Автор Тема: Професия, препитание  (Прочетена 8165 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Професия, препитание
« Отговор #15 -: Май 12, 2014, 03:49:30 pm »
Нептун в 10 дом по-скоро показва, че човек дълги години ще се лута, докато открие истинското си призвание. Поради тази причина е възможно да смени много различни професии.

Същите индикации ,дават и Уран ,и Плутон там -първия заради своята бунтарска и антиобществена настройка ,втория заради диктаторския си манталитет .Лутането на Нептун около МЦ ,не е заради изгубено призвание ,защото там горе е препитания от кариера /професия ,а заради инертността на същия -не си дава много зор,разчита на знака ,в който попада ,но точно Риби/Нептун на МЦ създават легендарни образи в професионален аспект .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Професия, препитание
« Отговор #16 -: Май 12, 2014, 03:53:41 pm »
Не особено благоприятно - в Рак/7 дом, включен в т-квадрат с Марс в 1 дом и Луна/Плутон в 9ти.

Слънце квадрат Уран,АСЦ Стрелец или Козирог е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Професия, препитание
« Отговор #17 -: Май 12, 2014, 04:07:41 pm »
Според мен всички стигат или тръгват от МС що се отнася до професията/заниманието/препитанието. Има различни стратегии за определяне на сигнификатора (винаги е един основен, а второстепенните само добавят към него) и в зависимост от това колко е читав или не - може и да дадат информация дали ще работи въобще, колко ще е успешен и т.н.

Обаче всички тези стратегии са пипкави и пространни и за съжаление няма време и начин да се демонстрират ей така на крак тук :). Пък и няма време да се изтренират. Аз не съм намерила най-добрия за себе си алгоритъм. Смятам, че джотиш е по-коректна като система, но по-времеемка и не съм я усвоила добре все още. Класическата - същото. Там има наистина много точни попадения, но е трудно със сигнификаторите на съвременните професии. Висшите планети трудно се сещам да дават някаква специфична професионална насоченост - в повечето случаи може да стигнеш до отговора и без тях, но ако и те са на линия с подсказка - добре дошли! Все пак, в момента нивото ми е най-много да стигна до сфера на дейност - примерно медицина, но дали ще е зъболекар, акушерка или санитар - цък.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Професия, препитание
« Отговор #18 -: Май 12, 2014, 04:17:18 pm »
Diyana,твоята професия ,отразява ли 10 -ти дом ?!?
За мен има разлика между препитания от професия /кариера и препитание просто от някаква работа,това имах предвид ,че не всеки стига до МЦ  с тази цел. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Професия, препитание
« Отговор #19 -: Май 12, 2014, 04:34:37 pm »
Според мен всички стигат или тръгват от МС що се отнася до професията/заниманието/препитанието. Има различни стратегии за определяне на сигнификатора (винаги е един основен, а второстепенните само добавят към него) и в зависимост от това колко е читав или не - може и да дадат информация дали ще работи въобще, колко ще е успешен и т.н.

Обаче всички тези стратегии са пипкави и пространни и за съжаление няма време и начин да се демонстрират ей така на крак тук :). Пък и няма време да се изтренират. Аз не съм намерила най-добрия за себе си алгоритъм. Смятам, че джотиш е по-коректна като система, но по-времеемка и не съм я усвоила добре все още. Класическата - същото. Там има наистина много точни попадения, но е трудно със сигнификаторите на съвременните професии. Висшите планети трудно се сещам да дават някаква специфична професионална насоченост - в повечето случаи може да стигнеш до отговора и без тях, но ако и те са на линия с подсказка - добре дошли! Все пак, в момента нивото ми е най-много да стигна до сфера на дейност - примерно медицина, но дали ще е зъболекар, акушерка или санитар - цък.

за това червеното - чела съм, че зъболекаря или лекаля ще са по 10 дом, а санитар или медсестра ще са по 6 дом (логиката е ясна) - ако ти помага такава насока.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #20 -: Май 12, 2014, 04:45:24 pm »
Слънце квадрат Уран,АСЦ Стрелец или Козирог е ?

Да, АС Стрелец. При нея приоритет не бяха кариера или професионално израстване, а да се задоми, да си намери мъж. Може би затова не се е амбицирала да продължи нататък в професията, след като успя да си устрои семейния живот и да задоволи нуждите на втородомния стелиум.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Професия, препитание
« Отговор #21 -: Май 12, 2014, 05:23:09 pm »
Да, АС Стрелец. При нея приоритет не бяха кариера или професионално израстване, а да се задоми, да си намери мъж. Може би затова не се е амбицирала да продължи нататък в професията, след като успя да си устрои семейния живот и да задоволи нуждите на втородомния стелиум.

Благодаря ,Лили за споделената полезна информация. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #22 -: Май 12, 2014, 05:26:36 pm »
Търсила е да създаде пълноценно семейство, което никога не е имала. И не на последно място материална и емоционална сигурност. Рачешки Сатурн в 7 дом (квадрат с Луната) и голям стелиум във 2 дом - Слънце, Меркурий (у7), Венера и Юпитер (у1).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Професия, препитание
« Отговор #23 -: Май 12, 2014, 06:59:48 pm »
Търсила е да създаде пълноценно семейство, което никога не е имала. И не на последно място материална и емоционална сигурност. Рачешки Сатурн в 7 дом (квадрат с Луната) и голям стелиум във 2 дом - Слънце, Меркурий (у7), Венера и Юпитер (у1).
от всичко написано не разбрах само на МЦ какъв знак има, У10 и У6 какви са и къде са, макар че при нея е намесени също 12д и Нептун, щом работи като сестра в болница

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #24 -: Май 12, 2014, 07:31:35 pm »
МС е във Везни и има екзалтирал управител, в тригон към Уран около МС. 6 дом се управлява от Меркурий, в 12 дом има Нептун (и СЛВ) - секстил към Слънце. Дотук оставам с впечатление, че при нея професията не е основен фокус в живота - в тази сфера няма изразени абмиции, работи нещо си там и толкоз.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Професия, препитание
« Отговор #25 -: Май 12, 2014, 07:45:53 pm »
МС е във Везни и има екзалтирал управител, в тригон към Уран около МС. 6 дом се управлява от Меркурий, в 12 дом има Нептун (и СЛВ) - секстил към Слънце. Дотук оставам с впечатление, че при нея професията не е основен фокус в живота - в тази сфера няма изразени абмиции, работи нещо си там и толкоз.
  Амбиции за растеж не всеки има, а и кой ще служи ако всички са директори?
все пак не работи нещо си, а има своя професия, продиктувана от Нептун и СЛВ в 12д
Може пък по-нататък да стане професионална астроложка с този Уран до Мц, знае ли се- имаме си такава, бивша мед.сестра...  Да му мислим ние с празния 10д  :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Професия, препитание
« Отговор #26 -: Май 12, 2014, 07:51:12 pm »
Аз имам Уран на МС заедно с Луна ("клиентите"). Не съм астролог. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #27 -: Май 12, 2014, 07:54:02 pm »
Може пък по-нататък да стане професионална астроложка с този Уран до Мц

Съмнявам се - отрича астрологята и сродните й науки. Има други хобита, а и интересите й в живота са други - да ходи по почивки, да релаксира в природна среда, занимава се с цветарство и градинарство. Не е човек, който се стреми към самопознание и го интересуват духовните аспекти на живота. Обича да трупа вещи, покъщнина. Доста е прагматична като нагласа в живота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Професия, препитание
« Отговор #28 -: Май 12, 2014, 08:09:48 pm »
Логически 10 дом го свързват с професията,понеже изразява начина по който нативът се показва фомално и сериозно/Сатурн/.Препитанието/парите/ по ги усещам по 2 дом .В конкретния пример,не знам доколко е ректифициран ,но работа в болници е достатъчно добре указана от планетата в 10 дом Уран/у12-болници/,където е и Нептун,на трон по дом,У2дом/препитанието / тук е или Уран,или Нептун-няма противоречие .
« Последна редакция: Май 12, 2014, 08:18:06 pm от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #29 -: Май 12, 2014, 08:34:02 pm »
Лила, а тази твоя братовчедка случайно да създава впечатление на пръв поглед за по-дистанциран и хладен човек във взаимоотношенията си с околните ?

Да ти кажа, не знам как изглежда сега в социума и как се държи. Помня я още като беше 16-годишна - тогава в държането й се усещаше авторитарност, желане да властва, да се наложи на всяка цена. Но благодарение на везнишката си Луна умее с лекота да печели симпатии, създава впечатление за по-мек и уравновесен характер, отколкото е в действителност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui