Автор Тема: Професия, препитание  (Прочетена 8160 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Професия, препитание
« Отговор #30 -: Май 12, 2014, 11:14:53 pm »
 А МС в последни дева гр и луна в 10? Мерк ли е преди слънце или Марс?
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Професия, препитание
« Отговор #31 -: Май 12, 2014, 11:22:58 pm »
Diyana,твоята професия ,отразява ли 10 -ти дом ?!?
За мен има разлика между препитания от професия /кариера и препитание просто от някаква работа,това имах предвид ,че не всеки стига до МЦ  с тази цел. :)

Моят УМС е в осми дом, екзалтаторът и тригонократорът му са в заточение, преди слънце е заточен Сатурн в 12 а най близкият аспект на Луната е с Юпитер водолей в осми. В тоя смисъл да, препитавам се до голяма степен именно по всички тия и правя кариера по тях, но използвам за целта най-вече ресурса на единствената планета с що-годе есенциална силица в картата-меркурий е в п
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #32 -: Май 12, 2014, 11:24:08 pm »
МС в трета декада Везни (27 гр.), Луна в 9 дом (14 гр. - сравнително далеч от МС, но е гокленова/ съвпад с Плутон). Марс е преди Слънцето - в предходния знак (екзалтирал), Меркурий е в един знак със Слънцето (върви след него, не е изгорен), но е по към края на знака (25 гр.), ретрограден и мажорно неаспектиран. Меркурий "вижда" знака на МС, но в професията няма нищо меркуриево. При нея са се изявили гокленовите планети - Нептун в 12ти (в знака на АС) и Луна/Плутон в 9ти (като фокус на т-квадрат с Марс и Сатурн). Професията не е и по Венера - Везни на МС, Венера в Риби във 2 дом (в един знак с упр. на АС), по Венера са нейните любими занимания и хобита.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Професия, препитание
« Отговор #33 -: Май 12, 2014, 11:36:55 pm »
Луна+марс+Мерк може да я завърти към медицинска професия,  но с екзалтиран Марс няма да й стига да е сестра. Венера + Спихнат Сатурн от друга страна  по Бируни май беше administering poison, но пак ще трябва да се закара Луница до тях.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #34 -: Май 12, 2014, 11:41:15 pm »
По Меркурий пък хич не я виждам - не се е изявил нито в образоването, нито в професионалния избор. Не владее чужди езици, не я влекат. В гимназията пишеше добри и много дълги есета, придружени с безбройни цитати, но само толкова. Но ако трябва да избираме между хуманитарни и точни науки, повече я влекат хуманитарните.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Професия, препитание
« Отговор #35 -: Май 12, 2014, 11:47:19 pm »
Меркурий е и лечител, ескулап според древните, то едно време всеки, който е поназнайвал четмо и писмо, е отбирал и от лечителство :-\
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #36 -: Май 12, 2014, 11:56:40 pm »
Луна в накшатра Хаста - при нея се е изявила в тази насока, работа с ръце. Но не е с лекарска квалификация (доктор), може и липсата на аспекти на ретро Меркурий да има връзка с това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Професия, препитание
« Отговор #37 -: Май 13, 2014, 11:28:44 am »
Не съм рекунструирал картата от примера напълно,някои неща пропускм,но като че ли забелязвам в примера влиянието на 9 дом /най високото образование получено от натива/естествено ще влияе на избора на професия-ттук Луна съвпад Плутон звучи,,акушерско,,,може би това че не работи точно това е от участието на много натоварващата Луната конфигурация Т квадрат и то само с малефици.Като че ли отказ от кариера дава дебилитиран Сатурн-той дава отказ от титли,дипломи .Забелязвам наистина връзка 2,10 и 9 дом.Начин на изкарване на пари 2дом-в риби,естествения у2-Венера в екзалтация там,естествения у 10 дом Сатурн-рак грижите, ,май има стелиум в риби,у2 Нептун на трон в 12по дом .Мисля да обръщам по голямо внимание на 2и 9 дом за вида работа/не задължително по завършена квалификация/особено при дебилитиран Сатурн или у10 дом .Последното подкрепям с личен пример Сатурн в овен,опозиция Слънце,Меркурий,У10 дом Юпитер в дева ,съвпад Плутон-дипломи.квалификации много,но не работя по тях,парите които изкарвам са от у2дом .Явно трябва да се проследи веригата от промисори във взаимовръзка,дебилитираните се елиминират,докато се намери някой промисор с достойнства,все пак дебилитираните участват в историята,дават допълнителна информация как са се стекли нещата/с участието на прогресии ,дирекции,периоди-фирдарии и др. /.
« Последна редакция: Май 13, 2014, 12:03:03 pm от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #38 -: Май 13, 2014, 02:06:52 pm »
Няма стелиум в Риби, във втори дом има струпване на планети в два съседни знака, но всички те имат ключова роля в картата - Слънцето, у1, у7, у10.

И аз съм със слаб есенциално и ретрограден Сатурн, но при мен в 9 дом и тригон към силно есенциално Слънце е дал по-скоро свръхкомпенсация по въпроси, свързани с професионалната реализация и с образователиня ценз - нямам по-високи академични титли, но навремето за мен бе изключително важно да получа по-висока степен на образование.

А навремето, в друг форум друг астролог ми каза нещо интересно по нейната карта - “ще се случи нещо, което ще я отврати от системата на висшето образование“. Но не бих казала, че е човек, който случайно и необмислено е избрал професията си и после се е разочаровал. В продължение на три поредни години тя упорито кандидатстваше да следва медицина, беше си го поставила за цел. И едва след третия път я приемат, но на място с по-нисък прием (специализиран техникум по медицина). Може да се каже, че е нямала особен избор, първоначално нямаше афинитет към тоя профил (АГ).

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Професия, препитание
« Отговор #39 -: Май 13, 2014, 02:18:26 pm »
И една книга от мен - http://rghost.net/55084382


Мира, в тази книга пише, че планети в 29 и 0 градус губят своята сила - стр 21 от книжката (30 от файла) - Rasi Sandhi. Ако е така наистина, аз не мога да разчитам на моя Юпитер, както го коментирахме. Имаш ли някакви наблюдения?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Професия, препитание
« Отговор #40 -: Май 13, 2014, 02:36:22 pm »
Съмнявам се - отрича астрологята и сродните й науки. Има други хобита, а и интересите й в живота са други - да ходи по почивки, да релаксира в природна среда, занимава се с цветарство и градинарство. Не е човек, който се стреми към самопознание и го интересуват духовните аспекти на живота. Обича да трупа вещи, покъщнина. Доста е прагматична като нагласа в живота.
МЦ не описва само кариерата, а също така основната цел в живота на човека, при нея Венера У10 във 2д- разбираемо е да обича да трупа вещи, но все пак с Уран в 10д до Мц ще има поне веднъж в живота си рязка промяна било в кариера или в жизнените цели...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Професия, препитание
« Отговор #41 -: Май 13, 2014, 03:30:42 pm »
Екзалтирал управител на МС в дом, който мунданно управлява, и в един знак с управителя на игряващия знак (Юпитер) – според мен има и нужната подкрепа да реализира целите, към които най-силно сте стреми. Е, остава още една – собствено /отделно/ жилище, но това й желание съпругът, колкото и да го нагърбва да бачка, все още не е в състояние да изпълни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Професия, препитание
« Отговор #42 -: Май 14, 2014, 01:08:45 pm »
Мира, в тази книга пише, че планети в 29 и 0 градус губят своята сила - стр 21 от книжката (30 от файла) - Rasi Sandhi. Ако е така наистина, аз не мога да разчитам на моя Юпитер, както го коментирахме. Имаш ли някакви наблюдения?

В индийската ти карта (по сидерал) Юпитерът ти е в 7-мия градус на знака Рак. Така че споко - не е в бхава (раши) сандхи.

По този повод вмъквам информация, която коментирахме с Гаури покрай моята Венера, намираща се в бхава сандхи. Гаури тогава ми написа, че отслабването на положението на Венера в 1-вия градус на знака се компенсира от факта, че същото това положение (първата навамша на кардинален знак в моя случай) превръща Венера в планета варготама - попадаща в един и същи знак в наталната карта (раши) и 9-та производна карта (навамша). Поразрових се из нета и действително и други ведически астролози и класици смятат, че положението в първите градуси (първата навамша) на кардинални знаци и последните градуси (последната навамша) на двойни знаци не е толкова отслабващо, защото същите тези положения превръщат планетите във варготами. А за силата и изявата на планетите се съди не само по показателите им раши, но също и по положението им в навамша.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Професия, препитание
« Отговор #43 -: Май 14, 2014, 07:57:00 pm »
Аз имам подобен случай с моя си Юпитер(0 гр.), който е бхава сандхи, но в знак на приятел(Марс) и варготама във всички производни карти - без D60 май и надолу.
В периодите му не съм усещал досега някакво негативно проявление, но съвсем скоро като започне подпериода му в МД на Венера ще се разбере със сигурност  ;D .