантюрист, за разлика от мен, благодарение на което си изживя по-пълноценно живота, макар и кратък.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #42 -: Април 18, 2014, 12:46:58 pm »
Ако тази твоя позната нямаше късмет, щеще просто да й излезе име или да попадне на неподходящи хора, които евентуално да я травмират.

На нея и име й беше излязло, и на неподходящи хора е попадала, имаше силно изразен афинитет към неподходящи компании. Е, за нея вероятно са били подходящи. Беше бунтарка по характер, някак ми е трудно да го свържа с двете светила в Телец. Но определено си е родена с късмет - успява да постигне повече с по-малко зор. Разбира се, всичко си има "цена", тя си знае какво й е коствало всичко това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Авантюризъм
« Отговор #43 -: Април 18, 2014, 01:20:33 pm »
Знае ли се каква е основната й мотивация да прави това, което прави? Примерно аз не правя като нея, защото съм прекалено предпазлива, мисля за последствията, сигурността - заточен Марс в съвпад с екзалтиран Сатурн. При нея Марс и Венера са в Овен в 1-ви дом. Няма да се учудя, ако в приключенията й винаги има сексуален мотив, търсене на мъжко внимание. Така подразбирам от описанието на Лили. Но дали действително това е водещият мотив за поведението й?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Авантюризъм
« Отговор #44 -: Април 18, 2014, 01:26:14 pm »
Знае ли се каква е основната й мотивация да прави това, което прави?

Никога не съм се ровила в душата й, макар че нещата може да не са такива, каквито тя ги демонстрира. Девойката е добра актриса на житейската сцена. Можеш да й бъдеш първа дружка, докато вървите в един коловоз. Но в момента, в който живота й се промени, приятелите се забравят. Спираш да съществуваш. Докато при мен не е така - поддържам и пазя приятелства от преди 20-25 години.

Цитат
Примерно аз не правя като нея, защото съм прекалено предпазлива, мисля за последствията, сигурността

И при мен водещ мотив е да мисля за последствията (прекалено много мисля!), това често ме е възпирало от някои действия, от поемане на рискове (дори когато вероятно си е струвало).



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui