Автор Тема: Двойнственост на аспекти  (Прочетена 9096 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #30 -: Май 10, 2014, 08:02:40 pm »
Ами давам пример от моята карта: имам Луна в 4 дом, в рак в квадрат Плутон в 7 дом, везни. В общи линии като бях малка, майка ми ме държеше много строго. Отделно от това всяка една дума от някого ме нараняваше толкова много вътрешно, че можех да рева с часове. Влизах в такива филми относно казаното за мен, че изпадах в депресии със седмици. Сега, на стари години  :012: изпитвам перверзно удоволствие от това да насаждам съмнения относно дадени въпроси у заобикалящите ме и да ги провокирам постоянно до най-тънките струни на личните им емоции. Прословутият квадрат в момента го използвам да се драча и да карам околните да изпитват съмнения към себе си  :D :D :D...

Не казвам, че е най-доброто проявление, но на мен ми е наистина забавно след като преодолях първоначалният тласък на този не толкова "хубав" аспект според стандартната астрология. Има и други примери само, но в момента за това се сещам.
  като си била малка този квадрат е бил текущ и активен аспект, затова ти е било кофти период, особено ако Плутон е У8 при теб, но си отработила квадрата тогава, а като голяма си започнала да се драчиш с другите покрай опозицията на тр Плутон с нат Мерк, Марс
Сега при опозиция на тр Плутон с Луната ти може да има емоционално напрежение, породено от жени в близкото обкръжение

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #31 -: Май 10, 2014, 08:06:28 pm »
Акрукс,
Плутон ми управлява 9 дом и опозето към Луната отмина преди 3 години някъде. На точната опозиция сънувах, че придружавам мъртва жена в отвъдния свят като турист  :85: :85: :85:... Туй то - без последствия или напрежение  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #32 -: Май 11, 2014, 09:40:37 am »
Вещичка, не е необходимо това за тормоза да го приемаш буквално.  Идеята ми е че психологически носиш пълния потенциал на аспекта в себе си, затова привличаш определени хора и плуваш в свои води в обратната вече осъзната роля на този твой лунно-плутонов потенциал, защото вече умееш да разпознаваш собствения си Плутон, без другите да правят нещо за да го видиш т.е не се налага да го срещаш отвън.
Противоположности няма - те в същината си са неделимо цяло.
Ти обичаш да провокираш размисъл в опонента си, защото вероятно самата ти обичаш да те провокират към такъв.  :)

Добре тогава, кви бяха тия дивотии за излизане от матрица на аспект в предния ти пост!?!

Като цяло идеята на темата е, че човек предимно използва едностранчиво аспектите си, тоест само в едната посока. Исках да покажа, че всеки аспект има и друга посока/страна и дискусията се заформи около това как и какво провокира използването на другата страна. Никъде не съм писала за излизане от матрица, въпреки че като се замисля то психологически и логически "да излезеш от матрица" може да се дефинира и разчупването на оковите на определен аспект и подкарването му в друга посока...

Обикновено гледам на астрологията от различен ъгъл от общоприетия и не се интересувам толкова от стандартните интерпретации - тези, които мога да прочета или па съм научила от десетките книги, които събират прах някъде по рафтовете  :012:.

Ето нагледен пример за това какво пиша аз и какво отсрещния вижда в написаното  :d030:...  Обикновено пиша буквално и не е нужно да се търси под вола теле. За да изпадна в метафори, междуметия, оксиморони и прочие щуротии, то трябва наистина да съм бясна на някого или да ме е издразнил зверски - нещо, което няма как да стане тук  ;).
« Последна редакция: Май 11, 2014, 09:42:56 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #33 -: Май 11, 2014, 10:54:34 am »
Ок  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #34 -: Май 11, 2014, 11:29:24 am »
Според мен говорите почти за едно и също нещо. Разликата е, че Вещичка смята второто проявление на аспекта за необичайно, а Стар-не. Та ако включа и моя поглед върху нещата-необичайно би било аспектът да се изрази дуално, ако планетите нямат други аспекти, в противен случай-има начин, възможност, вероятност да се усети и меда и жилото

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #35 -: Май 11, 2014, 11:39:24 am »
Хахааа умиротворителят в действие  :012:. Папи, да нямаш някакъв везнишки акцент  :29:. Обаче сега като го написа и аз видях разликата  :D :D :D...


Ми да - моето мнение е, че не се изразяват двустранно. Това си е верно... или поне в 99,99% от случаите. Трябва много кила сол да си изял, че да видиш и другата страна и да се научиш да я използваш...


Възмутена съм от ретро, наталният си водолейски Мерк. Вижда винаги общата картина, обаче е прекалено залюхан да види частната... Тюююю няма оправия с него хем вече по прогресии е директен в овен и пак е смотан някъде между измеренията  :57:...
« Последна редакция: Май 11, 2014, 11:42:02 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #36 -: Май 11, 2014, 12:09:19 pm »
Човек не може да си надскочи аспектите, но може да избере как и в каква насока да ги изявява, ако е достатъчно осъзнат и се е замислял по този въпрос. Най-трудно се контролират лунните аспекти, тях ги изразяваме инстинктивно, често несъзнателно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #37 -: Май 11, 2014, 12:09:36 pm »
Не акцент, ами направо асц :)
Не се оплаквай от меркурия си, много си е добре

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #38 -: Май 11, 2014, 12:45:12 pm »
Лили,
винаги съм казвала, че Луната е най-трудно отработваемата "планета"... луна... "планета"... луна... аааааааааааааа предавам се  :91:...

Това да си озаптиш емоциите е най-трудното нещо в човешкият живот и въпреки, че Луната е най-близкото до Земята тяло, то тя последна се отработва в живота ако въобще се отработи  :012:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #39 -: Май 11, 2014, 12:58:51 pm »
Вещерке и Лили, не ви ли "олекна" на попивното лунно качество след транзита на плутон срещу луна. Аз имам голяма промяна във възприемането-по луна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #40 -: Май 11, 2014, 01:06:24 pm »
Вещерке и Лили, не ви ли "олекна" на попивното лунно качество след транзита на плутон срещу луна. Аз имам голяма промяна във възприемането-по луна.

И при мен има значима промяна - станах по-малко съпричастна и отразяваща. Интересното е, че започнах да изпитвам садистично задоволство от това да не ми пука за хорските проблеми. А цял живот именно това си качество не можех да преодолея - прекалената емпатия и загриженост за другите, включително и спрямо малкопознати хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #41 -: Май 11, 2014, 01:08:40 pm »
Ааааа, Енигма, аз още преди този транзит се бях научила да си култивирам емоциите, тоест бях в пълната пара на култивацията по него време. Ама горе-долу по същото време взех да ставам отвратителен емпат, но още се чудя дали е от тази опозиция или е от другите фактори подкрепящи това в картата ми...

Значи мога да седя срещу теб, а ти да си същевременно бясна на някого и аз без дори и да си го споменала изведнъж усещам този бяс в себе си. Малиии докато си светна залюхания Мерк, че не аз го изпитвам това ами си го лепя от другите, колко енергия изразходих да летя на метлата, направо не е истина...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #42 -: Май 11, 2014, 01:20:40 pm »
Да, знаеш ли имах същото, като състрадам дори усещах кой къде го боли. Но може би тр. уран ми помогна да се затворя, остана ли дистанцирана, не поемам. Не че имам против, но ако човекът иска само да си наточи енергия, без да прави нищо за себе си, просто-няма смисъл.
Въпросът е дали това е луната в рак, или от нептун. И май ще да е той, за него казват-....докато разбереш, че е чуждо състояние...
Ти разграничаваш ли за себе си кое е от луна, кое от нептун?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #43 -: Май 11, 2014, 01:33:44 pm »
Луната е егоистична - тя е за себе си, докато Нептун те разтваря и не се знаеш нито къде си, нито какво си... Май разтворимостта е по Нептун тъй като го мисля  :72: ...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #44 -: Май 11, 2014, 01:49:35 pm »
Да, знаеш ли имах същото, като състрадам дори усещах кой къде го боли. Но може би тр. уран ми помогна да се затворя, остана ли дистанцирана, не поемам. Не че имам против, но ако човекът иска само да си наточи енергия, без да прави нищо за себе си, просто-няма смисъл.
Въпросът е дали това е луната в рак, или от нептун. И май ще да е той, за него казват-....докато разбереш, че е чуждо състояние...
Ти разграничаваш ли за себе си кое е от луна, кое от нептун?

Водни домове и акцент на Нептун,а Луната без оглед на знак отразява същите ,особено ако там е Слънце. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“