Автор Тема: Изгорен и казими  (Прочетена 33018 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Изгорен и казими
« Отговор #75 -: Февруари 18, 2018, 11:33:11 pm »
Някъде по-горе се споменаваше за аспект на Марс и Меркурий.
В офиса имаме жена с точен съвпад на двете планети - наричало се логорея.
Не можеш да вземеш думата от нея. Тя говори монотонно и без никаква пауза. Напряга всички около себе си и очевидно или не го осъзнава или го смята за свое преимущество. За 10мин. казва нещо, което всеки би казал за 1мин., но пък "изглежда" много компетентна.
Това се случва в Скорпион. Отделно, този съвпад е изгорен от Слънцето.

Друг интересен съвсем точен съвпад (извинявай Папи, че ти отнесох темата в малко по-различна посока) е на Меркурий и Юпитер във Везни.
Господинът е безпардонен, надут, високомерен, адски критичен към другите, но и неуместен, слон в стъкларски магазин, що се касае до изказа и общуването му с другите.
Иначе си има и своите огромни заслуги този съвпад, особено бидейки в 9ти дом.
И тук съвпадът е изгорен от Слънцето, но то се намира в съседен знак.
« Последна редакция: Февруари 18, 2018, 11:50:33 pm от lina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #76 -: Февруари 18, 2018, 11:45:25 pm »
Съвпад на Марс и Меркурий в лъчите на Слънцето може да даде и умен човек, и лъжец, и лаладжия. Но в повечето случаи са хитри, ловки, комбинативни. И без да е в лъчите, пак наблюдавам такива изяви.

Една позната Водолейка, която има такъв съвпад в Козирог/6 дом, без работа не остава и винаги успява да излъже, че е по-компетентна, отколкото реално на практика. И с малкото си умения успява, вратички и полезни връзки намира навсякъде. Да, има и логорея. И не изслушва отсрещната страна. След 15-20 години раздяла веднъж се чухме и сякаш повече вниква в това, което казваш, но само ако е свързано с нея – изгряващ Лъв и Сатурн на Асцендента.
« Последна редакция: Февруари 18, 2018, 11:53:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Изгорен и казими
« Отговор #77 -: Февруари 18, 2018, 11:54:01 pm »
Лили, вярвам, че са точно такива и от това се опасявам именно. Защото се разиграва сцена на сърдечност, съпричастност и доброжелателство, а всъщност тези хора са си винаги соло и не могат да бъдат част от тийм и обща цел. Тяхната игра си е само тяхна.
Поправи ме, ако греша!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #78 -: Февруари 18, 2018, 11:55:57 pm »
В споменатия от мен случай дори не се разиграват сцени на съпричастност, просто не го умее. Само за себе си говори.
АС Лъв, Сатурн на Асцендента в опозиция със Слънце.

Друг подобен случай /също толкова трагичен/ – Слънце в съвпад с АС във Водолей, опозиция Луна/Сатурн в Лъв в залязващия знак. Там също има съвпад Марс/Меркурий, имат 3 дни разлика.
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 12:01:39 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Изгорен и казими
« Отговор #79 -: Февруари 19, 2018, 12:01:00 am »
Има спор дали можем да смятаме за казими планета в друг от слънцето знак, както и за изгорена

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #80 -: Февруари 19, 2018, 12:04:07 am »
А самата близост до Слънцето не играе ли роля?
Според РК дори ако са невидими, т.е. в лъчите на Слънцето в два съседни знака, пак се усеща. Но с по-негативен оттенък.

Моите наблюдения за "съвпад по невидимост" са негативни, макар че не е представителна извадка. 2-3 случая, женски карти. Луна и Меркурий в лъчите на Слънцето в предходния знак /балсамична Луна – малко преди новолуние/ или Луна, Марс и Меркурий в лъчите на Слънцето /пак новолуние/. Обикновено дава тенденция към лъжи, прикрити действия, извъртане и неблагодарност, особено ако Сатурн аспектира. Още един случай – съвпад на Меркурий, Марс и Слънце в квадрат към Сатурн и Луна – пак неприятна особа, с гнусно поведение /жена/.
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 12:23:54 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Изгорен и казими
« Отговор #81 -: Февруари 19, 2018, 12:45:22 am »
Цялата работа тръгва от Лилли, който на едно място казва, че трябва да са в 1 и същ знак. Естествено, че дава дефиниция според градусите кога е в лъчите, кога-изгорен и казими. Но за видимост не става въпрос по това време, или поне аз не помня такъв текст

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7440
Re: Изгорен и казими
« Отговор #82 -: Февруари 19, 2018, 07:39:55 am »
Мислех си ,че имам изгорена Венера,но като чета написаното от Акрукс,не се припознавам напълно,има някои неща де.В различен знак от слънцето,западна,как да проверя видима ли е,или не?
Имам близка с венера в казими,ретроградна,във водолей,6дом.Венера е упр.3ти и 10ти домове.Плете и шие ,умее да прави разни красотички за ежедневна употреба,дъщеря и е художничка.
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 08:13:20 am от Сафо »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Изгорен и казими
« Отговор #83 -: Февруари 19, 2018, 09:54:36 am »
Слънцето,като сигнф. на баща при изгорена от него планета,какво казва за бащата,че не харесва у него тези к-ва по изгорената планета,че ги е наследил същите или  ::)
и при казими как се тълкува от гледна точка на баща- като носещ късмет по сигнф. на планетата -казими

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7440
Re: Изгорен и казими
« Отговор #84 -: Февруари 19, 2018, 10:10:17 am »
Слънцето,като сигнф. на баща при изгорена от него планета,какво казва за бащата,че не харесва у него тези к-ва по изгорената планета,че ги е наследил същите или  ::)
и при казими как се тълкува от гледна точка на баща- като носещ късмет по сигнф. на планетата -казими
Стреличка,Слънцето като сигнификатор на бащата,във водолей........имал е любовници,пияница,изкарвал е много пари,харчел е повече отколкото е изкарвал,беше хубавец,не харесвам нищо от него,наследила съм някои характеристики,(без любовник и не съм се алкохолизирала все още),но има време. :012:
Слънцето като сигнификатор на съпругът и на детето пак ли?
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 10:13:07 am от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Изгорен и казими
« Отговор #85 -: Февруари 19, 2018, 10:10:27 am »
Изгорената планета няма оперативна сила, независимо дали е бенефик или малефик. Венера не носи добро, Сатурн не носи зло

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7440
Re: Изгорен и казими
« Отговор #86 -: Февруари 19, 2018, 10:18:29 am »
При моята близка с Венера в казими,разочарования от баща,в 6дом,много заболявания по венера и водолей,трудно зачеване,не изразява любовта си,някак е скована,не се гримира,мъжки стил на обличане,финансово е средно ниво.Има много братя и сестри(непознати),сътворени от бащата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #87 -: Февруари 19, 2018, 11:23:02 am »
Виждала съм съществени разлики в изявата на изгорена Венера, много близо до Слънцето /на около градус/. За единия случай знам, че е видима. Един друг – недивима и там е кофти. За останалите не е проверявано. Сред всички тях физически привлекателни хора рядко съм срещала, но има приятен маниер, умеят да създават положително външно впечатление.

Разбира се и аспектацията ще си каже думата.
Случаят с невидима ретро Венера на 1 гр. от Слънцето има квадрат с Марс и Сатурн. Случаят с видима ретро Венера на 1 градус – троен съвпад – Слънце, Венера, Меркурий. Къде по-добра опция от Марс и Сатурн.
« Последна редакция: Февруари 19, 2018, 11:28:29 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Изгорен и казими
« Отговор #88 -: Февруари 19, 2018, 11:39:08 am »
"«А про сожжение планет, в частности про Венеру.. я читала что планета в обители не может быть сожжёной, (хотя там 5 град.разницы?)» — сожжение, это физический факт (поищите, где-то у меня на сайте есть лекция про сожжение и прочие «особенные положения»). Это означает, что Планета, не будет видна в течении периода сожжения, так как восходит вместе (незадолго до или сразу после) восхода Солнца. То есть она будет проходить по небосводу ровно в течении того времени, когда будет светло. А так как сияние Звезд можно увидеть ТОЛЬКО когда темно, то следовательно, Планете не предоставится возможность быть видимой. Следовательно — она будет «сожжена» (не видима) из-за света Солнца.
Теперь логичный вопрос — дает ли Планете пребывание в своем Знаке свечение большее, чем свечение Солнца? — логично что нет — следовательно — она будет сожжена в любом Знаке, если имеет близость к Солнцу равную невозможности ее увидеть на небе в эту ночь. "

https://www.astrologbrova.com/doma-goroskopa/opredelenie-fertilnosti-plodovitosti-v-goroskope-zhelanie-imet-detej-lekciya-60.html

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Изгорен и казими
« Отговор #89 -: Февруари 19, 2018, 11:49:29 am »
Теперь логичный вопрос — дает ли Планете пребывание в своем Знаке свечение большее, чем свечение Солнца? — логично что нет — следовательно — она будет сожжена в любом Знаке, если имеет близость к Солнцу равную невозможности ее увидеть на небе в эту ночь.

И аз така съм склонна да мисля. Освен това като се отчетат реалните позиции, по Фиксирания Зодиак, вече няма да е екзалтирала или в собствен знак, освен ако не е в последните няколко градуса по тропическия. Все пак хелиакалните фази са астрономически феномен, могат реално да се наблюдават в небето и би следвало да се отчитат според позициите в реалния Зодиак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui