Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 104756 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #300 -: Февруари 03, 2015, 07:10:31 pm »
Питаш ли нещо или само се хвалиш? ;D

Картата ти ми е интересна - не съм виждала натал с толкова малко аспекти между планетите. Това има ли по-особена проява?

По-възрастните партньори са от Сатурн на асц. Каквото е в първи - хвърля сянка и на 7-ми дом. Тоест, ти вероятно винаги си изглеждала, а вероятно и си била малко по-зряла от връстниците си, с което си привличала по-възрастни партньори.

Хм...синастриите си работят. Не се води от аспектчета, а това, че подобното привлича подобно. Пример: аз имам Марс съвпад Сатурн и ме привличат партньори със съвпад или опозиция на двете планети.

Твоята Венера е ретро, особено поставена. Може при човека, с който живееш също има подобна тема в хороскопа. Или Венера-ЮЛВ. Или пък човека е също със силно изразена въздушна стихия. Вариант е и да си търсиш обратното - много земя, за да те балансира.
Но синастрията не е "а, тука има секстилче - ще го бъде".
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #301 -: Февруари 03, 2015, 07:16:14 pm »
За да има 2ри брак, първо трябва да има поне 3 показателя за развод, а аз не виждам в картата ти Торони. Само по едни мутаблени оси не може да се каже. У7 Юпитер има само 1 положителен аспект. Сатурн на АСЦ едва ли ще му стиска да се разведе, по-скоро стоически да преминава през всички евентуални премеждия на брака.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #302 -: Февруари 03, 2015, 07:20:32 pm »
Питаш ли нещо или само се хвалиш? ;D

Картата ти ми е интересна - не съм виждала натал с толкова малко аспекти между планетите. Това има ли по-особена проява?

По-възрастните партньори са от Сатурн на асц. Каквото е в първи - хвърля сянка и на 7-ми дом. Тоест, ти вероятно винаги си изглеждала, а вероятно и си била малко по-зряла от връстниците си, с което си привличала по-възрастни партньори.

Хм...синастриите си работят. Не се води от аспектчета, а това, че подобното привлича подобно. Пример: аз имам Марс съвпад Сатурн и ме привличат партньори със съвпад или опозиция на двете планети.

Твоята Венера е ретро, особено поставена. Може при човека, с който живееш също има подобна тема в хороскопа. Или Венера-ЮЛВ. Или пък човека е също със силно изразена въздушна стихия. Вариант е и да си търсиш обратното - много земя, за да те балансира.
Но синастрията не е "а, тука има секстилче - ще го бъде".

О.. намалила съм аспектите с  50%, за да изпъкнат точните !
То не е много за хвалба в днешно време !
Партньорът ми е със силен стелиум в Скорпион със същата Венера-изгорена и ретроградна. Но винаги съм искала и привличала по-възрастни мъже  :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #303 -: Февруари 03, 2015, 07:27:38 pm »
А защо не и показатели за вдовство? Все пак развода като масово явление го има от XX в. насам. Отделно би било интересно да се види какво казват разните араби за развода.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #304 -: Февруари 03, 2015, 07:28:59 pm »
А и управителя на дсц - Юпитер, е в Сатурнов знак пък и ретро. Многото въздушни планети могат да обърнат колата обаче са в един знак със Сатурн. При теб каквото и да погледна все до Сатурн се стига, toroni.
Личните планети до Юпитер все пак са си малко аспектирани.

Но, да...най-често се търси подобна Венера или подобен Марс при партньора. Зависи към какъв тип отношения е ориентиран човек. Ти обичаш нещата да текат гладко, с добра комуникация, да ти е весело и леко. Затова търсиш по Венера. Ако искаше конфронтация, отпор и "победа" - щеше да търсиш по Марс. В общи линии това е принципа, който наблюдавам.
На мен също ми се струва, че втори брак не би имала независимо колко и дали ти е добре в първия. Юпитер освен всичко друго описва и морала, при теб е в консервативен знак и прави аспект към Луната - нямаш вътрешна настройка за проби и грешки.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #305 -: Февруари 03, 2015, 07:48:45 pm »
/1!
А защо не и показатели за вдовство? Все пак развода като масово явление го има от XX в. насам. Отделно би било интересно да се види какво казват разните араби за развода.

Тук нещо изгубих нишката...вдовство?!?!?

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #306 -: Февруари 03, 2015, 07:54:08 pm »
А и управителя на дсц - Юпитер, е в Сатурнов знак пък и ретро. Многото въздушни планети могат да обърнат колата обаче са в един знак със Сатурн. При теб каквото и да погледна все до Сатурн се стига, toroni.
Личните планети до Юпитер все пак са си малко аспектирани.

Но, да...най-често се търси подобна Венера или подобен Марс при партньора. Зависи към какъв тип отношения е ориентиран човек. Ти обичаш нещата да текат гладко, с добра комуникация, да ти е весело и леко. Затова търсиш по Венера. Ако искаше конфронтация, отпор и "победа" - щеше да търсиш по Марс. В общи линии това е принципа, който наблюдавам.
На мен също ми се струва, че втори брак не би имала независимо колко и дали ти е добре в първия. Юпитер освен всичко друго описва и морала, при теб е в консервативен знак и прави аспект към Луната - нямаш вътрешна настройка за проби и грешки.

Да, винаги стигам в живота до Сатурн. Той винаги ме е определял - подредена , систематична , дисциплинирана, умея да изчаквам.....хайде умря циганката дето ме хвалеше :clap:

Истината е че много трудно бих се решила на смяна на партньора, независимо от обстоятелствата( това вече е подкрепено с опит)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #307 -: Февруари 03, 2015, 09:06:23 pm »
/1!
Тук нещо изгубих нишката...вдовство?!?!?

За да има втори брак, трябва да има първи, приключил (не обсъждаме двуженци). Бракът приключва или с развод, или със смърт. Значи, търсим или аспекти за развод, или за вдовство, а после и за втори, трети… n-ти брак.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #308 -: Февруари 03, 2015, 09:15:58 pm »
Ето карта на моя колежка с точен час на раждане, която никога не се е женила, няма деца и  е с доста тежък и отруден живот - гледа болни родители и се грижи за всичко в къщи.Вманиачена на тема здравословен живот,постоянно се поръчват онлайн витамини, хран. добавки и т.н..изобщо втренчена в себе си и здравето си.Рязък изказ -умна, със собствено направление и не може да търпи никой за съжителство ,според нейните думи най-добре се чувства сама у дома.
За мен обаче тя има или е имала някаква тежка лична драма (съвпад Луна/Сатурн 5 ти дом), за която не споделя, но е белязала целия и живот.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #309 -: Февруари 03, 2015, 09:44:28 pm »
А при теб квадратът луна/сатурн дал ли е драма

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #310 -: Февруари 03, 2015, 10:21:31 pm »
А при теб квадратът луна/сатурн дал ли е драма

Давал е -  с партньори с планети в опозиция със Сатурна ми, оформящи Т-квадрат ....ситуациите не са били хубави

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13558
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #311 -: Февруари 04, 2015, 01:08:25 am »
Винаги съм смятала, че ще имам повече от един брак - Асц./Десц в мутабелни знаци; управителите им - в широка опозиция, Уран тригон/секстил Асц/Десц (свобода и лекота  във  връзките).
Но и аз самата не зная как така живея вече 20 години щастливо с  човек, с който нито синастрията, нито композита са цветущи.
Втори  брак, ако имам такъв си го представям задължително с по-възрастен човек от мен  - К9 Козирог  :)
Друг е въпросът, че все ме изкушават Стрелци(по-възрастни, разбира се ) със Слънца и Марсове в съвпад с моя Десц. :)
Не ти се дава по натал да имаш втори брак. А мъжът ти дева ли е или скорпион, АСЦ или и акцент в някой от тези два знака има ли? 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13558
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #312 -: Февруари 04, 2015, 01:35:28 am »
Ето карта на моя колежка с точен час на раждане, която никога не се е женила, няма деца и  е с доста тежък и отруден живот - гледа болни родители и се грижи за всичко в къщи.Вманиачена на тема здравословен живот,постоянно се поръчват онлайн витамини, хран. добавки и т.н..изобщо втренчена в себе си и здравето си.Рязък изказ -умна, със собствено направление и не може да търпи никой за съжителство ,според нейните думи най-добре се чувства сама у дома.
За мен обаче тя има или е имала някаква тежка лична драма (съвпад Луна/Сатурн 5 ти дом), за която не споделя, но е белязала целия и живот.
Венера У1, 8 заточена по знак  и изгоряна от Слънцето в 6д показва нейния здравословен начин на живот, както и отдадеността ѝ в ежедневните грижи, но на нея това ѝ харесва, любовта е свързана за нея с традициите и с добрата репутация- Луната у10 съвпад със Сатурн у4 в 5д. За Луна  риби в 5д съм чела, като един от изброените признаци за безплодие.
Венера У1 в куинконкс с Марс У7 в 11д, който е съвпад с Уран У5, който пък е опозиция със Сатурн У4, 5 в 5д- любовните връзки са на приятелски начала, бързо пали, бързо гасне, може да е търсила партньор според семейните ценности, които е получила в дома си от малка, а да не е срещнала такъв и по тази причина няма мъж и деца. Слънцето няма сходящ мажорен аспект, което потвърждава безбрачието при нея.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #313 -: Февруари 04, 2015, 08:34:27 am »
и марс У7 няма мажорен сходящ аспект, а и за 7 вечерта може и той да се гледа...
19 часа нощно раждане ли се води вече?
от кога до кога е дневно съответно нощно?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #314 -: Февруари 04, 2015, 08:36:33 am »
Слънце под хоризонта - нощно, слънце над хоризонта - дневно. Определя се по изгрева и залеза.
В случая жената е родена малко след залеза. Раждането е нощно, но тъй като е почти на ръба...с известен компромис може да се гледат и показателите за дневно, ако са по-категорични.
« Последна редакция: Февруари 04, 2015, 08:38:14 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.