Автор Тема: Новолунни и пълнолунни хора  (Прочетена 14390 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Новолунни и пълнолунни хора
« -: Май 01, 2014, 10:57:04 pm »
Това е една допълнителна тема към "родени по затъмнения", мисля, че си заслужава да обсъдим общите положения
Например каква е разликата в мъжка и женска карта, как се отразяват транзитите на слънцето към въпросните конфигурации, как-фазите на луната и т.н.
Аз лично наблюдавам как новолунията изнервят обстановката драстично при мъж, роден с разходящ съвпад слънце/луна, орбис 3*. Действа без пропуск. Натално съвпадът е в меркуриев знак.
Чувала съм твърдения, че новолунни жени често имат проблеми със забременяване (не съм проверявала).
Сега в Сю Томпкинс чета, че новолунните мъже се идентифицират с женското начало, при жените-обратно-примерно по-близки отношения с бащата, "мъжко момиче" и подобни

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #1 -: Май 02, 2014, 11:01:37 am »
Познавам две новолунни жени- едната в овен, другата везни- и двете имат по един син
Новолунен мъж познавам- телец, интересен екземпляр
Пълнолунна съм аз и Сергей Станишев   :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #2 -: Май 02, 2014, 11:07:34 am »
Сещам се, че в другия форум бяхме коментирали подобна тема - за лунните фази и темперамента.

Някак по-близки по темперамент усещам родените по време на растяща Луна и пълнолуние. Новолунните и последна четвърт са ми по-хлъзгави.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #3 -: Май 02, 2014, 11:15:57 am »
Сещам се, че в другия форум бяхме коментирали подобна тема - за лунните фази и темперамента.
Да, бях публикувала тогава на Касандра интерпретациите за характера на хората, според това в коя фаза на Луната са родени

Happy58

  • Гост
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #4 -: Май 02, 2014, 11:20:33 am »
Да, бях публикувала тогава на Касандра интерпретациите за характера на хората, според това в коя фаза на Луната са родени

да, ама аз доколкото разбрах, твоите постове там нещо ги няма (и аз бях забелязала някакви липси там) - значи вече я няма тази информация :)

намерих темата .... но .... цък, няма :)
« Последна редакция: Май 02, 2014, 11:23:55 am от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #5 -: Май 02, 2014, 11:23:14 am »
да, ама аз доколкото разбрах, твоите постове там нещо ги няма (и аз бях забелязала някакви липси там) - значи вече я няма тази информация :)
няма как да знам, а ти като влизаш и там редовно може да провериш какво излиза за моя акаунт

Стреличка е публикувала предвидливо същото тук- http://astra.la/forum/index.php?topic=69.msg340#msg340
« Последна редакция: Май 02, 2014, 11:26:17 am от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #6 -: Май 02, 2014, 12:00:09 pm »
няма как да знам, а ти като влизаш и там редовно може да провериш какво излиза за моя акаунт

Стреличка е публикувала предвидливо същото тук- http://astra.la/forum/index.php?topic=69.msg340#msg340

ами преди 1-2 месеца забелязах, че на твоя акаунт не излизат мнения, а сега явно съвсем го няма.

благодаря за линкчето :) - сега да се проверя аз :) каква съм красавица :), и благодаря и на стреличка за предвидливостта :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #7 -: Май 02, 2014, 12:10:04 pm »
Между другото, сега погледнах - в Избрани обзорни теми е преместен материалът оттатък, не е затрит. Темата се казва "Луна и темперамент".  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #8 -: Май 02, 2014, 01:13:14 pm »
Хората ,родени при Новолуние ,имат "гладна " Луна ,аналог с новородено ,както и с Овен -търсачи,новатори, със субективен поглед върху нещата,познавателна интуиция "Аз знам",докато тези родени при Пълнолуние имат "нахранена/доволна " Луна -ползват наготово всички и всичко ,сравнително обективна преценка,силно сензитивни,тук има тенденция за магия.

Да,Papy-мъжете родени при Новолуние ,с Луна в 1-ви дом,понякога и с Луна в Овен ,са силно зависими от майките си,защото това е фазата новороден,сякаш е лишен от собствена енергия ,а при мъжа това е причина за  дискомфорт .При жените не мисля ,че фазите на Луната дават същата зависимост към противоположния родител,нито че посоката е "мъжко момиче".И все пак новолунният темперамент е по -скоро импониращ на мъжка карта ,докато в женска карта фазата пълнолуние при раждане ,придава обаяние и привличане на противоположния пол.
Аз има(х)м трудности със забременяването ,но не мисля ,че причината е само  в това ,че съм родена на Новолуние -има и други показатели. :)
 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #9 -: Май 02, 2014, 01:21:49 pm »
Относно забременяването не съм забелязала рождената фаза на Луната в женска карта да играе ключова роля, тук гледаме комплекс от фактори. А случаят с Рени е по-специфичен - интуитивно (като модел/несъзнателен спомен) от минала инкарнация следва "пътя на брамина", т.е. учителя, наставника... Не е изключено да има несъзнателна идентификация с този образ и в настоящия живот, така че репродуктивните въпроси и майчинството отиват на по-заден план - просто така се стичат житейските обстоятелства. Изборът не винаги е осъзнат, понякога е интуитивен и причините не са само "тук и сега".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #10 -: Май 02, 2014, 01:26:05 pm »
Аз съм с Луна в последна четвърт и наистина съм хлъзгава. ;D Вари ме, печи ме, все ще се измъкна. Познавам трима новолунни - Овен, Лъв и Стрелец и в крайна сметка с никой от тях не успях да се разбера за дълготрайна връзка. Май предпочитам мъже със същата фаза на Луната като моята. Има ли нещо по партньорска астрология в тази връзка?

Happy58

  • Гост
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #11 -: Май 02, 2014, 01:28:24 pm »
В нумирологията забелязвам, че може да се открие причината за трудности със забременяване - стига да се разтълкуват правилно, разбира се. Изхода почти никога не е лесен, но поне информацията за причината се дава.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #12 -: Май 02, 2014, 01:46:05 pm »
Аз има(х)м трудности със забременяването ,но не мисля ,че причината е само  в това ,че съм родена на Новолуние -има и други показатели. :)
Рени, не си родена на Новолуние, а във втори лунен ден, което те поставя във фаза 1-ва четвърт на Луната- имаш Слънце риби 29гр и Луна овен 20гр
Трудното забременяване е най-вероятно от съвпада на Луната У8 и Сатурн в 5д


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #13 -: Май 02, 2014, 01:59:28 pm »
Относно забременяването не съм забелязала рождената фаза на Луната в женска карта да играе ключова роля, тук гледаме комплекс от фактори. А случаят с Рени е по-специфичен - интуитивно (като модел/несъзнателен спомен) от минала инкарнация следва "пътя на брамина", т.е. учителя, наставника... Не е изключено да има несъзнателна идентификация с този образ и в настоящия живот, така че репродуктивните въпроси и майчинството отиват на по-заден план - просто така се стичат житейските обстоятелства. Изборът не винаги е осъзнат, понякога е интуитивен и причините не са само "тук и сега".

Да,Лили -коментарът ти е много точен .Благодаря . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Новолунни и пълнолунни хора
« Отговор #14 -: Май 02, 2014, 02:01:43 pm »
Леко отклонение — по какъв алгоритъм се изчисляват лунните дни, начало и край?