Автор Тема: Опозициите  (Прочетена 18038 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #15 -: Април 26, 2014, 12:17:09 am »
Наложи се да се сблъскам със стена от надменност и демонстрация на превъзходство, докато не разбрах колко слаби са всъщност и наранени.  :)
Знаеш ли, сега ми хрумна. Това може би ти го отричаш и не го искаш, а трябва. Не точно надменност, но да се вижда на пръв поглед нещо като по-осъзнат лъв, не-надуване.
Защото, опозето има връзка с 7 дом. И тогава-"това,което спокойно оставяме другите да изразят ЗА нас и ВМЕСТО нас".
Сартър казва/ името му-сатурново, и асоциация със сатър... :57:/9 "Адът-това са другите."
Отричаш ли да изразиш,  :57:поне да усещаш значимостта си? Има време, и огънят ще се реализира, стига да не го дариш всичкия на другите. Щото Прометей е дал, па после прикован...
« Последна редакция: Април 26, 2014, 03:06:28 am от enigma »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #16 -: Април 26, 2014, 12:17:55 am »
:57:  Тъндър, много точно.  :85:  И аз сега като се замисля по моя единствен съвпад ( марс с нептун) е така. Често мога да сменя избора, но като че ли надделява марс (  в силна позиция , управител на слънце).

Е, Флора, то всеки си има фаворитите сега, това е нормално.  :012:


Любителките и притежателките на опозиции,с какво от вас се конфронтирахте за да стигнете "другият край " , кой е компромисът,който направихте с вас за да стигнете "другият край " и как Ви помага Венера при всяка по казуса ?!?  ;)

Опозицията е решение.

Рени, като малка бях повече с рачешко-лъвския уклон, много активно дете, все усмихнато, доста популярна, търсена, общителна, състрадателна. В 5ти клас някъде започнаха проблемите, в училище бяха, психически преживях такъв тормоз, защото ми завиждаха - за оценките, за възможностите, че и тогава не бях като сега леко пълна, ами слаба - значи и много хубава бях. И психическо насилие, психическо насилие, бой, бой, глупости, глупости, а Ракът и Лъвовете търсят подкрепа, трябва да имат някой зад себе си, трябва да са харесвани. Изпаднах в депресия, стигнах до констатацията, че никой не ме обича и след това прогресивно започнах да "изстивам" на много бързи обороти. Тогава се сдобих с Козите рога.  :012: :012: Отрязах хората и се насочих към това да градя себе си, да стана по-добър човек, в смисъл по-успешен, за да може някой ден всички онези, които са ме тормозили, да им стане гадно като видят - къде стоя аз, къде стоят те. Бях я забравила тази тийн глупост и колко много исках да се случи, но вече започва да си проличава кой накъде е отшъл и как се развива - едната ми любима хубостница ми къса билетчето в градския транспорт, друга моя голяма любимка пече пици в една верига и продава. Та това беше с техния великолепен век.  :012: За този период помня, че се е случил по време на пребиваването на Сатурн в Рак - та това беше първата ми среща с дядо Сатъра, от тогава по-лошо не ме е удрял и не вярвам да го направи - сви ми Слънцето и наизвади армадата, подчинена пряко на него.  :012: :012: :012:

Реинтеграцията на Рак и Лъв (казвам и Лъв, защото Сатурн е във Водолей - пак знакова опозиция с Лъвския стелиум) беше свръзана много с чувство на срам, на това, че предаваш себе си, за да се превърнеш в мекотело. Това не беше преди толкова много време, като се замисля - преди 4-5 години да е било. Още се учудвам, че успях да го направя сама, без психолози и специалисти там, защото е много странно да преодолееш себе си, когато не виждаш смисъл да го правиш. Но тогава много исках да ми се получат нещата в любовта и мотивирана от това, че промяната е стъпка към успеха, я направих.  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #17 -: Април 26, 2014, 12:23:41 am »
Тъндър, вчера исках да пиша това, но стана горещо във вашия спор и от опит знам, че като се обадя, ще разбуня, когато има огън. Ето сега-много чудно сатурн, дисциплината, козите рога. Но и рачето си иска неговото. вероятно като станеш майка, ще отидеш на другия край. дай боже, и двете, но нали казваме, че е трудно. А може пък да си един грижовен адвокат, без емоция , но с решения, движени от обгрижването, така както само рачето го умее. Ти сподели за отношенията между родители, сега вероятно трябва да обедениш разликите и да дойде с времето обогатеното трето.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #18 -: Април 26, 2014, 12:28:55 am »
Тогава да мислим ли, че опозициите са нещо, което срещаме чрез другите, но е наша нужда, може и-болка. Чрез тях, защото сме го проспали, или пък-прекалили в изразяването.
Опозицията е и конкурентноспособността, то не е лошо. Вие как се справяте с този аспект, притежатели на опозе?
Овен-огън, 1 дом, везни -въздух-7 дом. Сатурн-нерде-земя, екзалтира в 7 дом. Но земята не се съобщава нито с огън, нито с въздух.
« Последна редакция: Април 26, 2014, 12:34:38 am от enigma »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Опозициите
« Отговор #19 -: Април 26, 2014, 12:30:13 am »
И марс и нептун не са като братя. тоест не ти е лесно. Хубаво е ,че надделява марс, ти си имаш достатъчно водно-услужливо, повече не трябва.

Да, ужасно е  :)  Затова и споменах, че опозицията на луната с нептун ми е по-проблемна. По-скоро марса се изразява навън,  в работата, ежедневието ( абе, наляга си ме и мързел понякога)  :012:, но нептун най-често ми се проявява в личните взаимноотношения, най-вече интимните...  :D ( спосбна съм да изпадна в самозаблуди, ако сатурн от 5-ти дом не се обади), освен това ми е развинтено въображението и всеки път си представям места, събития, случки много по-идеализирано.. и като ме тресне реалността не е много приятно...  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #20 -: Април 26, 2014, 12:31:47 am »
Ренииии, и ти имаш опозиция. дай малко инфо, при теб са външните планети. дали си напред по време, или как ги усещаш.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Опозициите
« Отговор #21 -: Април 26, 2014, 12:34:56 am »
Тъндър, вчера исках да пиша това, но стана горещо във вашия спор и от опит знам, че като се обадя, ще разбуня, когато има огън. Ето сега-много чудно сатурн, дисциплината, козите рога. Но и рачето си иска неговото. вероятно като станеш майка, ще отидеш на другия край. дай боже, и двете, но нали казваме, че е трудно. А може пък да си един грижовен адвокат, без емоция , но с решения, движени от обгрижването, така както само рачето го умее. Ти сподели за отношенията между родители, сега вероятно трябва да обедениш разликите и да дойде с времето обогатеното трето.

Майка не планирам да ставам. От малка не понасям малки деца. Обичам да се занимавам по-скоро с някакви, които вече са спряли да писукат, да крещят и да викат ( тези неща буквално ме изваждат извън нерви за броени секунди), т.е минали са първите 7, да не кажа 10. Тогава може да ги науча на нещо. Другото, което е, че наистина мисля да се посветя на кариерата си и на многото други интересни неща в живота - пътувания, четене на друга литератува в свободното време. Нямам намерения да бъркам яйца и да пера напишкани гащи вместо това - прекалено е скучно според мен.

Но за грижовния адвокат вече улучи - в това понятие вече и Рака и Козирога си подават ръка. Чисто Лунно в проявление, щях да бъда доста безскупулна и наистина в тийндеджърските години бях и изобщо и не създавах емоционални връзки. Но "грижовният" адвокат вече подава ръка, един вид със състрадание и разбиране към проблема на клиента си. Защита на някакви права на хората е пак малко като да бъдеш майка, просто в някакъв друг аспект.  :85: :85: :85:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #22 -: Април 26, 2014, 12:37:57 am »
Да, ужасно е  :)  Затова и споменах, че опозицията на луната с нептун ми е по-проблемна. По-скоро марса се изразява навън,  в работата, ежедневието ( абе, наляга си ме и мързел понякога)  :012:, но нептун най-често ми се проявява в личните взаимноотношения, най-вече интимните...  :D ( спосбна съм да изпадна в самозаблуди, ако сатурн от 5-ти дом не се обади), освен това ми е развинтено въображението и всеки път си представям места, събития, случки много по-идеализирано.. и като ме тресне реалността не е много приятно...  :012:
Марс е груба, но полезна първична енергия. Нептун е от друг извънземен кораб. Трудно. А струва ли ти се, че понякога другите имат по-силна воля, налагат се? Изиграват марс вместо теб?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Опозициите
« Отговор #23 -: Април 26, 2014, 12:45:19 am »
Марс е груба, но полезна първична енергия. Нептун е от друг извънземен кораб. Трудно. А струва ли ти се, че понякога другите имат по-силна воля, налагат се? Изиграват марс вместо теб?

Ами не , точно обратното. Моята винаги май  по-силна излиза , но може в началото да ги заблуждавам. Всъщност май наистина  ги обърквам, не очакват повечето  да изляза костелив орех. Но това е защото козирожкия марс е по-търпелив, следва си там неговата пътека, не се перчи и напада тук-там . Премесен с нептун- може би не реагирам типично по марсово, гледам да не съм много груба, но само в краен случай, когато наистина вече търпението се изгуби. Имам нюх за тарикати и шмекери, така че трудно да ме изненадат, но са се опитвали да ми въртят нептунски номера. После сами падат в капана.  :012: И да, опитвали са се да ме мамят за работа, като спестяват важна информация, която после естествено сама си набавям и те остават меко казано "изненадани"
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #24 -: Април 26, 2014, 12:48:56 am »
Ами не , точно обратното. Моята винаги май  по-силна излиза , но може в началото да ги заблуждавам. Всъщност май наистина  ги обърквам, не очакват повечето  да изляза костелив орех. Но това е защото козирожкия марс е по-търпелив, следва си там неговата пътека, не се перчи и напада тук-там . Премесен с нептун- може би не реагирам типично по марсово, гледам да не съм много груба, но само в краен случай, когато наистина вече търпението се изгуби. Имам нюх за тарикати и шмекери, така че трудно да ме изненадат, но са се опитвали да ми въртят нептунски номера. После сами падат в капана.  :012: И да, опитвали са се да ме мамят за работа, като спестяват важна информация, която после естествено сама си набавям и те остават меко казано "изненадани"
това е добре, все пак марс екзалтира в козирог.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Опозициите
« Отговор #25 -: Април 26, 2014, 03:14:57 pm »
Твърдите аспекти за мене са ,,война,,-опозицията война в стил първа световна,окопна,квадратите-в стил втора световна-блицкриг .Интересно как малефика в опозиция се принуждава да ,,заспи,,,напротив енергията му трябва да се изрази,изразходи по възможност волево и осъзнато,ако натива не го направи ще го направят,,другите,, ,външните обстоятелства .Арабите говорят за голям джихат/голяма война/-която е вътрешна в съзнанието и малък джихат/малка война/-външната -при опозицията има война,въпрос на ИЗБОР на човека е как ще се изрази -външно или вътрешно .Единствения начин който знам малефик или твърд аспект да кротне е като контролирано,съзнателно се остави да се изрази външно или вътрешно .
« Последна редакция: Април 26, 2014, 04:50:34 pm от Oposit »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #26 -: Април 26, 2014, 03:58:22 pm »
Ренииии, и ти имаш опозиция. дай малко инфо, при теб са външните планети. дали си напред по време, или как ги усещаш.

Усещам ги ,както всички останали-субективно.
Винаги другите са виновни,винаги те са "по-евтини" ,винаги те са длъжни да се приспособяват към мен .....И ....винаги другите са били "виновни" ,да започна да търся причината в мен , да търся и друга гледна точка ....И ...досега да имам позиция ,защото съм крайна . ;)

Това ,че имам опозиции към външни планети -винаги се конфронтирам с обществения сектор и като авторитети ,и като правила и норми ,и като тип професия,и като статус и ми го "връща " ,този същия под формата на забрана,неприемане,отлъчване,опит да ме смачка ,изолиране ,усещане за самота.Тук няма баланс или срещане -или те приема обществото или не ,не е до компромис ,приемане,осъзнаване,особено както е при мен ( и други ,които имат същата локализация в периода) -участва и нодалната ос/Слънце /У1 ,в ъглови домове .

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Опозициите
« Отговор #27 -: Април 26, 2014, 08:17:23 pm »
Тия опозиции би трябвало да имат и добра страна  :)

опозицията е избор

противопоставяне,сблъсък, война ,в името на индивидуалното или допълване на противоположностите и съюзяване -общ интерес :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #28 -: Април 26, 2014, 08:22:43 pm »
опозицията е избор

противопоставяне,сблъсък, война ,в името на индивидуалното или допълване на противоположностите и съюзяване -общ интерес :)

Допълване, стига каузата да си заслужава.  :)

В доста случаи предпочитам противопоставяне с оглед запазване на индивидуалността пред варианта да бъда асимилирана и въвлечена в нещо, което не харесвам и не приемам, особено ако е в колективна форма.

Опозиция Слънце/Плутон по оста 5/11 дом, СЛВ във Везни/11 дом.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Опозициите
« Отговор #29 -: Април 26, 2014, 08:32:09 pm »
философски се е развила темата

някой спомена, че помага да видиш и разбереш отсрещната страна - вярно, помага и за преодоляване на субективността, което от своя страна е ефективно при вземане на решения от всякакъв вид с мисловен отенък
много често опозицията е намеса на външни обстоятелства, независими от теб и не под собствен контрол

преодолява се с разграничаване на засегнатите теми - може да се направи паралел с разделното хранене, като в най-добрия случай един ден ядеш месо, в друг картофи, в трети ориз и хляб, например. смесиш ли ги, направо стигаш до физическа болка, при това остра и крайно неприятна

да, в абстрактен смисъл е избор - но която и тема да решиш да изоставиш по двете крайности не е оферта, понеже същносттта ти ще пострада по темите и като следствие от представените от опозицията