Автор Тема: Опозициите  (Прочетена 18127 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #75 -: Май 01, 2014, 04:14:35 pm »
от моето преживяване по опозицията, първо трябва да осъзнаеш двете страни, после да ги приемеш, и накрая да опиташ да ги помириши обединеш  и да живееш вече с обединеното - но с душата си, а не с ума. Тогава вече няма да се проявява по труден начин. Описах го горе в случая ми с шефа. Не мисля, че става с игнориране.

добавка - нещо подобно на това, което Лила е описала в последния си пост.
Точно! :08:
Сега се разбрах, отричах марс и без това е в 4 дом-воден, вътрешния свят, управлява 9 дом-житейската философия, а също и 4 дом. Напълно осъзнат мой избор досега!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #76 -: Май 01, 2014, 04:21:33 pm »
Не съм се замисляла, но може би в ситуации, които те поставят в задънена улица, и не виждаш адекватно решение, ако клониш към единия или другия полюс на опозицията.

Ти сега ме замисли с този коментар,не ситуацията според мен,а в натала кои са участниците в опозицията и знаците също.Една ситуация винаги действа конфронтиращо на аспекта опозиция ,това е целта .но не всички се озовават по средата на люлката  и само единици ,успяват съзнателно да я залюлеят ...отстрани и това са онези с Везни/Венера в тази конфигурация ,разбира се плюс още малко от другото в натала.
Благодаря, Лили -винаги Овен ми действа приятно стимулиращо на въображението. :-* ;)
« Последна редакция: Май 01, 2014, 04:24:26 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #77 -: Май 01, 2014, 04:32:41 pm »
Сега като се замисля, винаги съм се стремяла към равновесие и съм се опитвала да подхождам по везнишки (СЛВ във Везни, Венера в съвпад с нодалната ос), но правилните решения съм вземала чрез конфронтация - с проблема, с човека, създаващ проблеми... И винаги съм била лъгана и използвана, когато съм се стремяла да правя еквилибристики между двата полюса, да избегна противопоставяне.
« Последна редакция: Май 01, 2014, 04:34:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Опозициите
« Отговор #78 -: Май 01, 2014, 04:33:39 pm »
Зависи от локализацията и между кои планети се случва опозицията .Например Слънце с външна планета ,кога ще "помогне " тук прогресията ?1?
Помощта винаги идва от Венера и местата,които обитава  в натала ,даже и не дотам добре стояща и по знак ,и по дом ,и аспекти. :)

Прогресии,транзити ,дирекции,лунации и т.н. само отмерват" начало-кулминация -край " или цикличността на (не) случващите се процеси в нас ,които ни "шейкват" натала  в периода,за да изразяваме себе си като потенциал или творчество и все в този ред.
Извинявай, но и транзитите да пишеш, че само отмерват начало-край на заложения потенциал в натала  :-\
То бая начало е един две годишен период, белязан от аспект на външна планета към лична, направо да му светне на човек от светлинката в края на тунела  :012:
Много си сладкодумна, което други може да намират за очарователно, но лично на мен не ми допадат приказки наизуст! Както не обичам  наизуст и на парче да се разглежда натала по даден единичен аспект от него, без да има цялостна представа кой дом от коя планета се управлява, а само Марс в опозиция с Меркур  ;D
Колкото до помощници- Венера е малкият благодетел, а големият е Юпитер. Хубав ден и приятна вечер от мен!


Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Опозициите
« Отговор #79 -: Май 01, 2014, 04:43:18 pm »
Santi,

Венера опозиция Сатурн ,в чист вид ,не е толкова затормозяваща и за двамата участника ,защото същите тук демонстрират тенденция ,да се ангажират/свържат  един с друг във времето ,за да бъдат оценени от другите ,заради тяхната толерантност ,отношение към връзките.Това е един "учтив" аспект във  външен план,който се стреми , да запази добрия тон на споразумение между Хетерата и Цензурата.За мен това е аспекта " Walk the line...".

Тормизи ме единствено, че винаги се стремя в едни отношения всичко да е хармонично и безоблачно, което е противоестествено за марсовата природа, свикнала да търси предизвикателства  :) .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #80 -: Май 01, 2014, 04:46:41 pm »
Тормизи ме единствено, че винаги се стремя в едни отношения всичко да е хармонично и безоблачно, което е противоестествено за марсовата природа, свикнала да търси предизвикателства  :) .

И аз съм така, във връзките ми има "везнишки" елемент, което не импонира много на ъгловия Марс и плутоновата доминанта. А понякога е нужно човек в самото начало или на някой етап от съществуващите вече отношения да заяви претенции, за да не го разиграват повече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Опозициите
« Отговор #81 -: Май 01, 2014, 05:14:25 pm »
И аз съм така, във връзките ми има "везнишки" елемент, което не импонира много на ъгловия Марс и плутоновата доминанта. А понякога е нужно човек в самото начало или на някой етап от съществуващите вече отношения да заяви претенции, за да не го разиграват повече.

Съгласен съм, макар че в една публична среда е полезно да си "г-н,г-жа приятният/та", що се касае да привличането на определени хора, но разбирасе това не трябва да се пренася в интимните отношения.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #82 -: Май 01, 2014, 05:18:24 pm »
Извинявай, но и транзитите да пишеш, че само отмерват начало-край на заложения потенциал в натала  :-\
То бая начало е един две годишен период, белязан от аспект на външна планета към лична, направо да му светне на човек от светлинката в края на тунела  :012:
Много си сладкодумна, което други може да намират за очарователно, но лично на мен не ми допадат приказки наизуст! Както не обичам  наизуст и на парче да се разглежда натала по даден единичен аспект от него, без да има цялостна представа кой дом от коя планета се управлява, а само Марс в опозиция с Меркур  ;D
Колкото до помощници- Венера е малкият благодетел, а големият е Юпитер. Хубав ден и приятна вечер от мен!

Akruks,всеки вижда толкова ,колкото знае.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #83 -: Май 01, 2014, 05:21:31 pm »
Тормизи ме единствено, че винаги се стремя в едни отношения всичко да е хармонично и безоблачно, което е противоестествено за марсовата природа, свикнала да търси предизвикателства  :) .

Аз затова ,започнах за тази вариация на аспекта с "чист вид" и ако в натала ти Овен/Марс Водолей,Близнаци си "съперничат " с Венера/Везни ,Сатурн ,Луна е нормално да има вътрешен конфликт при теб в посока хармонични отношения. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Опозициите
« Отговор #84 -: Май 01, 2014, 05:30:41 pm »
Обществените взаимоотношения са по Везни ,Сатурн ,тук може да включим и  Юпитер ,като социални контакти на по-високо ниво .Затова опозицията между същите или към/от тях са тенденция за конфронтации в публичния сектор,но по един учтив ,както отбелязахте Лили и Santi,начин,което пък веднага рефлектира  върху самочувствието ,поради ниска самооценка -Желанието за изразяване на позиция се сблъсква с наложеното от обществото вето на същата ,така "люлката" се задържа на средна позиция около центъра и се "страхува" да наруши имитиращия баланс ,за сметка на разбирането,на сблъсъка или със земята ,или с височината.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Опозициите
« Отговор #85 -: Май 01, 2014, 05:34:54 pm »
Желанието за изразяване на позиция се сблъсква с наложеното от обществото вето на същата ,така "люлката" се задържа на средна позиция около центъра и се "страхува" да наруши имитиращия баланс

Точно така е, при мен опозицията е по оста Овен/Везни. И винаги когато съм се опитвала да не наруша "имитиращия баланс", моите права и интереси са били пренебрегвани и нарушавани, често пъти по един безпардонен начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #86 -: Май 02, 2014, 11:06:30 pm »
Акрукс, не ти усещам везните, не знам защо. затова те питах как помиряваш опозицията на светилата.
Транзити, прогресии, друго...добре. Но ако вътрешно не се оправим със себе си с такъв предизвикателен аспект, тригони и секстили няма да помогнат.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Опозициите
« Отговор #87 -: Май 02, 2014, 11:33:35 pm »
Акрукс, не ти усещам везните, не знам защо. затова те питах как помиряваш опозицията на светилата.
Транзити, прогресии, друго...добре. Но ако вътрешно не се оправим със себе си с такъв предизвикателен аспект, тригони и секстили няма да помогнат.
за сметка на това пък аз ти усещам близнаците  :)
опозицията сама по себе си не е толкова предизвикателен аспект и се отработва по-лесно от квадратурите

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Опозициите
« Отговор #88 -: Май 02, 2014, 11:36:08 pm »
за сметка на това пък аз ти усещам близнаците  :)
опозицията сама по себе си не е толкова предизвикателен аспект и се отработва по-лесно от квадратурите
[/quote
Успокой се, близнаците не е присъда, нито диагноза, нито пък везните. Не приемай нещата лично. Може да нямам правилна представа за везните, знае ли се? :08:
« Последна редакция: Май 04, 2014, 06:48:39 pm от enigma »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Опозициите
« Отговор #89 -: Май 02, 2014, 11:43:03 pm »

Успокой се, близнаците не е присъда, нито диагнозанито пък везните. Не приемай нещата лично. Може да нямам правилна представа за везните, знае ли се? :08:
  аз съм спокойна, но днес където и каквото да напиша тук все ми отговаряте да не приемам нещата лично
ми няма да пиша повече нищо тогава, уффф