Автор Тема: Двойнственост на аспекти  (Прочетена 9085 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #45 -: Май 11, 2014, 03:17:32 pm »
Споделям подобни разсъждения по темата, но по отношение на двойствеността на планетите. Всичко на този свят си има своя плюс и своя минус. "Добро" и "лошо". Във всеки има "тъмно" и "светло". Планетите са носители на енергия, а ние от личната си гледна точка я разпознаваме в един или друг полюс. Преживяваме я през различните периоди по съответния начин според това, което ще ни е най-пълноценно за момента.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #46 -: Май 11, 2014, 04:07:24 pm »
При т.н. Стокхолмски синдром жертвите на тероризъм/отвличане на самолет и взимане на заложници/започват да подкрепят похитителите си-подобно е когато дълго е отработван твърд аспект с малефик/терорист/с цел разбирателство преекспониране ,жертвата влиза в ,,кожата,, на терориста и остава така за известно време по инерция.При аспектите имаме поне две планти,две гледни точки които могат да се сменят,това променя в известен смисъл и аспекта,квадратура тип 4 дом става тип 10 дом .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #47 -: Май 11, 2014, 05:11:39 pm »
Вариант на отговор на малефик като Плутон е намалената ъувствителност,задебеляване на кожата,биволът е животно на Плутон,за да се получи реакция заради дебелата кожа биволите ги ръчкат с остен/желязно острие/,при коня камшик е достатъчен .Когато такъв ,,бивол,, поиска да управлява използва познатия му остен,лошо за коня  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #48 -: Май 11, 2014, 06:17:49 pm »
Oposit, какво от бивола символично припокрива принципа на Плутон или по-точно ,къде е спецификата или разликата между седящия срещу него бик? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #49 -: Май 11, 2014, 07:18:51 pm »
Биволът обича застоялите води,блата,черен цвят,по маневрен,бърз,злопаметен,по големи рога/по марсов/,в Африка кафърския бивол е животното вземащо най много човешки жертви,по разкази на сафари ловци  запомнят по миризмата ловеца който ги е наранил,преследват идебнат в засада за отмъщение .Бикът е по голям,по силен заради теглото си/Земя/,по бавен,не толкова маневрен .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #50 -: Май 11, 2014, 07:23:12 pm »
Биволът обича застоялите води,блата,черен цвят,по маневрен,бърз,злопаметен,по големи рога/по марсов/,в Африка кафърския бивол е животното вземащо най много човешки жертви,по разкази на сафари ловци  запомнят по миризмата ловеца който ги е наранил,преследват идебнат в засада за отмъщение .Бикът е по голям,по силен заради теглото си/Земя/,по бавен,не толкова маневрен .

Благодаря ,има резон в коментара ти. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #51 -: Май 12, 2014, 02:14:39 pm »
Да, ние живеем в дуален свят, образа ни може да се "види", погълнат в черните дупки в космоса. Великите физични умове отдавна говорят за антиматерия. Защо тогава и метафизичните такива да не го споменават. Учените, боравещи с неезотерични науки обаче споменават, че образа е едно към едно с оригинала и просто материята съществува на две места. Където си е, и още веднъж - на повърхността на черната дупка. И дума не става за нещо реципрочно.

А иначе считам, че кой и да е астрологичен аспект или дори позиция ще се изяви в цялата си палитра на всевъзможни вътрешни и външни проявления през живота ни и няма да пропусне ни една възможност. Ако считаме себе си за достатъчно израсли да отработки и пр., въпреки че убедена съм, не сме, то е достатъчно да наблюдаваме във времето хората около нас и ще видим, че Овен ще се прояви и като лидер, водач на стадото, разбивач на стени, влака ще отстъпва пред него, ще е войн, първенец, пионер, безстрашен, действен, но също така ще го съзерцаем като кротко агънце, тъпа овца, черна овца, жертвен агнец и пр. нежелани проявления и няма да го пропусне ни един "архетип".

Когато към задачата добавим и още една планетка, да си станат аспектче, то работата е същата. На този свят, а и на оня, сиреч отразения в черната дупка, ще се проявят всички възможни осъзнати и неосъзнати черти от характера и (ре)акции, както и събития, които външния свят и живота ще ни наложи. (Или може би сами ще предизвикаме, зависи от вярванията). Мисълта ми е там, че в дуалния свят проявленията няма да се обратнопропорционални, а същите. И всичките.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Двойнственост на аспекти
« Отговор #52 -: Май 12, 2014, 02:35:18 pm »
Преди 7-8 години имах безумно силна емпатия, но живота ми наложи да се науча да разпознавам кои емоции са мои и кои - не. Слънцето ми е в съвпад с Нептун от една страна и с Мерк от друга в коза, като имам точна опозиция Луна-Мерк. И до ден днешен тези двете ми играят гадни номера, но се научих да разпознавам кои емоции и мисли са мои и кои - не. Като цяло в същността си съм много дзен и голяма част от емоциите ми не са мои. От друга страна се усъвършенствах в разпознаването на това кой какво мисли, какво чувства, какво го тревожи, къде го боли. Покрай Нептун се открива истинската любов, но не човешката ами към всичко, защото разтваряйки в нас другите ни кара да ги опознаваме и така да опознаем света и себе си. Само той може да успокои Луната според мен, било то дори с алкохол или наркотици  :012:

Меркурий в Козирог си върши добре работата ,значи при теб .Ти винаги ще имаш емпатия и тя идва от Луната ти в Рак ,знаковия аспект с Нептун ,а съвпада му със Слънце ....малко по-трудно ще ти се прави "диагностика-прогностика" и колкото да е "желязно" тук Слънцето ,себеизразяването ще е през призмата на Нептун-партньор,баща,хоби,начин на живот. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“