Автор Тема: Опозициите  (Прочетена 17555 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Опозициите
« Отговор #90 -: Май 04, 2014, 06:44:05 pm »
опозицията е позитивна,когато двата противоположни знака се допълват,получават завършеност,пълнота,това,което ни липсва като качества,получаваме от другият,но трябва да го приемем,да усвоим липсите балансирайки с характерните и за двата знака позитивни качества
вместо конфронтация,сблъсъци,противопоставяне, война-преговори ,споразумение-мир,средната точка между двата полюса дава баланса-обективното виждане,равноправието носещо равновесие,привличайки се противоположностите се срещат по средата ,първосигнално инстинкта за самосъхранение е " атаката е най-добрата защита",но ако  приемем другият като възможност да научим и натрупаме нов опит,това е възможност за съзряване и помъдряване...другите ни помагат да умиротворим сблъсъка върте в нас породен от опозето
двата опозиционни знака са началото и край на едно цяло,различни са гледните точки,оптимистична или песимистична
« Последна редакция: Май 04, 2014, 06:46:32 pm от strelicka »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Опозициите
« Отговор #91 -: Май 05, 2014, 10:20:32 pm »
Днес постоянно реанимирам заглъхнали теми, но нямах нет като хората досега, ще ме прощавате.
Това, което са описали аброуд и енигма за опозициите като външни обстоятелства извън контрол, според моя опит се случва с квадратурите, опозициите са по-скоро съзнателно търсен и предизвикван опит. Най-трайните ми, значими (и хармонични) партньорства са по знаковата опозиция между дебилитирани Марс и Венера/Луна - и с жени и с мъже. Други опозиции нямам, а и тази е извън орбис. Всички все си търсим седмия дом, хич даже не ни блъска странично. Май нямам драма и с въплътяването на Марс. Прави ми впечатление по форумите, че везнишките слънца се оказват все с някакви "отворени" и хлевоусти марсове и съвсем не се вписват в шаблона за дипломатичните и сговорчиви венерини чеда. 

Квадратурата е съвсем буквална и безконтролна ситуация - отсъстващ, починал сравнително рано баща например е учебникарски пример за Сатурн-Слънце.
De omnibus dubitandum est

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Опозициите
« Отговор #92 -: Май 06, 2014, 07:37:10 am »
Квадратурата е съвсем буквална и безконтролна ситуация - отсъстващ, починал сравнително рано баща например е учебникарски пример за Сатурн-Слънце.

Извинявам се за спама,но как би се проявил съвпад Сатурн/Слънце?Липса на близост с бащата и/или нещо друго?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Опозициите
« Отговор #93 -: Май 06, 2014, 12:16:05 pm »
Извинявам се за спама,но как би се проявил съвпад Сатурн/Слънце?Липса на близост с бащата и/или нещо друго?
И аз се извинявам :012:. Да, вероятно труден контакт с бащата поне до към възврата, след това нещата се пооправят, ако даде съдбата време, може и спартанско възпитание и по-консервативна семейна среда, или просто комплекси, породени от високи изисквания към себе и ниска самооценка. Това също се преодолява с много работа и високи цели. Но зависи къде е съвпадът и в знака дали Слънце или Сатурн имат повече сила. В моя случай и двете са дебилитирани и по знак, и по дом - Сатурн е в Рак на Асц, а Слънце във Везни на ИС.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #94 -: Май 06, 2014, 10:45:40 pm »
опозицията е позитивна,когато двата противоположни знака се допълват,получават завършеност,пълнота,това,което ни липсва като качества,получаваме от другият,но трябва да го приемем,да усвоим липсите балансирайки с характерните и за двата знака позитивни качества
вместо конфронтация,сблъсъци,противопоставяне, война-преговори ,споразумение-мир,средната точка между двата полюса дава баланса-обективното виждане,равноправието носещо равновесие,привличайки се противоположностите се срещат по средата ,първосигнално инстинкта за самосъхранение е " атаката е най-добрата защита",но ако  приемем другият като възможност да научим и натрупаме нов опит,това е възможност за съзряване и помъдряване...другите ни помагат да умиротворим сблъсъка върте в нас породен от опозето
двата опозиционни знака са началото и край на едно цяло,различни са гледните точки,оптимистична или песимистична

Без сблъсък няма осъзнаване ,как иначе ще "видиш" другия ,ако не се срещнете (сблъскате) ,докоснете ?!? 
Всяка опозиционна двойка знаци са допълващи се ,нали в това е смисълът -тук няма позитивно или негативно ,а промяна по отношение на случващото се по оста "Аз-Ти",като най-лесно и безболезнено това се случва по оста Дева-Риби ,заради това ,че са най-адаптивни към ситуации,обстоятелства ,въпрос на принцип.Оста  Близнаци -Стрелец ,също дава такава индикация ,заради своята подвижност ,но само ако Юпитер е под някаква форма в контакт с Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #95 -: Май 06, 2014, 11:02:29 pm »
Рени, имаш лични връзки с Юпитер, много го хвалиш навсякъде. Лошо няма. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #96 -: Май 06, 2014, 11:07:52 pm »
Рени, имаш лични връзки с Юпитер, много го хвалиш навсякъде. Лошо няма. :)

Енигма ,какво влагаш в това "лични връзки с Юпитер " ? :)
И кой мой коментар е оставил такова впечатление у теб за Юпитер ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #97 -: Май 06, 2014, 11:20:00 pm »
Енигма ,какво влагаш в това "лични връзки с Юпитер " ? :)
И кой мой коментар е оставил такова впечатление у теб за Юпитер ?!?
Ами такова -лични връзки, усещаш го Юпитер, може да е в дева, но ти е асцендентен и и марс е там, нали?
Значи-юпитер вижда цялото от по-висока преспектива разбирам те винаги, но мисленето ти не е точно пунктуално по меркурий, това по астрология. Мое мнение, не е нужно да си съгласна.
Аз го нямам, но усещам цялост в това ,което казваш повечето пъти.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 11:23:13 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #98 -: Май 06, 2014, 11:37:13 pm »
Ами такова -лични връзки, усещаш го Юпитер, може да е в дева, но ти е асцендентен и и марс е там, нали?
Значи-юпитер вижда цялото от по-висока преспектива разбирам те винаги, но мисленето ти не е точно пунктуално по меркурий, това по астрология. Мое мнение, не е нужно да си съгласна.
Аз го нямам, но усещам цялост в това ,което казваш повечето пъти.

Юпитер ми е във Везни . ;)

Да ,права си ,не си "гледам в краката " и затова се "спъвам и падам ",но компенсирам с Луна /Сатурн ,а Юпитер във Везни ми е "заоблил " колената ,за да мога да се "изправям".Нормално е да гледам в перспектива (Юпитер /Стрелец ) и да пропускам детайлите ,онези фини и незабележими подробности (Дева/6-ти ) ,но иначе нямам как да видя цялата картина с всичките й багри. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“