Автор Тема: Новолунни и пълнолунни хора  (Прочетена 14378 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #45 -: Май 06, 2014, 11:19:17 pm »
Благодаря на Uran и Diyana ,за споделеното ,но искам да попитам ,дали ваши Луна ,Венера,Сатурн,нодална ос  по някакъв начин активират партньорска ос ИЦ/МЦ ,под различна форма ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #46 -: Май 07, 2014, 12:14:08 am »
Благодаря на Uran и Diyana ,за споделеното ,но искам да попитам ,дали ваши Луна ,Венера,Сатурн,нодална ос  по някакъв начин активират партньорска ос ИЦ/МЦ ,под различна форма ?!?

Не съм съвсем сигурна в часа на раждане, Рени, но ИС/МС му попада в Близнаци-Стрелец - там нямам нищо, под никаква форма. Контактите ни са по партилна опозиция на Луните, партилна опозиция негово Слънце и моя Венера, партилен съвпад негова Венера - мой ЮЛВ+/-мой Асц./Сатурн. Мерковете ни са в тригонални знаци, Марсовете - на секстили и т.н..
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #47 -: Май 07, 2014, 12:22:00 am »
Не съм съвсем сигурна в часа на раждане, Рени, но ИС/МС му попада в Близнаци-Стрелец - там нямам нищо, под никаква форма. Контактите ни са по партилна опозиция на Луните, партилна опозиция негово Слънце и моя Венера, партилен съвпад негова Венера - мой ЮЛВ+/-мой Асц./Сатурн. Мерковете ни са в тригонални знаци, Марсовете - на секстили и т.н..

Diyana ,благодаря за споделеното. :38:
Това че ,имате връзка Луна,Венера ,Сатурн ,възли ми стига като информация ,по казуса за Новолунните мъже и зависимостта с мама .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #48 -: Май 07, 2014, 12:58:42 am »
Diyana ,благодаря за споделеното. :38:
Това че ,имате връзка Луна,Венера ,Сатурн ,възли ми стига като информация ,по казуса за Новолунните мъже и зависимостта с мама .

Между другото, Марсът му е точно върху моя МС. Явно си е персонификация на едиповия ми комплекс :D. Виж пък от друга страна, баща му също е слънчева везна, така че като нищо да въплъщавам и зависимостта му към тати.  :043:

Много далечен изстрел е това, Рени. Ще ми е интересно да видя дългогодишна интимна връзка, без да има връзка между някои от горните. Поне мойте връзки все са по Луна/Венера. Неговите са все по Слънце/Луна - затъмнението по моему е доста силен фокус в картата и все би придърпвало всичко натам. Аз лично съм била свидетел на 4 негови връзки със слънчеви Телци - пробва, пробва, пробва съвпадите, пък накрая кацна на опозицията.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #49 -: Май 07, 2014, 01:16:38 am »
Между другото, Марсът му е точно върху моя МС. Явно си е персонификация на едиповия ми комплекс :D. Виж пък от друга страна, баща му също е слънчева везна, така че като нищо да въплъщавам и зависимостта му към тати.  :043:

Много далечен изстрел е това, Рени. Ще ми е интересно да видя дългогодишна интимна връзка, без да има връзка между някои от горните. Поне мойте връзки все са по Луна/Венера. Неговите са все по Слънце/Луна - затъмнението по моему е доста силен фокус в картата и все би придърпвало всичко натам. Аз лично съм била свидетел на 4 негови връзки със слънчеви Телци - пробва, пробва, пробва съвпадите, пък накрая кацна на опозицията.

Аз не търсех информация в посока синастрия ,Ди ,а по казуса дали партньорката отиграва "зависимостта  от мама" ,защото майката е онази ,която ние приемем , че е ,дано правилно и ясно да се изразих .В тази посока поисках информация ,дали  съответните сигнификатори от твоята карта дават "начертаната" тенденция при съпругът ти.Зависимостта от/към някой ,знаеш особено ти ,както и съпругът ти по различни начини,имате достатъчно акцент върху оста 2/8 Телец /Скорпион ,Марс/Венера . :)

Виж ,казуса ти , в посока синастрични провокации е интересен ,ще потърся карти -имаш предвид да няма мажорни аспекти между изброените от планети или да не са в твърди аспекти ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #50 -: Май 07, 2014, 07:18:20 am »
имаш предвид да няма мажорни аспекти между изброените от планети или да не са в твърди аспекти ?!?

Не знам, Рени - ти какво имаш предвид под
връзка Луна,Венера ,Сатурн, възлите

под различна форма ?!?


Защото от

дали ваши Луна ,Венера,Сатурн,нодална ос  по някакъв начин активират партньорска ос ИЦ/МЦ
стигнахме до негова Венера върху мой възел/Сатурн и Асцендент и се оказа пак доказателство за зависимост на новолунните мъже от майките. ;)

Аз изобщо не разбирам от синастрия, но ми се струва, че без Луна и Венера "под различна форма" няма да има привличане, а без Сатурн и възли няма да е дълготрайно (демек "кармично") не само при новолунните връзки. Бих добавила и Слънце, и Марс тук, защото и секс трябва все пак, но нали говорим за зависимост от майки :)
 

PS. Да не стават грешки, не казвам, че на новолунника ми това не му е важна тема - загубата/отсъствието на майката е осъзната и впечатана травма, другото би било ненормално, но дали зависимост?
« Последна редакция: Май 07, 2014, 07:23:06 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #51 -: Май 07, 2014, 10:25:46 am »
Темата леко се изметна, но пък ми хрумна друг въпрос: вярно ли е, че новолунните мъже си партнират добре с жени - пълнолунни или с луна в опозиция на мъжката натална луна?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #52 -: Май 07, 2014, 10:51:25 am »
Diyana,включих Луна/Сатурн като управители на оста ИЦ/МЦ - сигнификатори на мама,а Венера е фактора перспектива при Новолунните,както Марс при Пълнолунния тип.Под зависимост от майката ,визирах ,че мъжът тук има силна емоционална нужда от същата под различна форма -внимание ,одобрение,подпомагане ,както и той да се чувства задължен към майка си под същата форма .Когато тази симбиоза липсва ,той я търси на друго място ,най-често в лицето на партньорката,затова попитах как си взаимодействат между вас изброените от мен сигнификатори ,плюс нодална ос ,която показва каква е посоката на същата зависимост.
Ди,баща ми също е новолунен и имам преки наблюдения затова и попитах ,с баба ми не са имали тази силна емоция ,която търси Новолуние в Скорпион и Марс там и я е открил в майка ми -нейна Луна опозиция негови Светила/Марс ,Сатурн съвпад с негов СЛВ и тригон към Светилата/Марс ,ЮЛВ съвпад с Венера ,като Марс и Венера са упр. на ИЦ/МЦ .
Новолунието винаги иска още и още ,като всяко малко дете ,в посока любов,внимание,знание....така расте .за да стане силен мъж ,в женска карта същото я прави независима и винаги си остава едно голямо момиче . :)

Всички имаме зависимости и това е напълно нормално ,след като имаме нужди ,въпроса е да се научим , да ги вземаме на час по лъжичка. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #53 -: Май 07, 2014, 10:59:41 am »
Темата леко се изметна, но пък ми хрумна друг въпрос: вярно ли е, че новолунните мъже си партнират добре с жени - пълнолунни или с луна в опозиция на мъжката натална луна?

Papy,не може да се даде категоричен отговор ,защото има и Луна ,и Луна ,нали ,които пък са отражение на Слънце ,защото не всички умеят да си партнират ,даже и родените на Пълнолуние. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #54 -: Май 07, 2014, 11:01:36 am »
Така е, Рени, но пък ако се наблюдава в 55% от случаите, може вече-евентуално-да се твърди нещо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #55 -: Май 07, 2014, 12:38:34 pm »
Така е, Рени, но пък ако се наблюдава в 55% от случаите, може вече-евентуално-да се твърди нещо

Да,права си,приема се за тенденция-все пак са астрологични 55% . :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #56 -: Май 07, 2014, 03:26:00 pm »
И аз съм пълнолунна и съм си самодостатъчна. Изобщо нямам като цяло желанието и нуждата от кой знае колко общуване и резониране с  другите. За мен върхово преживяване и хармония е всички части от цялото в мен да си резонират една с друга, всичко останало е някакви обстоятелства, с които човек може да се пребори. От малка имам много слаб интерес към хората и историите им като цяло.  :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #57 -: Май 07, 2014, 06:13:32 pm »
Темата леко се изметна, но пък ми хрумна друг въпрос: вярно ли е, че новолунните мъже си партнират добре с жени - пълнолунни или с луна в опозиция на мъжката натална луна?

Най-трайните му приятелства, не само женски, пък даже и шефовете му, оказали най-силно влияние за развитието му и с най-интензивни отношения са все по скорпионски Слънца в знакова опозиция с новолунието му. Или по стрелешки слънца с Венера или Меркурий все около същия задиакален отрязък.
De omnibus dubitandum est

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #58 -: Май 07, 2014, 07:36:06 pm »
Благодаря на Uran и Diyana ,за споделеното ,но искам да попитам ,дали ваши Луна ,Венера,Сатурн,нодална ос  по някакъв начин активират партньорска ос ИЦ/МЦ ,под различна форма ?!?

« Последна редакция: Май 07, 2014, 07:39:47 pm от Uran »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #59 -: Май 07, 2014, 08:07:50 pm »
Uran,благодаря за споделената карта-видях ,че има връзка ,на онова,което търся . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“