Автор Тема: Образование  (Прочетена 7076 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Образование
« Отговор #15 -: Април 26, 2014, 11:18:07 pm »
Аз имам и Нептун, и 12 дом, но сега ме е срам да кажа, че някога съм бил добър на шах. За мен такъв акцент дава разсеяност и това ще пречи за сериозно нещо като шаха. :) Склонен съм да правя и някои добри ходове ходове с виждане за бъдещи картини (ако играя сериозно), но често правя детински грешки. :) Може би просто не съм развил таланта си и затова. :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Образование
« Отговор #16 -: Април 26, 2014, 11:26:27 pm »
На мен ми се струва повече Уран, защото и той може да вижда напред, но не е толкова разконцентриран, колкото Нептун. Нептун е по-поетична, романтична душа и сякаш по-добре се изразява в изкуството.  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Образование
« Отговор #17 -: Април 26, 2014, 11:39:52 pm »
На мен ми се струва повече Уран, защото и той може да вижда напред, но не е толкова разконцентриран, колкото Нептун. Нептун е по-поетична, романтична душа и сякаш по-добре се изразява в изкуството.  :)

И Юпитер вижда напред ,но само Нептун може да "вижда" и назад, и напред ,вика му се -въображение ,което е необходимо за този тип творческа игра. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Образование
« Отговор #18 -: Април 26, 2014, 11:44:15 pm »
Абе, не знам дали е творческо да видиш, че Царицата ти е заплашена от пешка, защото моето разсеяно мислене понякога забравя, че опонета си е мръднал пешката пред царицата ми и това от мислене напред ... В шаха са повече детайли от колкото творчество, а там Нептун го няма. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Образование
« Отговор #19 -: Април 26, 2014, 11:51:18 pm »
Аз не съм казала,че Нептун /Риби са покровители  на шаха ,а че тяхното присъствие е наложително-задължително ;)

Можеш да провериш с карти на шахматисти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Образование
« Отговор #20 -: Април 27, 2014, 12:00:10 am »
С мен "обмени опит" и ме размаза - не ви го препоръчвам много е добър.  :57:

Ще си изстрия спама след малко.  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Образование
« Отговор #21 -: Април 27, 2014, 12:04:29 am »
шахът не е ли добре да помниш 2002 комбинации и партии - защита на тоз, атака на онзи...рокадата на кой-беше
пу - забравила съм всичко :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Образование
« Отговор #22 -: Април 27, 2014, 12:06:07 am »
 Ali_Lun има "логичен" стелиум в 6 дом + тригони Луна към Нептун и Уран! :)

Happy58

  • Гост
Re: Образование
« Отговор #23 -: Април 27, 2014, 12:18:22 pm »
Ali_Lun има "логичен" стелиум в 6 дом + тригони Луна към Нептун и Уран! :)

потърси нещо друго :) - и аз имам стелиум в 3 дом, Дева, плюс тригон луна-уран и секстил луна-нептун, ама от шах не вдявам, та даже и картите са ми трудни.
Не трябва ли да е нещо с меркурий и скорпион примерно? това е ум, мислещ чрез тайни стратегии ..., а ако долавиш и някакъв сатурн може би ...

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Образование
« Отговор #24 -: Април 27, 2014, 12:44:58 pm »
При Ali_Lun тези тригони са точни - почти до минутката. При теб изброените аспекти са с много голяма орбиса, а аз като гледам карта на някого дори не ги изчитам тези с над 7 градусова орбиса особено секстилите. :) + това трети дом не е толко подреден, колкото 6-ти и дева, при теб единствената лична планета в дева ти е Венера, която няма нищо общо с шаха. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Образование
« Отговор #25 -: Април 27, 2014, 12:52:20 pm »
Ali_Lun има "логичен" стелиум в 6 дом + тригони Луна към Нептун и Уран! :)

Тук стелиума е "удобен" . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Образование
« Отговор #26 -: Април 27, 2014, 12:55:15 pm »
Как така удобен?  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Образование
« Отговор #27 -: Април 27, 2014, 12:59:47 pm »
Притежателят на същия ,ще ти обясни . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Образование
« Отговор #28 -: Април 27, 2014, 01:50:36 pm »
Шахът на първо място е по Сатурн. В карти на добри играчи има такава връзка на Меркурий или Марс, понякога може и косвена. Нужни са по-ярки фактори за логическо и стратегическо мислене. Може и акцент върху знака, при всички случаи го има това.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Образование
« Отговор #29 -: Април 27, 2014, 02:37:43 pm »