Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 40395 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #105 -: Февруари 19, 2018, 04:36:42 pm »
Слънцето да изгори? Според мен не бива да се тълкува така буквално.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #106 -: Февруари 19, 2018, 05:01:14 pm »
Могат да бъдат изгорени само вътрешните планети, т.е. Меркурий и Венера, Марс е зад Земята и когато е съвпад със Слънце неговото влияние би трябвало да се усилва още повече, същото е и с Юпитер и Сатурн ? Това как звучи като теория, различна от средновековната и античната ?
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 05:03:46 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #107 -: Февруари 19, 2018, 05:08:44 pm »
И аз съм попадала на такива разсъждения.
То Сатурн как да бъде "изгорен"? По-скоро ще "изстуди" Слънцето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #108 -: Февруари 19, 2018, 05:13:59 pm »
И аз това се питам, как "огнена" планета като Марс ще се възпротиви на близостта си със  Слънце- Огненият темперамент още по-силно ще се изразява, а не обратното ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #109 -: Февруари 19, 2018, 05:24:53 pm »
Огненият темперамент още по-силно ще се изразява, а не обратното ?

Напротив, точно обратното съм виждала в горепосочените два случая – блокаж на марсианската енергия. За съвпад Слънце/Марс става въпрос, в орбисата на изгаряне. Много овладяна изява, няма нищо огнено и импулсивно. При това единият случай е със съвпад  в Лъв. И двамата са с огнени Луни при това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #110 -: Февруари 19, 2018, 05:36:53 pm »
 Слънце 14*45 ' - Марс 11* 3' -Меркурий 7* 42' Риби
Как според вас ще изявява тази конфигурация  в мъжка карта по отношение аналогиите на Марс и Меркурий, да кажем професионално, защото и двете планети за изгряващи преди Слънце ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7513
Re: Изгорен и казими
« Отговор #111 -: Февруари 19, 2018, 06:13:31 pm »
Слънце 14*45 ' - Марс 11* 3' -Меркурий 7* 42' Риби
Как според вас ще изявява тази конфигурация  в мъжка карта по отношение аналогиите на Марс и Меркурий, да кажем професионално, защото и двете планети за изгряващи преди Слънце ?
Газопроводчик,вец,шофьор на линейка.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Изгорен и казими
« Отговор #112 -: Февруари 19, 2018, 06:20:54 pm »
Слънце 14*45 ' - Марс 11* 3' -Меркурий 7* 42' Риби
Как според вас ще изявява тази конфигурация  в мъжка карта по отношение аналогиите на Марс и Меркурий, да кажем професионално, защото и двете планети за изгряващи преди Слънце ?

Трябва карта
Нощна ли е, къде са другите 4, кои терми, кои домове, кой е сигнификатор на професията...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Изгорен и казими
« Отговор #113 -: Февруари 19, 2018, 07:56:44 pm »
Това с видимостта е малко ала-бала, зависи много и от атмосферата
инфо
Затова и хората едно време са приели разни градуси и са казали от тук-до тук-в лъчите на слънцето

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Изгорен и казими
« Отговор #114 -: Февруари 19, 2018, 08:14:16 pm »
Лила, откъде черпиш инфо за видимостта на планетите ? Програмата на РК ? В нета попадам на инфо, че сега Венера е невидима.

http://astrocalendar.50webs.com/venus.html

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Изгорен и казими
« Отговор #115 -: Февруари 19, 2018, 09:32:39 pm »
Днес ми попадна още един случай на Меркурий в казими във Везни.
Мъжът има дарба за писане, има дар слово, има чувство за хумор, находчив е, но е и доста заядлив, язвителен, саркастичен. Бих казала и мнителен и злопаметен, вероятно заради квадратурата с Марс от Козирог.

Рапорт даден за статистиката!   :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #116 -: Февруари 20, 2018, 11:49:36 am »
Слънце 14*45 ' - Марс 11* 3' -Меркурий 7* 42' Риби
Как според вас ще изявява тази конфигурация  в мъжка карта по отношение аналогиите на Марс и Меркурий, да кажем професионално, защото и двете планети за изгряващи преди Слънце ?

Собствен бизнес с електроенергия, бил е моряк, капитан на риболовен кораб.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Изгорен и казими
« Отговор #117 -: Август 19, 2020, 06:12:47 pm »
Не знам 12 градуса как се отчитат, твърде множко са за изгаряне, че и за аспект някакъв, но пък може би поради факта, че са в един знак и дом при мен Меркурий в комбинация със Слънцето се проявява по интересен начин от ранна детска възраст. От съвсем мъничка съм нещо като подвижен телефонен указател.  ;D Отделно запомням много дълги изречения, прочетени дори само веднъж. Като студентка във втори курс преподавателка ми каза, че не е виждала някой с подобна памет за фактология и безпроблемно цитиране на милион имена и дати.
Юпитер и Венера обаче са ми крайно потиснати или поне аз така ги чувствам поради липсата на късмет в любовта, но пък може би това, че са в 4-ти дом ми е дало хубаво и сплотено семейство, афинитет към красивото, интериора и уюта в дома, а и определям себе си като творческа личност. :)
« Последна редакция: Август 19, 2020, 06:16:25 pm от guapa79 »

kalina_1986

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #118 -: Август 20, 2020, 03:53:23 pm »
Паметта ти идва от Меркурий-Нептун. Този аспект освен въображение, дава и фотографска памет.
Имам братовчедка с такъв аспект, вече владее 4 езика съвършено и има егати уникалната памет. Често се шегуваме, че е личната ми карта памет, понеже аз хич не обичам да помня.  :D
Да допълня, че нейният Меркурий е в Риби и това подсилва ефекта.  ;)
« Последна редакция: Август 20, 2020, 04:04:11 pm от kalina_1986 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Изгорен и казими
« Отговор #119 -: Август 20, 2020, 07:07:33 pm »
От съвсем мъничка съм нещо като подвижен телефонен указател.  ;D Отделно запомням много дълги изречения, прочетени дори само веднъж. Като студентка във втори курс преподавателка ми каза, че не е виждала някой с подобна памет за фактология и безпроблемно цитиране на милион имена и дати.
от Луната във Водолей е... управлява дома на ума - 3д, естествен дом на Меркурий