Автор Тема: Най-добра позиция на слънцето по отношение на елемента  (Прочетена 19590 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Нямам много впечатления за Слънце в 4 дом, но предполагам, че такова Слънце ще има потребност да е авторитетен в семейството и всичко да се случва по неговите правила.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Добре, да поставя по друг начин въпроса - да гледаме цялата карта и да сравним картите, съдейки ги само по преобладаващия елемент.Тоест сега не питам за слънцето,а за картата като цяло и преобладаващия елемент.А зад всичко това се крие корена на запитването ми - кой елемент е на първо,кой елемент е на второ,трето и четвърто място...  :29:
Лично мое мнение:
1.Огън
2.Земя
3.Въздух
4.Вода

Въпрос към дискутиращите относно ъглово Слънце- защо седмодомното такова, не е в добра позиция-аргументи?


Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Нямам много впечатления за Слънце в 4 дом, но предполагам, че такова Слънце ще има потребност да е авторитетен в семейството и всичко да се случва по неговите правила.

Изначално разсъждавах именно в/у тази силна му изява - като "човекът- авторитет".


ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Лично мое мнение:
1.Огън
2.Земя
3.Въздух
4.Вода

Въпрос към дискутиращите относно ъглово Слънце- защо седмодомното такова, не е в добра позиция-аргументи?

Защото Слънцето е център - то самия символ е това - малка точица, заобиколена от голямо кръгче. Но в седми дом фокуса се мести навън, към другите - т.е точицата излиза извън кръгчето, това вече не е точно Слънце. Функцията на Слънцето е да служи на теб, а не на другите. Друг е въпроса, че при нормално действащо Слънце, другите "намазват", защото Слънцето блести и те могат да видят светлината му. Но ядрото на Слънцето е във вътрешността му, а не навън.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Нямам много впечатления за Слънце в 4 дом, но предполагам, че такова Слънце ще има потребност да е авторитетен в семейството и всичко да се случва по неговите правила.

Имам няколко познати, имат и семейни проблеми някои от тях. Слънчевия знак просто много не си личи.  :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Баба ми има Слънце във везни в 4 дом, асц и Луна в рак ... Прекалява с грижите към семейството до такава степен, че е изнервящо ...    Но много предана жена, която дава всичко, което има само и само да всички да сме добре ... Това тя да определя правилата в семейството го има като желание, но с мен поне не и се получава. Има го и момента аз ти давам пари и се грижа за теб, а сега ти ще правиш всичко, което ти кажа ... За моето Слънце в телец правещо квадратура с Уран е само въпрос на време да изрази несългасието си, въпреки че се опитвам някакси да си трая по възможност повече. :) Спрях да и приемам подкупите, но тя праща по мама ... живее, за да помага на семейството. :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Защото Слънцето е център - то самия символ е това - малка точица, заобиколена от голямо кръгче. Но в седми дом фокуса се мести навън, към другите - т.е точицата излиза извън кръгчето, това вече не е точно Слънце. Функцията на Слънцето е да служи на теб, а не на другите. Друг е въпроса, че при нормално действащо Слънце, другите "намазват", защото Слънцето блести и те могат да видят светлината му. Но ядрото на Слънцето е във вътрешността му, а не навън.

Благодаря за подробното разяснение!

Имам лични наблюдения върху Слънца в 7-ми дом, затова попитах конкретно и за някаква обосновка. В моите примери, Слънцето макар и в различни знаци и с различна аспектация, нативите са по-скоро изразени егоисти, нито работят за другите, нито с другите. Много забележими и открояващи се от другите, оставят  силно първо впечатление, по-скоро те самите "намазват", отколкото обкръжението им. Приети са изключително добре в обществото, въпреки изявената тенденция за самовлюбеност и убеждение, че те светят най-силно сред другите.

Това си е като Слънце в 4-ти, което дискутирате, има си добри и лоши страни. Но не може да се категоризира, че Слънце в 1-ви и 10-ти носи само позитиви, а такова в 4-ти и 7-ми само негативи.
« Последна редакция: Април 26, 2014, 12:45:19 am от MayFlower »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Всички водни домове, както и 4-ти са свързани с родовото, наследствеността. може би шансът на слънце в 4 дом е -в края на живота. например след 40 до смъртта. Все пак е ъглов дом.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Когато е в 7 дом, то често прави много компромиси със себе си, за да е харесано на другите. И индивидуалността малко се разводнява, а нали тя е най - важната за горящото Слънце. :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
В 4 дом би могло да има скрито влияние, или просто-манипулативно.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Баба ми има Слънце във везни в 4 дом, асц и Луна в рак ... Прекалява с грижите към семейството до такава степен, че е изнервящо ...    Но много предана жена, която дава всичко, което има само и само да всички да сме добре ... Това тя да определя правилата в семейството го има като желание, но с мен поне не и се получава. Има го и момента аз ти давам пари и се грижа за теб, а сега ти ще правиш всичко, което ти кажа ... За моето Слънце в телец правещо квадратура с Уран е само въпрос на време да изрази несългасието си, въпреки че се опитвам някакси да си трая по възможност повече. :) Спрях да и приемам подкупите, но тя праща по мама ... живее, за да помага на семейството. :)

Тези разменни монети са Лунни начала - просто винаги когато чуеш Аз давам еди кое си, а ти ми върни еди какво си - става въпрос за Луна. Аз затова казах, че Слънцето не личи - и в случая при баба ти става така, защото Слънцето, подчинено на толкова силна Луна, започва да прилича на нея.  :)

MayFlower, такива хора са привидни егоисти. Те са пълни с комплекси. Когато едно Слънце не свети - дали защото търси непрестанно одобрението на другите или вместо това, като свръхкомпенсация притежателят му решава да е егоист, не е от значение. Те вътрешно са несигурни, знаят, че във всеки момент може да загубят и знаят, че не заслужават. Докато егоизма на един Лъв е истински, примерно - той знае, че заслужава и затова има дадено си нещо. Изконно отвътре му идва да си вярва. Ако Слънцето на някой не дава светлина, значи нещо по интеграцията му е сбъркано.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
В 4 дом би могло да има скрито влияние, или просто-манипулативно.

Например Бил Гейтс  :) .

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Когато е в 7 дом, то често прави много компромиси със себе си, за да е харесано на другите. И индивидуалността малко се разводнява, а нали тя е най - важната за горящото Слънце. :)

Тук съм съгласна, вероятно седмодомното Слънце в стремежа си да блести сред другите, съвсем съзнателно и преднамерено си избира модел на поведение, дори и той да изисква компромиси.

За протокола, аз също имам Слънце в 7-ми дом, У10. Не се оплаквам и не бих го преместила в друг дом, засега поне, работи в моя полза :)

Благодаря ви за дискусията, ще помисля и над евентуалните негативи, които посочихте за тази позиция!

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Тези разменни монети са Лунни начала - просто винаги когато чуеш Аз давам еди кое си, а ти ми върни еди какво си - става въпрос за Луна. Аз затова казах, че Слънцето не личи - и в случая при баба ти става така, защото Слънцето, подчинено на толкова силна Луна, започва да прилича на нея.  :)
Да, Луната не случайно я споменах. :) Убиец е тази комбинация просто със Слънцето в 4 дом ...

Цитат
просто винаги когато чуеш Аз давам еди кое си, а ти ми върни еди какво си
Към Луната бих добавил и Венера както и 2/8 домове ... Някой да ме поправи ако бъркам. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Сив кардинал

Така не се ли проявява ,когато е в 12-ти дом или имаш предвид ,е желателно да се изразява така Слънце в 4-ти дом ?!/
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“