Автор Тема: Двойнственост на аспекти  (Прочетена 9094 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #15 -: Май 10, 2014, 11:32:26 am »
Аз да си почеша залюханата дева, ама при 360 градуса нещата са пак същите. При 180 градуса имаме обрат  :d030:...

Виж сега, схвана ли, че идеята е за това, че има динамика - схвана.  :012: :012: :012: Това е важното накрая.  :012: :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #16 -: Май 10, 2014, 11:56:57 am »
Вещичка, нищо не си обърнала. Не си излязла от матрицата на аспекта без значение дали другите са катализатор или ти.  :d030: Човек всичко гледа с отправна точка себе си и аплодира или осмива чертите от собствения си характер. Другите просто ги "осветяват". Действаш на принципа - едно време ме торозеха емоционално, сега ви го връщам тъпкано т.е. компенсация за преживяното в миналото. Затова и изпиташ перверзно удоволствие ти да тормозиш другите  :19: , но Плутона и неговия символизъм както е в ръцете на другите, така представлява твоята макар и нехармонично протичаща проекция на твои емоционални дадености дали осъзнати или не заради, което си привличала подобно отношение, а понастоящем вече осъзнати ти ги прилагаш спрямо другите.

Не е това  :012:. Разсъждаваш логически - да, ама не е това. Никога не съм изпитвала удоволствие да тормозя някого, все пак Слънцето ми е в риби, а не в скорпион... е, само един-двама, но определено са си го заслужили. Не ме познаваш, без значение дали познаваш картата ми или не и няма как да прецениш как отработвам аспекти.

Това, което споделих е вярно, както е и вярно, че обожавам да провокирам размисъл у опонента си.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #17 -: Май 10, 2014, 12:04:00 pm »
Това, което споделих е вярно, както е и вярно, че обожавам да провокирам размисъл у опонента си.

А имала ли си успех в тази насока - да видиш с очите си, че отсрещният наистина е започнал да се замисля, осъзнал се е?

То и аз го обичам това, но дотук не съм видяла очевиден резултат. Още като бях малка, баба ми казваше "как об стенку горохом", т.е. хвърляш грахови зърна в стената и те отскачат, нищо им няма. Та, има и такъв тип хора - каквото и да им кажеш, както и да се държиш с тях, реакция нулева - техният вътрешен свят остава непоклатим. Тук на такива им викат "перде".  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #18 -: Май 10, 2014, 12:46:50 pm »
А имала ли си успех в тази насока - да видиш с очите си, че отсрещният наистина е започнал да се замисля, осъзнал се е?

То и аз го обичам това, но дотук не съм видяла очевиден резултат. Още като бях малка, баба ми казваше "как об стенку горохом", т.е. хвърляш грахови зърна в стената и те отскачат, нищо им няма. Та, има и такъв тип хора - каквото и да им кажеш, както и да се държиш с тях, реакция нулева - техният вътрешен свят остава непоклатим. Тук на такива им викат "перде".  ;D

Ами Лили, случвало се е. Верно, че има и дебили, но по правило не се занимавам с такива изобщо, защото единственото нещо на този свят, което е способно да ме вбеси е тъпотията, простотията и липсата на мисловен процес. Затова и такива хора просто ги отбягвам, щото иначе ми пада пердето и не отговарям за действията си  :D :D :D...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #19 -: Май 10, 2014, 12:49:15 pm »
Здрасти Веще, хубава тема за размисъл. Дуалността на нашия свят е факт и се проявява навсякъде. И аз съм си ги мислела тези неща, някои хора наричат това преминаване в състоянията преработка на планета или аспект. Аз също много съм се чудела с моите напрегнати аспекти как не съм някой изрод или пияница или нещо  :character0029: Всъщност съм един доста спокоен, уравновесен и щастлив човек. Според мен в основата на цялата ситуация е къде се намира фокуса на съзнанието. Когато той е извън АЗ-а, ние се влияем от външните фактори и всъщност те определят състоянието и битието ни и респективно живот в АЗ-а, когато нашето вътрешно състояние трудно се влияе от външните фактори, и ние се познаваме в дълбочина и можем да превърнем недостатъците си в предимства :)

Дааа така е. Ей го на един от аспектите ми е на сериозен алкохолик-пиянде (както ме подсети Папи), но реално този аспект го обожавам щото ми е най-мързеливия аспект и ми носи най-много хармония... и мързел  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #20 -: Май 10, 2014, 12:57:34 pm »
Затова и такива хора просто ги отбягвам, щото иначе ми пада пердето и не отговарям за действията си  :D :D :D...

Щом имаш възможност да избираш и да отбягваш, добре. Понякога се налага да търпим на гърба си чужд избор. В моя случай - в колектив, който не съм избирала аз. Но вече разбрах каква е психологическата причина за постоянното ми кихане там.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #21 -: Май 10, 2014, 01:41:32 pm »
Теоретично имам избор, но съм на принципа - защо да се махам аз, когато всичко ми е наред, харесвам фирмата и работодателите, но е подбран кофти екип? Тъй че моето кихане скоро няма да спре, освен ако не решат да ни съкратят.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #22 -: Май 10, 2014, 01:49:52 pm »
Значи е хубаво работодателите да си подбират екипа с помощта на астролог. Чувала съм че има такива практики.

Има, но все още са слабо разпространени. Може би не е въпрос само на синастрия, а да се анализира астрологично кой в какъв вид дейност би бил най-добър и как най-оптимално да се комбинират различните служители, чиито ежедневни функции са тясно свързани. Защото теоретично би трябвало да работя най-добре в екип с хора, с които се тригонираме, но фактически с тях имам най-много търкания и конфликти (акцент върху Лъв или Стрелец).

Ети ви пример за двойнственост - защо тригоналните връзки в синастрията предизвикват търкания и конфликти? (наблюдавала съм го и в брачни синастрии)

« Последна редакция: Май 10, 2014, 01:53:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #23 -: Май 10, 2014, 03:19:43 pm »
Ети ви пример за двойнственост - защо тригоналните връзки в синастрията предизвикват търкания и конфликти? (наблюдавала съм го и в брачни синастрии)

Това и аз съм го забелязала. По скоро зависи (според мен) от характера на планетите които участват
Да кажем Марс в Овен и Марс в Лъв, кой от двамата ще отстъпи-никой и какво се получава-пожар. Но ако е Марс в Овен и Венера в Лъв, тук Марс дори и Венера да го дразни от време на време, той ще я харесва, а Венера от своя страна ще и допада подхода на Марс.


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #24 -: Май 10, 2014, 03:25:15 pm »
Теоретично имам избор, но съм на принципа - защо да се махам аз, когато всичко ми е наред, харесвам фирмата и работодателите, но е подбран кофти екип? Тъй че моето кихане скоро няма да спре, освен ако не решат да ни съкратят.  ;D

В България е проблема манталитета, докато не си го променим, няма оправяне. Повечето работодатели гледат да те експлоатират колкото е възможно повече и да дават колкото се може по-малко от себе си, ако може и нищо е просто чудесно. Персонала, ако може да не работи и по цял ден да си бърка в носа, а да получава чудесно отношение, добра заплата и всякакви там придобивки ще е много щастлив. Докато и на двете страни не им стане ясно, че първо трябва да дадат за да получат ще си е все едно и също на всякъде.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #25 -: Май 10, 2014, 03:51:18 pm »
Да, зависи и от природата на планетите, които участват в синастричната връзка. Но съм забелязала, че често стигам до търкания с огнени стелиуми, подобния на моя, само че в някой от другите два знака. Или поне да е акцентиран знакът. Става въпрос за служебни и професионални отношения, не лични. Може би на несъзнателно ниво се нагнетява желанието за конкуренция между два акцентирани огнени знака. А в брачните синастрии често има търкания между две огнени Луни, защото колкото и да има сходство, все някой трябва да е по-деликатен и да отстъпи, нали?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #26 -: Май 10, 2014, 05:13:18 pm »
Да, зависи и от природата на планетите, които участват в синастричната връзка. Но съм забелязала, че често стигам до търкания с огнени стелиуми, подобния на моя, само че в някой от другите два знака. Или поне да е акцентиран знакът. Става въпрос за служебни и професионални отношения, не лични. Може би на несъзнателно ниво се нагнетява желанието за конкуренция между два акцентирани огнени знака. А в брачните синастрии често има търкания между две огнени Луни, защото колкото и да има сходство, все някой трябва да е по-деликатен и да отстъпи, нали?

Сатурн в Лъв и Марс в Риби. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #27 -: Май 10, 2014, 05:23:00 pm »
Не винаги е въпрос на планети и аспекти, просто имам кофти синастрия с некадърници.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #28 -: Май 10, 2014, 05:31:01 pm »
Нали привличаме ,онова ,което ни липсва ,онова,което не харесваме в себе си, или пък онова ,което е сходно на нас самите  или иначе казано по темата-нашия "изкривен " огледален образ ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #29 -: Май 10, 2014, 05:34:20 pm »
Може би когато човек го е страх да не се справи, да се провали или да не стане за смях, на принципа на огледалния образ привлича хора с такива качества - несправящи се в дадена ситуация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui