Автор Тема: Професия, препитание  (Прочетена 7760 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Професия, препитание
« -: Май 10, 2014, 10:21:14 am »
Ако някой вече е слагал този линк, извинявайте, че повтарям. Какво мислите?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13544
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Професия, препитание
« Отговор #1 -: Май 10, 2014, 07:50:44 pm »
Какво мислим по темата или по материала от приложения линк?
Да беше поне на български, че не сме завършили всички английската  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Професия, препитание
« Отговор #2 -: Май 11, 2014, 11:34:42 am »
Папи, благодаря ти! Хубав линк, не бях го чела досега.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Професия, препитание
« Отговор #3 -: Май 11, 2014, 11:45:53 am »
Скоро излезе книгата на Скарлетка "Астрология и професионална ориентация". Много добре е написана и ми хареса  :).

http://www.helikon.bg/books/109/-%D0%90%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_183895.html
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Професия, препитание
« Отговор #4 -: Май 11, 2014, 11:57:23 am »
Е, тази статия я знаете, но за всеки случай пак я слагам

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Професия, препитание
« Отговор #5 -: Май 11, 2014, 12:19:11 pm »
И една книга от мен - http://rghost.net/55084382

А това е за планети в каракамша и влиянието им върху професията
http://www.futurepointindia.com/articles/research-articles/karakamsha.aspx

Как се намира каракамша? Планетата с най-напреднал градус в картата, независимо в кой знак се намира, е атмакарака - сигнификатор на душата. В навамша тази планета попада в някой от 12-ти знака/дома. Точно този знак в рождената карта се нарича каракамша (от карака и навамша) и може играе ролята на Асцендент (Лагна), както понякога при неуточнен час на раждане ползват знака на Луната за 1-ви дом. К. Н. Рао използва каракамша при неясен час, разбира се, само когато е сигурно кой знак е каракамша.
« Последна редакция: Май 11, 2014, 12:37:30 pm от Mirabella »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13544
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Професия, препитание
« Отговор #6 -: Май 12, 2014, 10:47:48 am »
Е, тази статия я знаете, но за всеки случай пак я слагам
Не съм я чела, защото не владея джойтиш, но пък късно снощи прочетох другата, към която си ни насочила в началото на темата, която е на англйски- ми не ми хареса, но благодаря за темата- нужно е да я има и разискваме!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Професия, препитание
« Отговор #7 -: Май 12, 2014, 10:56:48 am »
Акрукс, не ти хареса-в смисъл-не си съгласна?
Кое определя каква ще е професията според теб?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13544
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Професия, препитание
« Отговор #8 -: Май 12, 2014, 10:58:18 am »
Скоро излезе книгата на Скарлетка "Астрология и професионална ориентация". Много добре е написана и ми хареса  :).
Е, скоро, колко да е скоро- зимъска около св Валентин се появи лъскавата корица на пазара, а скарлетka отдавна се преименува на "злато"  във форумните среди
 И кво пише в книжлето, че който има Уран на МЦ е роден за професионален астролог ли?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13544
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Професия, препитание
« Отговор #9 -: Май 12, 2014, 11:06:04 am »
Акрукс, не ти хареса-в смисъл-не си съгласна?
Кое определя каква ще е професията според теб?
В смисъл, че не ми хареса материалът- не ме просветли по никакъв начин, написани общи приказки, дават за една планета по 20-ина професии, повърхностно е...
Аз не съм се занимавала с изследователска дейност в тази насока- да съм проучвала картите на стотици хора в продължение години наред, за да имам мое собствено мнение за това кое определя професията в хороскопа на човек...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #10 -: Май 12, 2014, 03:10:49 pm »
На практика съм забелязала, че често ако има висша планета в съвпад с МС или в 10 дом, тя не винаги определя професията.
Виждала съм го и при Уран, и при Нептун в 10 дом.

Например, първата ми братовчедка е с Уран на МС в точен тригон с екзалтирала Венера във 2 дом - нито се занимава професионално с иккуство, нито с дизайн или с нещо ураново. Завършила е акушерство и работи като медицинска сестра, но не в някой рентгенов кабинет или нещо свързано с модерно оборудване.

Виждала съм и Нептун в 10 дом - нищо общо с изкуството, нито изразени способности в тази насока.

А иначе от бавна планета около МС доста общи приказки могат да се изсмучат...

« Последна редакция: Май 12, 2014, 03:12:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Професия, препитание
« Отговор #11 -: Май 12, 2014, 03:23:02 pm »
Лили ,в кабинет ли е мед .сестра,има ли връзка с някаква организация ,ако е болница ,профилирана ли е ,има ли нещо "ново ,по-усъвършенствано " там и като техника ,и като обслужване ... ? А всъщност с това ли е искала да се занимава ,работила ли е нещо друго ,докато е учила ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #12 -: Май 12, 2014, 03:25:53 pm »
Не, доколкото знам, не е профилирана. Работи на смени в държавна болница. Не е успяла да си намери работа по акушерския профил. Дава дежурства - слага инжекции, мери кръвно, наглежда болните. Не е продължила да учи за лекар, а можеше и това да направи.

Нищо друго никога не е работила. Учи 2 години за медицинска сестра и след това започна работа по специалността.
« Последна редакция: Май 12, 2014, 03:33:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Професия, препитание
« Отговор #13 -: Май 12, 2014, 03:39:37 pm »
Не, доколкото знам, не е профилирана. Работи на смени в държавна болница. Не е успяла да си намери работа по акушерския профил. Дава дежурства - слага инжекции, мери кръвно, наглежда болните. Не е продължила да учи за лекар, а можеше и това да направи.

Значи не е до Уран на МЦ ,а до ИЦ и Луна /Слънце/АСЦ ,  и всичко останало.
Колко хора стигат до 10 ти дом ,за да видят ,че там ги чака някой ,който би им създал професията,от която се нуждаят -първо -6 ти дом ,за да се провери ,дали човек умее да се ангажира и тогава ,ако мине теста ,горе на черешата ,защото се иска и здрава гърбина ,да носи на отговорности .

При нея Сатурн как е поставен ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #14 -: Май 12, 2014, 03:44:13 pm »
При нея Сатурн как е поставен ?

Не особено благоприятно - в Рак/7 дом, включен в т-квадрат с Марс в 1 дом и Луна/Плутон в 9ти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui