Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 33823 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7448
Re: Изгорен и казими
« Отговор #120 -: Август 20, 2020, 09:35:04 pm »
Паметта ти идва от Меркурий-Нептун. Този аспект освен въображение, дава и фотографска памет.
Имам братовчедка с такъв аспект, вече владее 4 езика съвършено и има егати уникалната памет. Често се шегуваме, че е личната ми карта памет, понеже аз хич не обичам да помня.  :D
Да допълня, че нейният Меркурий е в Риби и това подсилва ефекта.  ;)
братовчедката е с рибешки меркурий в аспект с диспозитора си -нептун

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Изгорен и казими
« Отговор #121 -: Август 20, 2020, 10:06:17 pm »
Едва ли един приятно разсеян Меркурий ще е статистик.
« Последна редакция: Август 20, 2020, 10:08:41 pm от starinthenightsky »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Изгорен и казими
« Отговор #122 -: Август 20, 2020, 10:22:29 pm »
Едва ли един приятно разсеян Меркурий ще е статистик.

Мхм, аз не винаги знам точно на коя планета съм :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Изгорен и казими
« Отговор #123 -: Август 20, 2020, 10:27:15 pm »
Може да е статистик по пеперудите/от тези по филмите ,дето събират пеперуди с едни мрежи  / или някакви бръмбари .. Сортове грозде ,реколти, вина ..парфюми абе може да е статистик защо не  ;D

kalina_1986

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #124 -: Август 20, 2020, 10:34:24 pm »
Меркурий в Риби и Луна в Риби дават фотографска памет. Мъжът ми също е с такива аспекти и има невероятна памет. В момента в който мине веднъж по едно място, спокойно може да се върне на същото място след години и да го открие от раз. За част от секундата може да обходи с поглед цялото пространство и може да ти каже всичко къде стои, както и всякакви други детайли.
Никога не е бил разсеян. Братовчедка ми също. Подозирам, че фотографската памет и е помогнала да научи така добре езиците. Самото четене, гледане на думите.
И двамата ги използвам като карти памет. Знаят си, че съм разсеяна и се стараят да помнят вместо мен.
За протокола нямам нищо рибешко.  :D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Изгорен и казими
« Отговор #125 -: Август 20, 2020, 10:45:24 pm »
То темата за това, че някой помни като слон, започна от Меркурий статистик, а не от Меркурий фотограф.  ;) За първото като елемент - земя, Сатурн. И аз имам фотографска памет, пък нямам Меркурий в аспект с Нептун.  :)

kalina_1986

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #126 -: Август 20, 2020, 10:49:10 pm »
То темата за това, че някой помни като слон, започна от Меркурий статистик, а не от Меркурий фотограф.  ;) За първото като елемент - земя, Сатурн. И аз имам фотографска памет, пък нямам Меркурий в аспект с Нептун.  :)
Ми моя Меркурий що не ще да помни като е земен, козирижки? Че и в сходящ секстил със Сатурн. Не ще и не ще. Никога няма да запомни какво трябва да напазари, изобщо е скаран с битовизмите. Може да запомни всякакви сложни неща, които му се струват интересни, но не и обикновените неща, които е преценил, че излишно му пълнят флашката с информация.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2102
Re: Изгорен и казими
« Отговор #127 -: Август 21, 2020, 01:27:13 am »
Моят Мерк също е козирожки, не е изгорен и не е от най- паметливите.
Помня чрез писане , така учех навремето, сега също пазарувам със списъци.
Помня в детайли някакви незначителни неща, а важни забравям .
Стресовите ситуации ми действат неуслужливо на паметта, все едно гумичка е изтрила това, което ми трябва.
Но пък за разследване, налучкване, анализ и синтез е номер 1. Вероятно от положението на К 8.
Когато някаква информация ме интересува живо, намирам начини да се добера до нея.
Имам и помощ свише- последния пример - за да се усетя коя от всичките фенки е новата на бившия, се оказа, че новата ми шефка е със същото име и рождена дата, а в група за продажба на ненужни неща ми писа дама с нейните имена( може и тя да е била :D)
Може да е било съвпадение, но вярвам, че случайни неща няма
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

kalina_1986

  • Гост
Re: Изгорен и казими
« Отговор #128 -: Август 21, 2020, 07:08:01 am »
Леле, Корея, и аз правя непрестанно списъци. Списък за пазаруване, списък за багаж за морето и даже си имам тефтер за кореспонденция с мен самата, в който си записвам разни неща, които не искам да забравя. Понякога си оставям подсказвателни бележки из апартамента-направи това, не забравяй онова...
Също като теб уча с писане. Ако запиша нещо много лесно го запомням. Btw... да не си Водолей?
Цял живот се чудех защо не помня незначителните неща, но мисля, че е някакъв защитен механизъм. Защо да си пълня мозъка с тъпотии, когато мога да го използвам за наистина важни и интересни неща?
« Последна редакция: Август 21, 2020, 07:09:54 am от kalina_1986 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12600
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Изгорен и казими
« Отговор #129 -: Август 21, 2020, 08:44:43 am »
Не може без Луна по казуса с паметта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Изгорен и казими
« Отговор #130 -: Август 21, 2020, 09:17:52 am »
Рени +1

Природата на Меркурий по знак и качество - кардинален, мутабелен или фиксиран, предполага някакъв начин на обработка на информация, но това не е единственото, което може да опише характерното за този процес. Знакът на К3 - в каква "почва" вирее. Нещо за да бъде запомнено и прието от Меркурий като информация, трябва метафорично казано да го одобри Луната - да достига до съзнанието. Местоположението по дом на Меркурий - въпрос на гледна точка. Дали Меркурий е източен или западен. В каква фаза от своя цикъл се намира. Мидпойнти, на които се намира и които са свързани с Меркурий. Планетите, които изгряват преди и след Меркурий, пък може да са индикация за пътя към този процес. Тези, които изгряват преди него какво мотивира мисловната дейност, а след него - какво търси, към какво се стреми. Ако е в градус по антисия на друга планета, също дава различен нюанс.
Аспектите с някоя планета, които има Меркурий представляват само канал за връзка, призма, през по който върви информационния обмен с обкръжаващия свят.

« Последна редакция: Август 21, 2020, 09:25:56 am от starinthenightsky »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2102
Re: Изгорен и казими
« Отговор #131 -: Август 21, 2020, 11:21:23 am »
Леле, Корея, и аз правя непрестанно списъци. Списък за пазаруване, списък за багаж за морето и даже си имам тефтер за кореспонденция с мен самата, в който си записвам разни неща, които не искам да забравя. Понякога си оставям подсказвателни бележки из апартамента-направи това, не забравяй онова...
Също като теб уча с писане. Ако запиша нещо много лесно го запомням. Btw... да не си Водолей?
Цял живот се чудех защо не помня незначителните неща, но мисля, че е някакъв защитен механизъм. Защо да си пълня мозъка с тъпотии, когато мога да го използвам за наистина важни и интересни неща?
Водолей съм, да.
Не ми е много услужлива паметта, но едни неща помня като слон, други просто изчезват и често ме питат как съм могла да забравя въпросното нещо.
Това, което не ми е интересно, съм го зазубряла с триста зора.
Със списъци ми е много лесно. Имам двигателна и зрителна памет и така се справям .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Изгорен и казими
« Отговор #132 -: Август 23, 2020, 05:35:33 pm »
И аз с козирожки ретро меркурий-като малка бях толкова разсеяна, че ходих с въженце с ключа за вкъщи на врата, ама не профилактично. Няколко пожара се разминаха на косъм, загубени златни обеци, дрехи...Но от друга страна имам ясни спомени от яслата, помня кой ме научи да правя балончета с дъвка. По едно време ми писна от цялата история и се започнаха Записките-най-хубавите пищови правих през студенството, но лично аз не ги ползвах, освен един царски-ма то пък ме хванаха :). Сега пак правя списъци, но не помня от колко години нищо не съм губила, забутвала, забравяла. И все пак-смятам, че като цяло имам лоша памет.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2102
Re: Изгорен и казими
« Отговор #133 -: Август 23, 2020, 10:22:26 pm »
Аз зная местоположението на всяка вещ вкъщи, в редките случаи , в които не намирам нещо, избеснявам. Сега съм в силно стресов период и често забравям да направя или къде оставям нещо, което по принцип не ми се случва.
Като цяло съм чак маниакално подредена в дома си, иначе - по хотели, на работа, в чантата ми- майко мила!
Пищови съм правила, обаче от страх не ги ползвах- така или иначе при писането им запомнях основната информация, хванаха ме на един изпит- беше като виц- безумно лесен и прост, всичко написах от обща култура, а тетрадката с лекциите беше останала забравена под чина по невнимание, тогава ходих на поправка и бях сочена за карък на годината.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7448
Re: Изгорен и казими
« Отговор #134 -: Август 23, 2020, 10:46:17 pm »
Меркурий във водолей ,9 дом-не съм правила пищови,ако не разбирам нещо-не го помня.
Списъци не правя,чужди езици не мога да науча,не помня сложни думи,трудно ги произнасям.
Меркурий в 9 дом квадрат с диспозитора си Сатурн и квадрат с господ.9 дом Юпитер.
Луната е близнашка.Помня с писане.Трябва да си напиша думата няколко пъти,за я запомня,защото запомням самото изписване. :)