Автор Тема: За Фейсбук - можем или не без него  (Прочетена 6175 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #15 -: Април 03, 2014, 02:55:22 pm »
Като правите някоя ваша снимка профилна, имайте предвид, че автоматично става публична. Така че трябва допълнително да промените настройките й за видимост от Public на Friends, за да не може да се разглежда в пълен размер от всеки.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #16 -: Април 03, 2014, 04:17:07 pm »
По повод ФБ — http://m.vbox7.com/play:e80737b515

« Последна редакция: Април 03, 2014, 04:35:39 pm от Reptil »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #17 -: Април 03, 2014, 08:02:22 pm »
Целят ни живот е в интернет. :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #18 -: Април 03, 2014, 08:51:34 pm »
Освен това, нямат право да предават лични данни на някого без неговото съгласие.

Мислиш ли, че мобилните оператори и банките не го правят?  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #19 -: Април 03, 2014, 08:55:25 pm »
Имам си профил и там се срещнах с много хора,които са и тук. Кеф е-))) Там се запознах с Рени,например-))))
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #20 -: Април 29, 2014, 02:35:36 pm »
Напротив, знам със сигурност, че го правят. Дори преди време бяха казали за една от българските банки (не помня коя), че в кошчетата им за боклук масово се намирали копия на личните карти на клиентите им, които те изхвърляли.
копие на личната карта в банката ми правят всеки път при получаване превод на пари от чужбина, за да не се получи някой гаф- явно не ги задържат дълго в архива и затова са ги изхвърлили

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #21 -: Април 29, 2014, 03:01:28 pm »
 Това е още един пример за простотията в тази държава.би трябвало документи с поверително съдържание да се унищожават с волфмашина,СЗ ми е в опозиция на 8 дом,много ме сърби да начеша банките,доста съм патил,но ще се опитам да го отработя вътрешно :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #22 -: Май 09, 2014, 05:15:52 pm »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #23 -: Май 15, 2014, 05:40:50 pm »
Имам много приятели, познати, колеги от цял свят, с които се свързахме години по-късно след като сме били заедно, именно чрез фейсбук. Не си представям вече как бих живяла без фейса, наистина! Да не говорим, че вътре си следвам тематични групи към които имам интерес, личен или професионален. Никога не съм имала страхове от световни конспирации и кражба на лични данни и снимки.

Въпреки че имам над 700 човека добавени, профилът ми е заключен за преглеждане от непознати, вижда се само профилната ми снимка. Вече ако фейсбука толкова много ми харесва снимките и реши да ги ползва за други цели, аз нищо не мога да направя по въпроса, но не смятам че съм толкова важна :012:

Имам и туитър, както и линкдин, като последния е строго професионален. Без участие в социални мрежи, не е възможно да поддържам списъка си с делови контакти. Там си ъпдейтвам и последните проекти върху които работя. Фейсбука е някак по-несериозен, за забавления, лежерни чатове с приятели и шерване на снимки.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 05:44:50 pm от MayFlower »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #24 -: Май 15, 2014, 06:22:28 pm »
Аз пък си имам фейсбук и си го ползвам. Със сума ти и народ се запознах там, както и тук де. Дори имам приятели от форумите обаче нали съм тотално отвеян заплес и във фейса не им пише никовете от форумите, с изключение моя и на Тъндъра, а Рени си е Рени  :012:, и не зная кой кой е  :57: :57: :57:...

Дреме ми на дебелогъзието кой правел магии и кой не правел. Нека направи па да видим как си подритва здравната книжка  :d030:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: За Фейсбук - можем или не без него
« Отговор #25 -: Май 15, 2014, 06:56:33 pm »
Аз пък си имам фейсбук и си го ползвам. Със сума ти и народ се запознах там, както и тук де. Дори имам приятели от форумите обаче нали съм тотално отвеян заплес и във фейса не им пише никовете от форумите, с изключение моя и на Тъндъра, а Рени си е Рени  :012:, и не зная кой кой е  :57: :57: :57:...

Дреме ми на дебелогъзието кой правел магии и кой не правел. Нека направи па да видим как си подритва здравната книжка :d030:...
:clap: :08: