Автор Тема: Двойнственост на аспекти  (Прочетена 9084 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Двойнственост на аспекти
« -: Май 10, 2014, 09:40:08 am »
От доста време ми се върти в главата една "порочна" мисъл и тя е, че освен цялата купчина тълкования за аспектите има и още нещо, което не ми дава мира. Всеки от вас си знае, че даден аспект означава дадено нещо и това е така. Обаче онзи ден се сетих нещо друго: ние живеем в дуален свят и като такъв няма как да няма как всеки един аспект да има и огледалното значение.

Естествено изследвах само своята карта, защото най-добре си я познавам и някак странно ми се подредиха нещата. До определена възраст (или поне докато се осъзная за даден факт) си работи всеки аспект като по учебник и после нещата се завъртат точно на обратно.


Вие имате ли такива наблюдения и ако да, то споделете опита си  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #1 -: Май 10, 2014, 10:08:11 am »
Аз разбирам идеята...в общи линии, но може ли пример за обратно проявения аспект, за да сме наясно какво търсим?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #2 -: Май 10, 2014, 10:15:21 am »
Ами давам пример от моята карта: имам Луна в 4 дом, в рак в квадрат Плутон в 7 дом, везни. В общи линии като бях малка, майка ми ме държеше много строго. Отделно от това всяка една дума от някого ме нараняваше толкова много вътрешно, че можех да рева с часове. Влизах в такива филми относно казаното за мен, че изпадах в депресии със седмици. Сега, на стари години  :012: изпитвам перверзно удоволствие от това да насаждам съмнения относно дадени въпроси у заобикалящите ме и да ги провокирам постоянно до най-тънките струни на личните им емоции. Прословутият квадрат в момента го използвам да се драча и да карам околните да изпитват съмнения към себе си  :D :D :D...

Не казвам, че е най-доброто проявление, но на мен ми е наистина забавно след като преодолях първоначалният тласък на този не толкова "хубав" аспект според стандартната астрология. Има и други примери само, но в момента за това се сещам.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #3 -: Май 10, 2014, 10:24:06 am »
А дали е възможно цял живот да останеш на първа стъпка?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #4 -: Май 10, 2014, 10:26:50 am »
Ами огледай се  :012:. Повечето дори и не подозират, че могат да обърнат директорията. За да я обърнеш обаче трябва да се пребориш със себе си...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #5 -: Май 10, 2014, 10:27:39 am »
А дали е възможно цял живот да останеш на първа стъпка?

Ако е неосъзната енергията и отказваш да промениш нещо, мисля че да

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #6 -: Май 10, 2014, 10:29:36 am »
Ами огледай се  :012:. Повечето дори и не подозират, че могат да обърнат директорията. За да я обърнеш обаче трябва да се пребориш със себе си...

Именно, значи тая дуалност може и въобще да не се прояви
От какво зависи дали?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #7 -: Май 10, 2014, 10:34:01 am »
Именно, значи тая дуалност може и въобще да не се прояви
От какво зависи дали?

Ами не зная  :012:. Затова и питам кой я е постигнал, дали съществува (защото би трябвало - законите на дуализма са такива), как се постига и прочие въпроси дето не ми дават мира от няколко дни насам  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #8 -: Май 10, 2014, 10:46:24 am »
От доста време ми се върти в главата една "порочна" мисъл и тя е, че освен цялата купчина тълкования за аспектите има и още нещо, което не ми дава мира. Всеки от вас си знае, че даден аспект означава дадено нещо и това е така. Обаче онзи ден се сетих нещо друго: ние живеем в дуален свят и като такъв няма как да няма как всеки един аспект да има и огледалното значение.

Естествено изследвах само своята карта, защото най-добре си я познавам и някак странно ми се подредиха нещата. До определена възраст (или поне докато се осъзная за даден факт) си работи всеки аспект като по учебник и после нещата се завъртат точно на обратно.


Вие имате ли такива наблюдения и ако да, то споделете опита си  :012:.
[/quote
Да имам,и при мен го има подобно. Определено вече прогностиката не винаги ми се отразява като събития, често повече на вътрешно ниво.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #9 -: Май 10, 2014, 11:04:39 am »
Зависи от личната воля и желание за промяна коя страна на тази дуалност ще проявиш. Може и да примириш двете, ако ти се иска, ако не ти се иска - здраве да е, всеки си избира.  :012: Според мен това действа като нещо, което вече сме говорили - зависи кой край на аспекта тикваш в подсъзнанието - и оставиш ли тази планета там, тя се проявява навън. В примера на Вещера според мен преди повече се е отъждествявала с Луна в Рак и е заемала нейната страна, с нея са се държали като Плутон, а сега е обратното.

При мен широчкото опозе Юпитер-Сатурн обръща нещата на 360 градуса. Сатъра е на трон, Юпитера е обрал сума ти достойнства по декади, терми и рецепции по декади и терми и е ин хайз. И двамата са много силни. Всички планети в долната част на картата ми приемат добре Сатурн, почти всички горе (с изключение на Марс, който е неутрален според мен) приемат добре Юпитер. Все едно имам два отбора, които си говорят на общ език. Отъждествяването с единия край винаги променя доста гледната точка, дори и на вътрешно ниво.
Когато се отъждествя с края на Сатурн, покрай мен започват да пъплят много Скорпиони и много да се разбираме. Сатъра няма аспект с Плутон, но козият стелиум си има целия секстили.  :012: Прави ми впечатление как хората са толкова отпуснати и нещата им се получават толкова лесно, докато аз тука трябва да се трудя като невидяла.  :012: Хората са сърдечни, а аз съм емоционално опериран дебил.  :57: Ако избера Юпитер, светвам направо, ставам много сърдечна и си мисля как все още има шанс за човечеството и как искам да закрилям онеправданите.  :012: Много Козирози започват да се появяват или отношенията ми с тях зачестяват. По-езотерично ориентирана съм когато се отъждествявам с Юпитер, не знам що.  :017: Отъждествяването с Юпитер обаче ми губи интереса с правото до една степен, остава много назад. Може би защото каквото уча е външно обстоятелство и когато съм на Сатурн и приятели моде, тогава Юпитер така се проявява.  :017:

Не съм следила промените при транзити, но откакто схванах, че го мога този номер, през няколко месеца, както ми е на кеф, сменям страната, защото и двете си ги обичам и по едно време като съм на едното, ми липсва другото.  :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #10 -: Май 10, 2014, 11:13:49 am »
Да, интересното е, че когато се научиш да променяш ъгъла на възприятие и можеш да лавираш между огледалните образи на аспекта - когато и както ти е удобно/угодно  :012:, тоест това е процес на манипулиране на собствената действителност  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #11 -: Май 10, 2014, 11:16:19 am »
Да, точно това е  ;) Да не говорим, че е забавно и приятно да извадиш изненадваща карта за някой, който те е подценил и си мисли, че нямаш определени качества, просто защото е видял само половината от теб.  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #12 -: Май 10, 2014, 11:16:38 am »
Вещичка, може ли да коментирам по твоята карта?
В общи линии мнението ми се върти около това, че негативните аспекти могат да се "обърнат", ако има и положителни аспекти към съответните участници.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #13 -: Май 10, 2014, 11:22:24 am »
Вещичка, може ли да коментирам по твоята карта?
В общи линии мнението ми се върти около това, че негативните аспекти могат да се "обърнат", ако има и положителни аспекти към съответните участници.

Може и да си права, но продължавам да твърдя, че в дуалният свят - този, който обитаваме, всичко си има огледален образ. Друг е въпроса обаче кой може и кой не може да го постигне.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #14 -: Май 10, 2014, 11:28:56 am »


При мен широчкото опозе Юпитер-Сатурн обръща нещата на 360 градуса.

Аз да си почеша залюханата дева, ама при 360 градуса нещата са пак същите. При 180 градуса имаме обрат  :d030:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн